30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku  (Přečteno 6519 krát)

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« kdy: 27 Července 2017, 08:13:51 »

https://www.novinky.cz/krimi/444609-ridici-hrozi-pokuta-kvuli-otevrenemu-okenku.html

Kam ten svět spěje...? Když si vezmu, že jsem už párkrát zapomněl zamknout auto, nebo nechám pootevřené okénko, když je auto na slunci.... Osobně ten odstavec v zákonně chápu tak, že by v autě museli být i klíčky...

vždyť zavřené/otevřené okénko je jedno, když se někdo rozhodne auto u(vy)krást, vždy si cestu najde (rozbije okénko)
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2017, 08:21:23 »

Občas to taky nechávám...
Už vidím jak diskutuju s policajtem.
Nemáte zabezpečené auto.
Mám. Klidně vám půjčím klíčky a zkuste si odjet. Ale sedí tam pejsek, 55kg, rotvik - tak opatrně...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2017, 08:31:38 »

Jde o to že to auto může někdo odbrzdit a uvést do pohybu..to by ale správní orgán musel prokázat že nebyla např. zamknutá řadicí páka

Co se týká vykradení auta ať správní orgán prokáže že byla v autě jediná věc co by šla ukrást.

Vím že existuje jedem malej kabriolet (Citroen) kde je pevná střecha sundavací a do auta se nevejde, musíš jí nechat doma a jezdit a parkovat bez střechy, ten by se na pokutách asi nedoplatil

No ale nemají totožnost řidiče takže stačí nepodávat vysvětlení, správní delikt se na to asi nevztahuje ale nevím ale úřední kokot už teď ví že to byl přestupek  :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2017, 08:38:24 »

Pokud je uzamčený volant a kola jsou natočená, tak by ani po odbrždění s tím nejspíš nikdo nemohl odjet…

Teda jestli majitel auta ví o těchto stránkách, pak se tu nejspíš brzy semele malá rvačka o to, kdo se ho bude moci ujmout a vychutnat si SO  ;D
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2017, 08:40:34 »

Stejně tak hodně aut (novějších) má elektricky ovládanou parkovací brzdu a tu bez nastartování motoru neodbrzdíš. (někdy, když si postaví hlavu tak ji neodbrzdíš ani pak  :D)

Je to jeden z těch paragrafů typu "Řidič musí dostatečne..." kdy dokud se něco nestane, blbě se prokazuje zda to bylo nebo nebylo "dostatečně" (věnovat  se řízení, zabezpečit přepravované zvíře...)

No už jsem někde četl storry jak policajti před hospodou posbírali nezamknutá kola a vymáhali pokutu že nebyla zabezpečená...
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2017, 09:18:20 »

Podle meho nazoru v takovem pripade absentuje materialni aspekt. Snaha o pokutovani mi prijde jako donebevolajici pokus o buzeraci.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2017, 09:39:42 »

Vím že existuje jedem malej kabriolet (Citroen) kde je pevná střecha sundavací a do auta se nevejde, musíš jí nechat doma a jezdit a parkovat bez střechy, ten by se na pokutách asi nedoplatil

No ale nemají totožnost řidiče takže stačí nepodávat vysvětlení, správní delikt se na to asi nevztahuje ale nevím ale úřední kokot už teď ví že to byl přestupek  :D
Sám mám kabriolet s pevnou skládací střechou a automatem. Pokud je dole střecha, tak se při zamknutí uzamknou všechny schránky ve vozidle a vyřadit P bez klíčku a sešlápnutí bezdy lze těžko. Maximálně hrozí, že mi do auta někdo nasere :D

Bohužel se řidič přiznal, že "Okno jsem nechal otevřené, protože jsem chtěl v autě vyvětrat, než se vrátím z venčení psů."
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2017, 09:47:34 »

"S fízly hovořiti nebudeš" by se mělo dát snad do desatera.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2017, 09:50:26 »

Ustanovení § 26 odst. 2 zákona 361/200 Sb.
(2) Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba. Je-li vozidlo povinně vybaveno zařízením proti neoprávněnému použití2) musí je řidič užít. Řidič motorového vozidla nebo jízdní soupravy povinně vybavených zakládacími klíny2) jich musí užít, je-li třeba zajistit vozidlo nebo soupravu proti pohybu.

Tedy nikde nevidím nic o povinném uzavření oken.
Bude tedy na správním orgánu, aby prokázal že a) řidič nemohl okamžitě zasáhnout b) vozidlo by mohla neoprávněně užít jiná osoba.
Bylo-li vozidlo jinak zamčené, nebude to mít správní orgán skutečně lehké, bude-li dotyčný řidič korigovat svoje prohlášení. Asi bude  stačit prohlášení - vozidlo bylo po celou dobu zajištěno proti neoprávněnému užití a mohl jsem kdykoliv zasáhnout.
Spíše je zarážející jiná věc - "Telefonní spojení na majitele hlídka získala lustrací přes obvodní oddělení Policie ČR Opava". Takhle jednoduché to opravdu je?
« Poslední změna: 27 Července 2017, 09:54:06 od gumidos »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2017, 10:37:18 »

Neoprávněně může vozidlo užít osoba bez ohledu na to, jak ho zabezpečím. Můžu ho mít zamčené, zavřená okna, mít alarm, mechanické zabezpečení a stejně ho ráno najdu jinde, nebo vůbec. Dále, když ho zap§arkuju na sídlišti a jdu spát, nemám možnost zasáhnout, to samé třeba na placeném parkovišti, pokud bude zrovna hlídač na obchůzce, nebo spát.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #10 kdy: 27 Července 2017, 15:11:30 »

"Telefonní spojení na majitele hlídka získala lustrací přes obvodní oddělení Policie ČR Opava". Takhle jednoduché to opravdu je?

Jo, je to tak jednoduchý. Mě takto jednou volali státňáci že mi na chatě lapli na chatě zloděje.
V tomto případě šli asi přes katastr a pak se zeptali operátora...  A to mám číslo bez uvedení v seznamech, ale benga ho asi dostanou bez problémů...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2017, 16:25:51 »

já proti tomu nic nemám. Můžou mi zavolat "vaše dítě se k něčemu připletlo, můžete přijet?".
Je fakt, že častěji volají "potřebujeme podání vysvětlení" ale na to lze snadno reagovat "jo, tyhle fóry známe, ale jestli jste fakt policajti, tak mi pošlete předovlání". Takže nevidím důvod, proč by mi to mělo vadit.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2017, 16:40:00 »

"Telefonní spojení na majitele hlídka získala lustrací přes obvodní oddělení Policie ČR Opava". Takhle jednoduché to opravdu je?

Jo, je to tak jednoduchý. Mě takto jednou volali státňáci že mi na chatě lapli na chatě zloděje.
V tomto případě šli asi přes katastr a pak se zeptali operátora...  A to mám číslo bez uvedení v seznamech, ale benga ho asi dostanou bez problémů...
Jenže je to popisováno, jako že se k telefonu dostali online. Jednak je operátorů více, jednak zapomínáte na virtuální operátory. A též bych si představoval, že to neprobíhá způsobem, že Venca zavolá Pepovi - Pepane, jaký číslo má pyrát?, ale má to určitou štábní kulturu a náležitost.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #13 kdy: 27 Července 2017, 21:04:40 »

A co je-li vozidlo vybaveno více systémy proti neoprávněnému užití ?
Jsem povinen užít všechny, nebo stačí jen nějaký z nich? Pak bych teoreticky mohl být postihovaný za uzamčeny vůz, s alarmem, imobilizerem a zamčeným volantem, kde nezamknu řadící páku namontovaným constructem...
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči hrozí pokuta kvůli otevřenému okénku
« Odpověď #14 kdy: 27 Července 2017, 22:23:14 »

A co je-li vozidlo vybaveno více systémy proti neoprávněnému užití ?
Jsem povinen užít všechny, nebo stačí jen nějaký z nich? Pak bych teoreticky mohl být postihovaný za uzamčeny vůz, s alarmem, imobilizerem a zamčeným volantem, kde nezamknu řadící páku namontovaným constructem...

To by byl docela úlet. Pak by mohli říct, že každé auto s tažným má být ještě připoutáno řetězem ke stromu  :D
IP zaznamenána