30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pokuta za nehodu na kole  (Přečteno 24404 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #30 kdy: 17 Srpna 2017, 13:09:16 »

Aha, takže jde o seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí podle § 36 odst. 3 SprŘ. Úřad se zjevně rozhodl neprovést ústní jednání, k nehodě patrně došlo po 1.7. Zde vidíte, jak je důležité dopisy oskenovat, protože to je něco úplně jiného, že Vámi původně uvedený nesmysl lhůta pro nahlédnutí do spisového materiálu, který nemá právní oporu.

Co s tím je pro matadory v SŘ se znalostí novely PřesZ a SprŘ, platné od 1.7., na to se necítím.
« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 13:13:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #31 kdy: 17 Srpna 2017, 13:12:07 »

Nehoda se stala před 1.7.2017.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #32 kdy: 17 Srpna 2017, 13:14:44 »

V tom případě se jede podle původního přestupkového zákona, bylo nařízeno ústní jednání? Nějak to ve vláknu nevidím.

Toho by se asi dalo využít v těžký problém správního orgánu, ale je to mimo mé znalosti a taktické schopnosti.

EDIT:
Ústní jednání nebylo nařízeno.
Hint: obviněný byl krácen na svých právech. Kdy to uplatnit moc nevím, ale odhaduji, že bude taktičtější nechat SO rozhodnout a uplatnit až v odvolání. Je to středočesky KÚ, odvolání by tam mohlo vyhnít bez reakce. I kdyby se tím stihli zabývat, tak patrně budou muset nařídit dokazování znovu včetně ÚJ + další odvolání, to už nemají sebemensší šanci stinout do prekluze.

Máte toho na studování a přípravu přehršel.

EDIT 2: Jasně že kecám, pravdu má 2M - rozhodné datum je zahájení řízení, vadné tvrzené přeškrtnuto. Tím pádem i hint je o ničem.
« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 19:46:17 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #33 kdy: 17 Srpna 2017, 13:19:08 »

Ústní jednání nebylo nařízeno.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #34 kdy: 17 Srpna 2017, 16:04:39 »

V tom případě se jede podle původního přestupkového zákona, bylo nařízeno ústní jednání? Nějak to ve vláknu nevidím.

Nejde o datum nehody, ale datum zahájení řízení.. podle starého zákona se dojede řízení zahájené před účinností nového zákona.
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #35 kdy: 18 Srpna 2017, 15:08:53 »

Ústní jednání nemusí nařídit. Ochrana práv obviněného je zajištěna právě možností se vyjádřit ke zjištěním, případně učinit návrh na doplnění.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #36 kdy: 18 Srpna 2017, 15:10:56 »

Ústní jednání nemusí nařídit. Ochrana práv obviněného je zajištěna právě možností se vyjádřit ke zjištěním, případně učinit návrh na doplnění.

Podle starého zákona 200/1990 musí.
IP zaznamenána

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #37 kdy: 20 Srpna 2017, 22:16:43 »

Byl jsem si tedy vyzvednout spis k případu. Byla to docela komedie, přestože atmosféra od začátku byla pěkně napjatá. Úředník přede mnou začal skládat spis z několika různých šuplíků a postupně mi jej předkládal. Když jsem se zeptal na seznam spisu, který tam samozřejmě nebyl, tak se na mě díval, jako když o tom slyší poprvé. Zjištěné závady jsem uvedl do protokolu o nahlédnutí do spisu. Docela mě překvapilo, že jsem obdržel jen 7 dní k písemnému vyjádřen k předloženým podkladům. Hned při poučení jsem se úředníka zeptal, na základě čeho byla lhůta stanovena. Neuměl nebo nechtěl odpovědět. Tak jsem podotknul, že by to snad nemuselo být problémem, mi tuto informaci sdělit. Na to on reagoval, že problém má on se mnou. Celý rozhor má nahraný, tak přemýšlím, že jedním z bodů obhajoby bude námitka z podjatosti. Případným zájemců dávám anonymizovaný spis k nahlédnutí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #38 kdy: 21 Srpna 2017, 09:05:07 »

Celý rozhor má nahraný, tak přemýšlím, že jedním z bodů obhajoby bude námitka z podjatosti.

Jestli chcete na základě toho rozhovoru dát námitku podjatosti tak musíte hned.. námitka podjatosti se musí uplatnit hned když se dozvíte o možné podjatosti.
IP zaznamenána

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #39 kdy: 25 Srpna 2017, 13:25:59 »

Nevíte prosím někdo, na základě čeho mi bylo uděleno 7 dní k písemnému vyjádření k předloženým podkladům? Na internetu se mi nedaří najít jedinou zmínku o této lhůtě. Děkuji
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #40 kdy: 25 Srpna 2017, 13:40:06 »

Správní orgán patrně považuje takovou lhůtu k dotyčnému úkonu (§ 36 odst. 3 SprŘ) za přiměřenou (§ 39 odst. 1 SprŘ).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #41 kdy: 30 Srpna 2017, 20:07:27 »

Pokud jste se ještě úřadu nevyjádřil, provedl bych teď po lhůtě ještě nějaké nové vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí, písemné, poštou. Nejlépe v něm navrhovat nebo předkládat nějaké důkazy.

patrně vaše důkazy nebo návrhy důkazů dojdou úřadu ještě před vypravením rozhodnutí a bude to další bod do odvolání - nezapracovali. A pokud je stihnou zapracovat, aspoň je zaměstnáte.

Je to jen nápad, matadoři mě doplní, pokud něco říkám nepřesně.
IP zaznamenána

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #42 kdy: 23 Září 2017, 09:50:53 »

Zdravím, měl bych tady další pokračování mého dopisování si s úřadem. Při nahlédnutí do spisu jsem námitkoval, že neobsahuje seznam materiálů spisu.  Úřad však uvádí, že existuje v elektronické podobě a vyhotoven je až v době, kdy je spisová dokumentace uzavřena a ukončena. WTF?Jakým způsobem je pak zajištěna integrita spisu?Místo toho jsem byl označen, že se neorientuju v předložených materiálech. Ve svém rozhodnutí úřad také uvádí zjištěné důkazní prostředky. Zde však chybí 2 zásadní materiály, ze kterých je několikrát citováno v odůvodnění rozhodnutí. Je to jediná výpověď manželky o nehodě u PČR a moje výpověď. Anonymizovaný dokument přikládám.
Děkuji za každou připomínku (pozitivní i negativní).
« Poslední změna: 23 Září 2017, 09:55:04 od michkad »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #43 kdy: 23 Září 2017, 10:24:01 »

Týjo, nestačím sedivit. Ten SO tohle nemá šanci obhájit…
IP zaznamenána

michkad

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehodu na kole
« Odpověď #44 kdy: 25 Září 2017, 15:06:54 »

Namítal jsem chybu ve vedení spisové dokumentace a chybějící seznam spisu. Správní orgán mi však tvrdí, že spisový materiál obsahuje záhlaví programu VERA, který automaticky přiděluje čísla jednací a spisové značky. Obsah spisu existuje v elektronické podobě a vyhotoven je až v době, kdy je spisová dokumentace uzavřena a ukončena. Nevíte, jestli tohle tvrzení má nějáký právní základ?
« Poslední změna: 25 Září 2017, 15:36:43 od michkad »
IP zaznamenána