30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách  (Přečteno 4941 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2017, 20:17:22 »

"stíhačka"  :D :D

Policejní prezident Tomáš Tuhý zdůrazňuje především použití nových majáků, které česká policie používá jako první v celé Evropě. Dosud museli policisté v „civilních“ vozech v případě nutnosti nasadit maják na střechu, což mohlo být ve vysoké rychlosti nebezpečné. Vyhláška totiž stanovuje, že majáky musí být umístěné na nejvyšším místě karoserie nebo co nejblíže nejvyššímu místu vozu a zároveň být viditelné ze všech stran.

http://www.auto.cz/nove-policejni-octavie-civilu-podrobneji-jakou-techniku-skryvaji-91290

Takhle je to asi bezpečnější


http://www.policie.cz/clanek/policie-navenek-uniformy-uniformy.aspx?q=Y2hudW09NA%3d%3d
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-122
« Poslední změna: 23 Července 2017, 20:30:04 od t4455 »
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2017, 20:33:27 »

Je fakt, že z určitého úhlu nejsou moc dobře vidět,  ale za tu nehodu můžou jednoznacně policajti.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2017, 07:35:20 »

Tak v tomto případě mají fízláci kliku. Motorkář byl nalitej, sjetej a bez papírů, takže to ukecají...

Je fakt že tyhle auta nemají s zvyšováním bezpečnosti nic společného a je to jen kasírka. Onehdá jsem viděl v akci ještě passata (který mne málem sestřelil) -  uhýbám "pirátovi" co mne dohání levým prubem, řadím se před kamion a málem to koupím od passatu který ten kamion bere zleva odstavným pruhem. Super zážitek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #4 kdy: 24 Července 2017, 08:09:29 »

Pro odstavný pruh to samozřejmě neplatí, ale pozor na to, kdybyste tentýž manévr dělal někde, kde jsou relulérní 3 či více pruhů, měl by Passat přednost - § 12(6) ZPPK. Bez ohledu na to, že by tím podjetím třeba sám porušil pravidla (o předjíždění mimo obec).
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #5 kdy: 24 Července 2017, 09:23:23 »

Když se tu nakouslo podjetí. Jak je to v případě podjetí versus jízda v nesprávném pruhu?
Včera jsem se večer vracel do Prahy po naší krásné D1 a zase jsem se krásně vyvztekal. Tři pruhy. Prostřední plný, levý průběžná kolona a pravý prázdný. Chvíli jsem zkoušel blikat na ty v prostředním předemnou aby jim došlo, že maj uhnout, ale pak mne to přestalo bavit a zařadil jsem se do pravého.
Co by, kdyby? :) Dalo by se argumentovat něčím?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #6 kdy: 24 Července 2017, 09:32:00 »

Tak v tomto případě mají fízláci kliku. Motorkář byl nalitej, sjetej a bez papírů, takže to ukecají...

Je fakt že tyhle auta nemají s zvyšováním bezpečnosti nic společného a je to jen kasírka. Onehdá jsem viděl v akci ještě passata (který mne málem sestřelil) -  uhýbám "pirátovi" co mne dohání levým prubem, řadím se před kamion a málem to koupím od passatu který ten kamion bere zleva odstavným pruhem. Super zážitek.

Zas kdyby motocyklista měl nějaké významné hodnoty alk/THC apod, asi by napsali čísla, tipuju to spíš na hodnoty malé, píšou "nadýchal zbytkový alk". Ale každopádně to PČR projde, ta trojkombinace alk/drogy/nemá papíry se jim výborně hodí.

Ad ten odstavnej, občas to udělám taky, když se kamiony nekonečně dlouho předjíždějí a když se nikdo nedívá :) akorát je potřeba čumět, zda se můžu zařadit zpět do pravýho (v případě dvou náklaďáku vedle sebe je před nima většinou čisto).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #7 kdy: 24 Července 2017, 09:41:54 »

Hm, občas se ale v tom odstavným pruhu objeví nějaký překvapení jako třeba vozidlo údržby nebo nějaký věci (zbytky pneu apod.)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #8 kdy: 24 Července 2017, 10:03:20 »

Vy jste jel stabilně celou dobu ve správném pruhu. To oni byli v nesprávném a ať Vám prokážou opak (a že si tam vlastní vinou svůj rychlý pruh zpomalili, to už je jejich problém)…


Když se tu nakouslo podjetí. Jak je to v případě podjetí versus jízda v nesprávném pruhu?
Včera jsem se večer vracel do Prahy po naší krásné D1 a zase jsem se krásně vyvztekal. Tři pruhy. Prostřední plný, levý průběžná kolona a pravý prázdný. Chvíli jsem zkoušel blikat na ty v prostředním předemnou aby jim došlo, že maj uhnout, ale pak mne to přestalo bavit a zařadil jsem se do pravého.
Co by, kdyby? :) Dalo by se argumentovat něčím?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #9 kdy: 24 Července 2017, 10:13:56 »

Hm, občas se ale v tom odstavným pruhu objeví nějaký překvapení jako třeba vozidlo údržby nebo nějaký věci (zbytky pneu apod.)

Jasně, ale jedu tam, když tam vidím, tj. ne do pravé zatáčky, jako jistý motorkář tuším minulý rok, co to nakouřil do sekačky. Bordel na silnici jsem zažil v jakémkoli pruhu. Dřív jsem to nedělal, nyní ano a šetří mi to nervy, kamioňáci mě už nerozčilují :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #10 kdy: 24 Července 2017, 10:51:32 »

Když se tu nakouslo podjetí. Jak je to v případě podjetí versus jízda v nesprávném pruhu?

Na tom se neshodnou ani úředníci a policajti.. http://www.auto.cz/predjizdeni-zprava-94667
Ale i podle policejní verze se může "míjet zprava" jen když auto jede v pruhu nejvíc vlevo.. když jsou tři pruhy a pomalé auto jede uprostřed tak ho máte předjet levým..

Co by, kdyby? :) Dalo by se argumentovat něčím?

Zejména v situaci.. 3 pruhy a jedu v pravém a dojedu pomalé auto v prostředním.. bych pokračoval v pravém.. je to bezpečnější.
Argumentovat by se dalo..
..když nebudou mít video kde jste tam jen sami dva tak.. vytvořily se pásy vozidel a jel jsem rychlostí danou vozidlem přede mnou.. a tak to byla souběžná jízda.
..přestupek v první řadě spáchal řidič v prostředním pruhu protože měl jet vpravo.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re: Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách
« Odpověď #11 kdy: 24 Července 2017, 11:53:07 »

Pro odstavný pruh to samozřejmě neplatí, ale pozor na to, kdybyste tentýž manévr dělal někde, kde jsou relulérní 3 či více pruhů, měl by Passat přednost - § 12(6) ZPPK. Bez ohledu na to, že by tím podjetím třeba sám porušil pravidla (o předjíždění mimo obec).
Tak to je jasná věc. Ale skutečnost že z odstavnýho něco vyletí 150kou a propálí to bez koukání rovnou do levýho člověk normálně neočekává... I když teď už očekávám cokoliv... ;)
IP zaznamenána