30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci  (Přečteno 15615 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #30 kdy: 11 Července 2017, 13:50:12 »

Citace
Jsem jedinej kdo má pocit že si tu z nás dělate prdel?

Nejste jedinej. Já už měl asi v půlce vlákna napsaný příspěvek, ale pak jsem nad tím mávnul rukou a neposlal jsem ho. Tak ho teď zkusím napsat znovu.

Tyhle radary na vjezdech do vesnic, co ukazují údajnou rychlost velkými číslicemi, je na nich namontovaná kamera jak od vietnamce a občas blikají nebo ukazují číslo registrační značky a nikdy, opakuji nikdy neslouží pro výběr pokut, tak tyhle kamery jsou tam umístěny pro ty naše spoluobčany, kteří se z toho podělají strachy, příště tam jedou max. 30kmh a několik let se obávájí, že jim přijde nějaké psaní od vrchnosti. Původně jsem uživatele jacobsl pokládal za jednoho z nich a byl jsem z toho i trochu rozladěn, že to vrchnosti tak dokonale funguje.

Teď je to ale jasné - dělá si z nás srandu, protože takhle podělaný člověk skutečně existovat nemůže.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #31 kdy: 11 Července 2017, 14:24:50 »

No já kolem jednoho radaru jel asi 140kmh a furt to na mě blikalo "POMALU!". Tak nevím, no.... Rychleji se tam už bojím.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #32 kdy: 11 Července 2017, 15:00:24 »

Já jezdím kolem jednoho a ať jedu 110 nebo 130 tak to stále ukazuje 99kmh. Je to stále v toleranci +-3%?  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #33 kdy: 11 Července 2017, 15:29:34 »

Jsem jedinej kdo má pocit že si tu z nás dělate prdel?

Klíč asi bude tady..
byl sem vycukanej celej den, mam papiry mesic

je na silnicích nováček.. on se otrká  ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #34 kdy: 11 Července 2017, 16:18:49 »

Já jezdím kolem jednoho a ať jedu 110 nebo 130 tak to stále ukazuje 99kmh. Je to stále v toleranci +-3%?  ;D
Existuje i upgrade těchto vesnických měřících cedulí, který nemá jen 2 digitální cifry, ale před nimi ještě místo pro jedničku (tj. ne další plnou x-segmentovou číslici, ale právě jen 2 svislé segmenty pro jedničku). 200+ jsem kolem toho jezdit nezkoušel.

Jinak je pravda, že tyto cedule nepořizují důkazy pro případné projednávání něčího přestupku, ale mívají nějaký sběr statistik (histogram naměřených hodnot, případně i s rozlišením dne v týdnu a denní doby, sledování „rekordmanů“ ...), který pak starostové s chutí využívají při utahování šroubů (pořízení měřiče, na základě kterého lze inkasovat, zřízení/posílení/dovybavení MP, postavení příčných prahů, ostrůvků atp.). Takže prvoplánově kolem těch cedulí prasit asi není úplně nezbytné, nejlepší je IMHO je zkrátka ignorovat, chovat se, jako by tam žádná cedule nebyla.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #35 kdy: 11 Července 2017, 23:55:38 »

Jak píše hh, slouží to především ke statistickým účelům, zobrazená rychlost účastníkům je spíše informace pro účatníky provozu.
Jezděte kolem těch měřičů s rozumem. Jistému člověku se daří v jisté obci velmi úspěšně sabotovat záměry na pořízení úsekovky či stacionárního radaru právě statistikami z takového radaru a to jak po stránce materiální (90 % do 55 km/h, 98 % do 61 km/h, přes 70 tak do 5 průjezdů za týden v noci), tak po stránce fiskální - velmi dlouhá návratnost investice, při započtení nákladů na admistrativu až nulová v rozumném investičním horiontu 6 let.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.