30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci  (Přečteno 15474 krát)

jacobsl

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #15 kdy: 07 Července 2017, 22:30:30 »

jop, o takovejhlech primo radarech co jenom fotej vim, takze ten blesk byl jen strasak a nemusim se obavat?
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #16 kdy: 07 Července 2017, 23:56:14 »

blysknuti byl odraz svetel tveho auta od merice, nic jineho. V CR jsem jeste nezazil zarizeni, ktere by prisvecovalo viditelnym spektrem, vse je infra a synchronizovane se zaverkou kamery.
IP zaznamenána

jacobsl

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #17 kdy: 08 Července 2017, 00:54:04 »

jel jsem felinou s klasickejma "zlutejma" zarovkama. tohle byly 2 bily zablesky z ty kamery, rychle po sobe, kdyz jsem byl tak 30 metru od toho radaru. odraz to rozhodne nebyl, svetla tak vysoko ani nesvitily. a jak rikam, bylo to jako blesk u fotaku.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #18 kdy: 08 Července 2017, 02:18:38 »

Ano, některé mají přimontovaný blesk, aby trochu řidiče zastrašily, ale víc nezmůžou.

V tuhle chvíli je to stejně už jedno, nic na tom nezměníte. Pokud to je fake, tak se nic dalšího nestane. Pokud vás vyfotili, tak vám může přijít dopis nezávisle na tom, co vám tady napíšeme. Až dopis přijde, tak nám ho sem oskenujte a uvidíme, co se dá dělat.

Pokuta nebude 10k, ale pár stovek. Nabudúce odporúčám jezdit přiměřeně vašim schopnostem (včetně schopnosti vypořádání se s následky). Tady dostanete rady do boje, ale boj musíte svést sám.
« Poslední změna: 08 Července 2017, 02:26:39 od jakubb »
IP zaznamenána

jacobsl

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #19 kdy: 08 Července 2017, 13:49:31 »

jakto ze by byla pokuta ar stovek?  pri prekroceni rychlosti v obci o vic nez 40km/h je to 5 - 10k, alespon tak jsem to cetl. nejvic me stve, ze se to promlci "az" po roce. teda, nestve me ze se to promlci za tak dlouho, ale to ze maj teda rok na to aby poslali dopis. tak jen doufam, ze pokud nejakej prijde, tak ne pristi rok v dubnu ale treba do konce prazdnin... :D   jinak diky za rady, a pokud prijde, tak to sem urcite hodim.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #20 kdy: 08 Července 2017, 13:59:01 »

Pokud vám můžu s dobrým úmyslem poradit tak už to dál ve vlastním zájmu nerozebírejte.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #21 kdy: 09 Července 2017, 08:28:09 »

To co píšete je samozřejmě pravda, ale to je pouze v případě ztozožnení řidiče, oni nevědí, kdo řídil, musela by vás chytit PČR a nebo MP, ale teď vám přijde "pouze" VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA, která Vám bude říkat, ať zaplatíte, jinak se rozjede správní řízení a tam už je nutné identifikovat řidiče, a to už by pak bylo za ty body, pokutu a náklady za správní řízení apod... A jinak je možné, že také nepříjde vůbec nic..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #22 kdy: 10 Července 2017, 10:48:25 »

tohle byly 2 bily zablesky z ty kamery, rychle po sobe, kdyz jsem byl tak 30 metru od toho radaru. odraz to rozhodne nebyl, svetla tak vysoko ani nesvitily. a jak rikam, bylo to jako blesk u fotaku.

Je to odlesk ze skla před kamerou.. asi z odrazu slunce od auta.. v nějakém místě auto hodí prasátko na kameru a ta ho odrazí zpátky.

Ta kamera nemá blesk.. a k čemu by byl blesk v kameře??
A tyhle kamery nefotí.. taky neměří moc přesně.. když jedu kolem pořád stejnou rychlostí tak čísla skáčou klidně i o 20..
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #23 kdy: 10 Července 2017, 11:06:52 »

U nás jeden takovej je na začátku obce a když k tomu člověk jede kolem 100 km/h, tak tam lítaj cifry od 30 do 140 km/h ... Takže tak nějak je to přesné  :D
IP zaznamenána

jacobsl

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #24 kdy: 10 Července 2017, 20:56:24 »

Stmívalo se, slunce dávno nesvítilo, odraz od slunce ani auta to nebyl. Jak rikam, když fotíte fotakem s bleskem tak přesně stejně to vypadalo. A často čtu že je v kameře blesk jen na strašení, aby se to tvářilo že doopravdy fotí. U nás na Chrudimsku teda merej dost přesně, ještě mi nikde neukázaly s větší odchylkou než 4km/h a to mám klasickej tachac s ručičkou, takže to byla spíš odchylka mýho tachace.  Jel bych tam znova trochu rychlejc, jestli to znova blejskne, a klidně to natočil, ale když nevím jestli z toho fakt nepřijde pokuta, tak to riskovat nebudu..  :D
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #25 kdy: 10 Července 2017, 22:03:32 »

Tak do té doby si zatím načti FSM, když se nudíš  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #26 kdy: 11 Července 2017, 09:45:39 »

jacobsl: Já si toho taky všiml u jiných kamer.. je to odlesk v tom krycím skle.

A jak jsem psal.. proč by kamera měla blesk??
Kamera může mít přisvícení.. ale blesk nemá smysl.. i když u těch měřáků někdy je blikátko na strašení řidičů.. ale ještě jsem neviděl blesk uvnitř objektivu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #27 kdy: 11 Července 2017, 10:11:49 »

Tak už to hlavně neřeš, tyhle radary opravdu nefotí a žádné pokuty neposílají, začni jezdit třeba s Waze, to ti ukáže, kterej radar je fake a kterej opravdu měří.
IP zaznamenána

jacobsl

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #28 kdy: 11 Července 2017, 13:12:21 »

Opravdu zná Waze i takovyhle malý radary v malejch vesnicích?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na radary - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #29 kdy: 11 Července 2017, 13:21:12 »

Jsem jedinej kdo má pocit že si tu z nás dělate prdel?
IP zaznamenána