30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení  (Přečteno 11402 krát)

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

Ahoj vespolek,

k úvodu bych jen rád zmínil, že jsem zrovna dostudoval všechny thready, kde se objevilo celé nebo jen kus slova "Rakousko". Každý případ mi přijde tak specifický (jak bylo doručeno, co bylo doručeno, kdy bylo dáno na fórum atd.), že jsem se rozhodl, že Vás budu obtěžovat threadem novým.

Byli jsme se s kámoši podívat na Worthersee 2017 a přišel mi pozdrav. Překročení nejvyšší dovolené rychlosti (117 na 100)

V dopise, který byl vhozen do schránky bylo -

info o přestupku
formuláře na prásknutí řidiče / někoho, kdo řidiče zná

Nic dalšího jsem v dopise nenašel, ani fotka se tam nenacházela.

Nejvíc mě "zaujala" možnost ignorovat, jelikož mi prakticky nebylo doručeno? Nebo už zdejší osazenstvo zaujalo nějaký novější postoj?
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2017, 14:56:05 »

kolikpak chteji?
anonymizujte a prihodte "pozdrav"
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2017, 10:20:14 »

Normálně to ignorujte. Oni když budou chtít, pošlou Vám to doporučeně.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2017, 11:12:23 »

Kdyz budou jeste neco posilat, pak bud predvolani k "Ermittlungsverfahren", nebo rozhodnuti (kdyz rozhodnou bez predvolani). Tam pak muzete podat odpor. Co mam ja skusenost, tak nekdy se na to vybodnou, zejmena kdyz jde opravdu o prkotiny (ty jejich kamery blysknou klidne pri 101km/h na 100km/h, zejmena v tunelech). To samy za parkovani. Ale mozna ze to poslou az kdyz se to nazbira...

BTW, v Rakousku muzete byti odsouzeni k nahradnimu trestu odneti svobody: jednou sem dostal na vyber: 100+60€, nebo 18 hodin vezeni (maximum za prestupky je 2 tydny, jestli se nepletu). Ja sem si to normalne chtel vyskouset, jako ze zkouknu jak to tam maji zarizeno a oddechnu si, jenze pak me napadlo co by na to rekl muj zamestnavatel ze sem byl v lochu? Nedej buh jeste riskovat vyhosteni! Tak sem radsi caloval...

IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2017, 11:21:43 »

no došlo mi 2x 45€. Tahám auta z Rakouska a Německa zhruba 5 let. Předtím nikdy žádná pokuta do schránky ze zahraničí. V mojí situaci by bylo tedy lepší zaplatit bez dalšího? Protože jestli jsem v ostatních threadech četl správně, tak by si na mě pak mohli při náhodné kontrole smlsnout?
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2017, 14:15:58 »

On nikdo tuhle otázku moc zodpovědět neumí. V zahraničním právu se to orientuje asi málokdo a tahle situace je poměrně nová, tím pádem nikdo moc neví, co se může dít při nezaplacení a následné kontrole. Nehledě na to, že většina raději rovnou zaplatí.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2017, 19:12:58 »

Jak už sem psal ve vedleším vlákně.

Rakousko je zákeřné v tom že policie běžně zabavuje do zástavy věci i auta (jestli to má oporu v jejich zákoně nevím ale dělají to celkem pravidelně) za účelem vybrání pokuty. Problém může nastat že až tam příště to auto s touhle SPZ pojede, tak vám ho můžou zabavit(s manželkou a dvěma dětmi za zády to musí dobrý adrenalinový zážitek:-) ). S tím že řeknou zaplaťte a můžete jet. Což je v cizí zemi s neznalostí jejich zákonu a předpisu dost na prd. Hlavně když tam ve vaší nepřítomnosti pravděpodobně proběhne nějaké správní řízení a částka se asi dosti navýší.
A jak tu někdo psal aby se náhodou nestalo že pojedete za rok na dovolenou do italie a strávíte ji místo u moře ve vězeňském hrade v Salzburku :-)

Neodrazuji od toho nechat věc vyhnít, jen upozorňuji na jiný mrav v zemích rakouských.
U větších pokut bych asi zvážil výměnu SPZ (450kč).
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #7 kdy: 27 Června 2017, 08:16:08 »

Rakousko je zákeřné v tom že policie běžně zabavuje do zástavy věci i auta (jestli to má oporu v jejich zákoně nevím ale dělají to celkem pravidelně) za účelem vybrání pokuty...

Prosim te, neplacej nesmysly!
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2017, 22:40:38 »

Rakousko je zákeřné v tom že policie běžně zabavuje do zástavy věci i auta (jestli to má oporu v jejich zákoně nevím ale dělají to celkem pravidelně) za účelem vybrání pokuty...

Prosim te, neplacej nesmysly!

Neplacam, to je overeno. Bydlim v pohranici, prijed a zavedu te za lidma kteri byli ucastniky.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #9 kdy: 28 Června 2017, 10:51:32 »

Neplacam, to je overeno. Bydlim v pohranici, prijed a zavedu te za lidma kteri byli ucastniky.
Kam bych chodil? Ja v Rakousku ziju ~15 let, za tu dobu sem byl snad u stovky prestupku (jako tlumocnik), nikdy nebylo ve hre zabavovani nake veci, nedejbuh auta. Muze se to stat u ridicu treba z Kosova nebo Turecka, kde neni moznost obeslani/dohledani a policie tam neni moc naklonena spolupraci. Ale nikdy u ridicu z EU!
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #10 kdy: 28 Června 2017, 11:05:59 »

Je otázkou, jestli se tenhle přístup v blízké budoucnosti nezmění, pokud jim půlka obeslaných občanů ČR na výzvu nezareaguje. Legislativu na to zřejmě připravenou mají...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #11 kdy: 29 Června 2017, 17:52:44 »

Kam bych chodil? Ja v Rakousku ziju ~15 let, za tu dobu sem byl snad u stovky prestupku (jako tlumocnik)

Jestli řešíte přestupky v Rakousku tak nechcete napsat jak to tam funguje??
O ty informace je tu nouze a dotazy tu na to jsou..
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #12 kdy: 30 Června 2017, 08:40:57 »

Jestli řešíte přestupky v Rakousku tak nechcete napsat jak to tam funguje??
O ty informace je tu nouze a dotazy tu na to jsou..
Ja ty prestupky neresim. Sem zde v nake databazi cizincu s trvalym pobytem, cas od casu me zavolaji rakousti policiste kdyz maji nakej problem s nekym z cz/sk/pl/ru. Pak si mne vyzvednou (klidne i pres den z prace, to je pak pozdvizeni kdyz pro mne prijde polizeiwagen!) ale ja jenom tlumocim, jinak do toho nezasahuju...
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:NEdoporučený dopis z Rakouska / výzva k zaplacení
« Odpověď #13 kdy: 17 Července 2017, 18:09:37 »

každopádně jestli to ještě někdo čte, tak mod může toto vlákno uzavřít.. pokuta zaplacena, za tu ostudu při další návštěvě (bohužel tam jezdím opravdu často), mi těch pár ojro nestojí. Snad se do budoucna najde nějaký "mustr" na podobné situace. Každopádně díky za názory a odpovědi !
IP zaznamenána