30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Značka začátek obce - Pochybná značka  (Přečteno 7334 krát)

Sabiza

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Značka začátek obce - Pochybná značka
« kdy: 22 Června 2017, 10:28:36 »

Ahoj všem,

v současné době se hádám s obcí ohledně několika věcí a zajímalo by mě, zda mohou v obci využívat značku, která je v příloze, namísto klasické IS 12a značky, kterou všichni dobře známe. Značky byly nahrazeny tímto paskvilem, který nejde vidět a většinou to člověk "přehlédne", protože může jít v podstatě o cokoli, včetně tupé reklamy.

Má cenu na obci vůbec řešit, že toto není povolená značka nebo mi něco uniklo a obce toto mohou využívat namísto klasické IS 12a značky?

Díky moc.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2017, 10:42:37 »

Značka je paskvil. Pokud obec nebude reagovat na neformální podněty, vyhledejte si OOP (opatření obecné povahy), na základě kterého tam ty značky jsou umístěny, a podejte podnět pro provedení přezkumného řízení - §§ 94 an. SprŘ, § 174(2) SprŘ.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2017, 10:47:01 »

S tímhle jsem se setkal jen jako doplněk té běžné IS 12a, přičemž ta IS 12 a byla vždy předřazena (na příjezdu do obce) těmhle paskvilům.
Už jim tam chybí jen seznam partnerských měst.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2017, 11:48:24 »

Podle mne to vůbec není dopravní značka, ale reklamní tabule či nějaký obecný text - obdoba cedulek podomní prodej zakázán, které upozorňují na obecně závaznou vyhlášku.
Já bych to chápal tak, že:
- jde o informaci, že obec Hoštice všechny účastníky provozu na PK vítá,
- seznamuje účastníky provozu na PK s grafickým provedením erbu obce,
- upozorňuje je, že i v této obci platí § 18 odst. 4 ZPPK,
- rychlost 50 km/h považuje za pomalou jízdu,
- a děkuje, že jedete pomalu (a tím pádem dodržujete ZPPK).
Rozhodně nemá náležitosti IZ 4a (Vámi zmiňovaná IS 12a již nějakou dobu neexistuje a místo ní je právě graficky shodná IZ 4a), ani žádné jiné dopravní značky, protože § 2 odst. 9 vyhlášky č. 294/2015 Sb Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením zařízením pro dopravní informace.

EDIT
Citace
Značky byly nahrazeny tímto paskvilem
Podle mapy.cz i StreetView jsou na všech vjezdech do Hoštic coby části obce Vodochody osazeny standardní IZ 4a. Ty tam zůstaly, nebo opravdu IZ 4a uvedenou reklamní tabulí nahradili?
Kdy to bylo instalováno - alespoň přibližně? Trochu je na dálku potrápím.
« Poslední změna: 22 Června 2017, 12:23:08 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2017, 12:00:45 »

pokud se vám na základě téhle značky snaží přišít (jako přestupek nebo sprdel) rychlou jízdu, tak doporučuji daný případ využít k tréningu vedení (přestupkového/správního) řízení. Pokud tam nejsou nějaké další věci, tak by neměl být problém toto vyhrát...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Sabiza

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2017, 13:17:45 »

Podle mne to vůbec není dopravní značka, ale reklamní tabule či nějaký obecný text - obdoba cedulek podomní prodej zakázán, které upozorňují na obecně závaznou vyhlášku.
Já bych to chápal tak, že:
- jde o informaci, že obec Hoštice všechny účastníky provozu na PK vítá,
- seznamuje účastníky provozu na PK s grafickým provedením erbu obce,
- upozorňuje je, že i v této obci platí § 18 odst. 4 ZPPK,
- rychlost 50 km/h považuje za pomalou jízdu,
- a děkuje, že jedete pomalu (a tím pádem dodržujete ZPPK).
Rozhodně nemá náležitosti IZ 4a (Vámi zmiňovaná IS 12a již nějakou dobu neexistuje a místo ní je právě graficky shodná IZ 4a), ani žádné jiné dopravní značky, protože § 2 odst. 9 vyhlášky č. 294/2015 Sb Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením zařízením pro dopravní informace.

EDIT
Citace
Značky byly nahrazeny tímto paskvilem
Podle mapy.cz i StreetView jsou na všech vjezdech do Hoštic coby části obce Vodochody osazeny standardní IZ 4a. Ty tam zůstaly, nebo opravdu IZ 4a uvedenou reklamní tabulí nahradili?
Kdy to bylo instalováno - alespoň přibližně? Trochu je na dálku potrápím.

Pravda, špatně jsem si to vyhledal a jde o IZ 4a (změním si to hned i v dokumentu pro další jednání s obcí). Já osobně bych chápal tuto značku, kdyby byla umístěna v určitém místě za / před hlavní značkou, tedy právě za / před IZ 4a, avšak na jednom místě byla úplně nahrazena a zůstala tam ona „reklamní“ tabule, která hlásá, že jsme úžasní, protože dodržujeme povinnou rychlost. Je tam snad měsíc, co si pamatuji a delší dobu jsem uvažoval, zda to nějak začít řešit nebo ne.

Co se týče Map a StreetView, mají relativně staré záznamy. Přesněji jde o tuto značku, která je umístěna na začátku obce ze směru z Klíčan. Mohu to během dnešního nebo zítřejšího dne vyfotit, budu tam mít zase cestu.

pokud se vám na základě téhle značky snaží přišít (jako přestupek nebo sprdel) rychlou jízdu, tak doporučuji daný případ využít k tréningu vedení (přestupkového/správního) řízení. Pokud tam nejsou nějaké další věci, tak by neměl být problém toto vyhrát...
Nejde přímo o nějaké přestupky, spíše o to, že obec dělá to, co by neměla a obyvatelům se to nelíbí. Ve vesnici stavím RD a chci, aby bylo vše jak má být, aby obec fungovala dle určitých standardů a aby se neutrácely peníze za takové hovadiny, jako je třeba tato nesmyslná značka. Ano, většina lidí při vjezdu do obce zpomalí, protože to tam zná, ale jde mi spíše o „veřejné bezpečí“. No a jelikož máme 26. 6. schůzi zastupitelstva, mám již několik věcí, které tam chci řešit... a toto bude další z nich. Prostě mi jde o to, že po té silnici chodí děti (protože obec není ochotná vybudovat chodník) a touto značkou dokážou dát důvod některým jedincům, aby tam letěli jak chtějí, protože nejde o platnou značku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2017, 13:41:39 »

Tak si dejte děti na vodítko nebo do klece. Tohle fórum je zaměřeno přesně opačným směrem než je vymýšlení strategií jak buzerovat řidiče ještě více než doposud.
« Poslední změna: 22 Června 2017, 13:48:00 od Číkus »
IP zaznamenána

Sabiza

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2017, 13:43:59 »

Je buzerace a buzerace...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2017, 14:06:18 »

Prostě mi jde o to, že po té silnici chodí děti (protože obec není ochotná vybudovat chodník) a touto značkou dokážou dát důvod některým jedincům, aby tam letěli jak chtějí, protože nejde o platnou značku.
V tom případě
a) zaměřte vaše úsilí směrem k obecní samosprávě právě na to vybudování chodníku
b) naučte vaše děti, jak na silnici přežít, značka kromě pár promile idiotů, kteří do ní narazí, nikoho nezastaví, ani ten paskvil, ani ta korektní

Poukázat na idiotskou pseudoznačku můžete, ale jestli jste se do té vesnice právě naplavil (dovozuju z tvrzení o probíhající stavbě RD), tak by to pro budování vztahů se starousedlíky nemuselo být úplně taktické. Stejně tak je bláhové se domnívat, že mezi stavem s normální značkou a s pseudoznačkou bude v reálu nějaký větší rozdíl. Hypotéza, že ten, kdo přes vesnici pojede jako magor, to činí proto, že si po spatření té značky v hlavě provedl ve zrychlené verzi analýzu její platnosti, je velmi idealistická. Navíc by to magora stejně nejspíš nevyvinilo, soudy už prolétla řada případů, kdy někdo (tvrzeně) přijel do města po nějaké účelovce neosazené IZ 4a a pak se tvářil, že není v obci - v případě, že ten přestupek či nehoda se stala v místě, kde nebyla věcně naprosto žádná pochybnost o tom, že jde o zastavěné území obce (v jednom z těch případů např. centrum Ostravy), tuhle linii obhajoby soud smetl ze stolu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #10 kdy: 23 Června 2017, 10:49:39 »

...v případě, že ten přestupek či nehoda se stala v místě, kde nebyla věcně naprosto žádná pochybnost o tom, že jde o zastavěné území obce (v jednom z těch případů např. centrum Ostravy), tuhle linii obhajoby soud smetl ze stolu.

KS nebo NSS? A znáte č. j.?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2017, 11:10:32 »

Schované to nemám, jelikož pro obranu řidičů to použitelné není. Nemělo by být težké to najít, navíc bych řekl, že se to už probíralo i zde na fóru.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2017, 11:17:42 »

Rozsudek NSS č. j. 1 As 183/2012 – 50 ze dne 20. 03. 2013: „Obec je v § 2 písm. cc) zákona o silničním provozu vymezena primárně jako zastavěné území. Právě zastavěnost představuje základní a klíčový znak charakterizující území obce. Přijede-li řidič po pozemní komunikaci do zastavěného území, měl by s ohledem na bezpečnost ostatních účastníků provozu, potenciálních chodců, zvířat nebo ochranu majetku svoji rychlost přizpůsobit jízdě v zastavěném území, bez ohledu na skutečnost, zda projel kolem značky vymezující začátek obce či nikoliv.“

Já to na svou obranu použil, protože když vyjíždím z obce a dlouhou dobu jedu v nezastavěném území, tak je důvodný předpoklad, že už v obci nejsem, přestože jsem neprojel kolem značky vymezující konec obce. Resp. určitě tam neohrožuji bezpečnost ostatních účastníku tak, jako v samotné obci.
« Poslední změna: 23 Června 2017, 11:22:29 od uziv »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2017, 11:26:06 »

Supr, právě na to jsem myslel :) a jak jste s takovou obhajobou dopadl?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Značka začátek obce - Pochybná značka
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2017, 11:28:22 »

Zrovna se to peče u Krajského soudu, výsledek očekávám tak na podzim.
IP zaznamenána