30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?  (Přečteno 86018 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2014, 17:50:20 »

ignorovat, nejste provozovatel takže nemůžete vědět koho to vlastně vyzývají  :D

OK, budu to opět ignorovat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #16 kdy: 22 Dubna 2014, 08:51:16 »

Docela rád bych tu výzvu viděl, na základě jakého zákona (o přestupcích?) a jak přesně Vás vyzývají. Nicméně nějaká odpověď by mohla být vhodná, jinak ten pokus o udělení pořádkové pokuty vidím jako celkém reálný (mohou to pojmout jako "náhradní pokutu" - na té rychlosti ho asi neuvaříme, tak mu dáme aspoň pořádkovou).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #17 kdy: 22 Dubna 2014, 11:03:19 »

Docela rád bych tu výzvu viděl, na základě jakého zákona (o přestupcích?) a jak přesně Vás vyzývají. Nicméně nějaká odpověď by mohla být vhodná, jinak ten pokus o udělení pořádkové pokuty vidím jako celkem reálný (mohou to pojmout jako "náhradní pokutu" - na té rychlosti ho asi neuvaříme, tak mu dáme aspoň pořádkovou).

Mám ji poslat? A co teda odpovědět?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #18 kdy: 22 Dubna 2014, 11:32:12 »

Hoďte to někam na uložto a do doukromé zprávy link ke stažení.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #19 kdy: 22 Dubna 2014, 12:27:16 »

na základě jakého zákona (o přestupcích?) a jak přesně Vás vyzývají.


Městský úřad...příslušný k projednání přestupků dle ustanovení §52 písm. a) a §53 odst.2 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích... na základě podnětu orgánu Městská policie .. a na základě ustanovení §124 odst. 5 písm. j) zákona č 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů... a na základě ustanovení §60, odst. 1), zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, Vás žádá o podání písemného vysvětlení ve věci podezření ze spáchání přestupku... atd.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #20 kdy: 22 Dubna 2014, 16:38:26 »

Jo, tak tohle ignorování by bylo na pořádkovou. Vyřešili jsme to obligátně:
V souladu s ust. § 60 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v dané věci odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin.  :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #21 kdy: 23 Května 2014, 09:24:18 »

Tak mi přišel z Městského úřadu LnL dopis.
Věc: Seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí.
Na základě ust. §36, odst.3 zákona 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, máte možnost se do 20.6.2014 seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí.
Učinit tak můžete na odboru dopravy v úředních hodinách (nebo v jiném termínu po předchozí domluvě).

O co tady může jít? Mám se seznamovat?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #22 kdy: 23 Května 2014, 09:43:25 »

Požádat o podklady na základě InfZ.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #23 kdy: 23 Května 2014, 09:56:17 »

Požádat o podklady na základě InfZ.

Čili nechodit tam, ale požádat o poslání na základě InfZ?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #24 kdy: 23 Května 2014, 10:03:31 »

To znamená, že to tedy nakonec hodili na SprDel - což je z podstaty nesmysl u auta z půjčovny, nejste provozovatel  :)

Pošlete jim žádost o zaslání kopie spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0 Čím dříve, tím lépe - běží jim lhůta. Zde sledujte, kdy jim to přišlo http://www.postaonline.cz/trackandtrace Ode dne doručení mají 15 dní na poslání spisu, pokud nic neudělají, podá se stížnost. Osobně tam nechoďte, je to zbytečné a navíc je možné, že na fotce budete vidět - což je z hlediska SprDel bezpředmětné, ale zbytečně bych jim nedával prostor vymýšlet nějaké konstrukce.

Kolem 12.6. se mi připomeňte, hodíme tam nějaké návrhy na dokazování plus námitku podjatosti, čímž jim zabráníme to v daném termínu rozhodnout (nebo je donutíme to procesně posrat). Jakmile budete mít kopii spisu, dejte mi jí někam ke stažení a připravíme se na odvolání.
« Poslední změna: 23 Května 2014, 10:05:44 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #25 kdy: 23 Května 2014, 10:56:19 »

To znamená, že to tedy nakonec hodili na SprDel - což je z podstaty nesmysl u auta z půjčovny, nejste provozovatel  :)

Pošlete jim žádost o zaslání kopie spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0 Čím dříve, tím lépe - běží jim lhůta. Zde sledujte, kdy jim to přišlo http://www.postaonline.cz/trackandtrace Ode dne doručení mají 15 dní na poslání spisu, pokud nic neudělají, podá se stížnost. Osobně tam nechoďte, je to zbytečné a navíc je možné, že na fotce budete vidět - což je z hlediska SprDel bezpředmětné, ale zbytečně bych jim nedával prostor vymýšlet nějaké konstrukce.

Kolem 12.6. se mi připomeňte, hodíme tam nějaké návrhy na dokazování plus námitku podjatosti, čímž jim zabráníme to v daném termínu rozhodnout (nebo je donutíme to procesně posrat). Jakmile budete mít kopii spisu, dejte mi jí někam ke stažení a připravíme se na odvolání.


OK, díky, už mám vytištěno a dnes se stavím na poště to poslat. Budu samozřejmě sledovat to doručení.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #26 kdy: 09 Června 2014, 15:26:06 »

Kolem 12.6. se mi připomeňte, hodíme tam nějaké návrhy na dokazování plus námitku podjatosti, čímž jim zabráníme to v daném termínu rozhodnout (nebo je donutíme to procesně posrat). Jakmile budete mít kopii spisu, dejte mi jí někam ke stažení a připravíme se na odvolání.


Mám kopii spisu, večer to dám na uložto a napíšu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #27 kdy: 11 Června 2014, 13:19:19 »

Ze zaslané kopie spisu vyplývá, že městský úřad vyzval nejprve provozovatele auta, tedy autopůjčovnu, aby sdělila řidiče v době "spáchání přestupku". Autopůjčovna podle spisu vůbec nesdělila řidiče, ale zaslala úřadu kopii smlouvy, ze které vyplývá, že v uvedený den jsem měl auto vypůjčené já. Neboli neoznačila řidiče. Ergo podle mě musí následovat jediné, SprDel na půjčovnu. Úřad ale zaslal místo toho mě naprosto stejný dopis jako půjčovně, tentokrát ale označuje za provozovatele mne.

Jedna věc je tedy SprDel, který úřad naprosto nesmyslně napálil mě, ale druhá věc je ta smlouva mezi mnou a půjčovnou.

Uvažuju o nějaké stížnosti na půjčovnu, a to kvůli zneužití osobních údajů. Ve smlouvě je totiž uvedena nejen moje adresa a číslo OP a ŘP, ale třeba i můj telefon a můj email, který jsem určitě úřadu sdělovat nechtěl. Také je třeba zřejmé, na jak dlouho jsem měl auto půjčené, kolik to stálo, kde jsem ho přebíral, atd. a tohle všechno jsou údaje, které bych určitě úřadu já nesděloval.

Zkusím se podívat, jestli to není třeba na stížnost Úřadu pro ochranu osobních údajů, protože rozhodně jsem si při sepisování smlouvy s půjčovnou nepřál, aby mé údaje poskytovala někomu dalšímu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #28 kdy: 18 Července 2014, 11:42:57 »

Tak jsem dostal od městského úřadu příkaz, kde se uznávám vinným ze spáchání správního deliktu, že jsem jako provozovatel vozidla (toho z půjčovny!!!) nezajistil užití vozidla v souladu s povinnostmi řidiče a pravidly provozu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?
« Odpověď #29 kdy: 18 Července 2014, 12:55:02 »

Výborně, budeme to dál řešit. To je opravdu mimořádná demence  :D
IP zaznamenána