30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k podání vysvětlení před správním orgánem  (Přečteno 5141 krát)

Koloros

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Ahoj, přesto, že jsem si pečlivě pročetl manuál základních dovedností pro začátečníky, nejsem si úplně jistý postupem v mém konkrétním případě, prosím tedy o radu:

Jel jsem po městě za druhým autem. Když jsme se blížili k přechodu na dlouhém rovném úseku, šel u přechodu starý pán o hůlce, který šel podél silnice a nijak nedával najevo, že hodlá přechod použít. Najednou asi ale změnil názor a jednu nohu položil do silnice. Řidič přede mnou to zašlápnul na místě. Já jsem odhadl, že i kdybych to zašlápnul stejně, tak bych do něj určitě bouchnul. Jelikož starý pán měl v silnici pořád pouze tu jednu nohu, tak jsem jen škubnul volantem doleva a stojící auto přede mnou objel. Jasně, je to pitomost, nemá se to, ale kdybych zkoušel dobrzdit, určitě bych do auta předemnou ťuknul a to by následně ťuklo do staříka, který by to určitě nepřečkal jen tak.
Asi 10m od místa ale v té chvíli stáli strážníci Městské policie, kteří řešili něco jiného. Samozřejmě to viděli a hrozením mi dávali najevo, že jsem blbec (nepopírám :-), měl jsem si držet delší odstup). Nikdo mě nestavěl, tedy neztotožnil, neměli fotoaparát, kameru a ani v ulici a okolí žádná kamera není.
Nyní mi přišlo na firmu předvolání jednatele k podání vysvětlení před správním orgánem. Auto je s.r.o. a já jsem jednatel. Poradíte mi prosím správný postup ? Díky !
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Předvolání k podání vysvětlení před správním orgánem
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2014, 12:00:56 »

Nyní mi přišlo na firmu předvolání jednatele k podání vysvětlení před správním orgánem. Auto je s.r.o. a já jsem jednatel. Poradíte mi prosím správný postup ? Díky !
Přišlo to od úřadu nebo od měšťáků? Pokud od MP, tak ignorovat. Pokud od úřadu, pošlete sken do soukromé zprávy a budeme to řešit dál.
IP zaznamenána

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení před správním orgánem
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2014, 21:02:29 »

Měšťáci nemají pravomoc řešit dopravu přeci, nebo se pletu?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Předvolání k podání vysvětlení před správním orgánem
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2014, 07:43:53 »

Za vybrané přestupky spáchané v obci (parkování, rychlost) můžou vybírat blokové pokuty. Také po Vás podle § 11 zákona o obecní policii (http://portal.gov.cz/app/zakony/download?idBiblio=39601&nr=553~2F1991~20Sb.&ft=pdf) můžou požadovat podání vysvětlení. Ale když jim naserete, stejně to musí předat k řešení příslušnému správnímu orgánu, měšťáci nemohou vést přestupkové řízení.
IP zaznamenána