30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: příkaz, odúvodněn výpovědí strážníků  (Přečteno 3859 krát)

thf

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
příkaz, odúvodněn výpovědí strážníků
« kdy: 02 Dubna 2014, 01:24:11 »

Ahoj, mám tu příkaz na 1500, za botičku, nesouhlasil jsem s projednáním na místě, do protokolu jsem napsal že jsem vozidlo neřídil a že odmítám vypovídat, tomu však předcházela konverzace se strážníky ve stylu že "kilo jim dám" k mojemu překvapení se to objevilo v odůvodnění přestupku, zajímalo by mě jesli ještě má cenu bojovat a zda by případné vyšší instance a soudy uznaly také výpověď strážníka jako dostatečnou. Příkazu předcházely 2 výzvy k podání vysvětlení na které jsem nereagoval:

Při  řešení  přestupku  byl  JMENO obeznámen  strážníky  MP  Písek  jakého  dopravního  přestupku  se  dopustil  a  byla  mu uložena bloková pokuta ve výši 300,-Kč. Tu odmítl zaplatit se sdělení, že si je vědom (to není bohužel tak uplně pravda, ale těžko tohle nějak zpochybním?), jakého dopravního přestupku se dopustil, ale že za tento dopravní přestupek je ochoten zaplatit pokutu v maximální  výši  100,-Kč.  Vzhledem  k tomu,  že  strážník  trval  na  výši  uložené  pokuty,  JMENO (zkomolene) odmítl  přestupek  na  místě projednat,  byl  informován  strážníkem  o  tom,  že  věc  bude předána ke správnímu řízení na Městský úřad Písek.

Díky za odpověď, už mi nezbývá moc času na odpor.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:příkaz, odúvodněn výpovědí strážníků
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2014, 08:36:01 »

Dá se to v pohodě rozstřílet. Pošlete odpor (poslední nebo předposlední den lhůty) - stačí "tímto podávám odpor proti rozhodnutí ve věci č.j. XY sp.zn. XY", důvody žádné neuvádějte.
Dále požádejte o kopii spisu (co nejdříve) http://30kmh.cz/index.php?board=24.0
Tu kopii spisu pak někam uložte a pošlete mi link v soukromé zprávě, koukneme se tomu na zoubek  :)
IP zaznamenána

thf

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:příkaz, odúvodněn výpovědí strážníků
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2014, 21:33:03 »

ok, díky moc za pomoc, obojí odesláno.. i když jsem byl na vážkách zdali nepodat vysvětlení rovnou s odporem, nejraději bych totiž vyřešil vše přes datovku abych nemusel na úřad, pracuji totiž v Praze..
IP zaznamenána