30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?  (Přečteno 6512 krát)

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Ahoj!
Za krásného dubnového poledne, na přehledném a zcela bezpečném místě, na čtyřproudovce mi naměřili 64 km/h MicroDigiCamem na trojnožce. Jel jsem stejně jako ostatní auta, ale příslušník si vybral mně. Což mně dost naštvalo a nesouhlasil jsem. Nejsem obvyklý pirát, takže bohužel jsem sice napsal, že nesouhlasím, ale i že auta okolo jela stejně. Což je chyba. Sice jsem to tady četl už dřív, ale podrobně až po události. A bohužel jsem ani nenahrával. Příslušník tvrdil, že nemůže zastavovat všechny, takže si "vybral".
Po měsíci a něco přišel dopis, vyzvedl jsem předposlední den a v dopise je rovnou příkaz.

Domnívám se, že úhel měření asi nebude problém, odhadem ale měřili na dost velkou vzdálenost - cca 200+ metrů. Ale fotku jsem neviděl. Po obou stranách svodidla, vedle jelo souběžně auto, za mnou hned další.

Prosím o radu, má cenu podávat odpor? V příloze je anonymizovaný dopis.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2017, 19:18:49 »

Podáním odporu získáte..
..možnost vyhrát
..i když prohrajete tak aspoň oddálení sankce
..zkušenosti se správním řízením.. nikdy nevíte kdy se to může hodit..
..zaměstnáte úředníky

a riskujete..
..když prohrajete tak to bude o tisícovku dražší.. náklady řízení
..musíte tomu věnovat čas

Asi velký faktor je jaká je šance na výhru v řízení.. ale to se těžko odhaduje.. na to musíte mít spis a vědět co mají.. a záleží i jaký to je úřad a jak rychlá odvolačka..
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2017, 22:18:25 »

Presne jak uz zaznelo, 1500 Kc bez boje nebo zdarma nebo 2500 Kc po "boji". Podle me ta teoreticka tisicovka navic je nabidka, ktera se neodmita. Jednak je tam sance to vyhrat a druhak za ten litr je odpor, cele spravni rizeni vcetne ustniho jednani a vyslechu fizlu (k nezaplaceni) a odvolani, prolozene pripadne nejakou podjatosti, omluvenkama, zadostma,...

Navic je zde moznost (Kolik je casu do odporu? Mas moznost nahlednout do spisu respektive neni to na druhe strane republiky?) zjistit jeste pred podanim odporu sve sance a pokud je tam opravdu vice aut na radarovem snimku, tak uz neni vubec o cem vahat. No a jestli je to dle naskenovanych veci Praha, tak vzhledem k odvolacimu organu to je primo povinnost nevzdat se predem.
IP zaznamenána

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2017, 18:19:47 »

Díky za odpovědi! Jdu do toho, litr mně nevytrhne.
Je to Praha a vyzvedával jsem to 1.6., takže předpokládám, že odpor musím podat do 15.6. Takže čas prostudování spisu tam je.

Na ten spis se musím nějak objednávat, nebo stačí dojít na Na Pankráci kdykoliv v úředních hodinách?

Ještě jednou díky!
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2017, 18:46:26 »

Neobjednavat, nahravat od vstupu do budovy, prijit kdykoli v pracovni dobe, netreba v urednich hodinach.

Ale pokud je to Praha, mistni poradi lepe, je zde i moznost neupozornovat na sebe (podat korespondencne odpor, ale nedrazdit nahlizenim do spisu) a pry je velka sance na to, ze pak uz se nestane nic.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2017, 09:57:35 »

Neni na odpor nahodou jen 8dni?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2017, 11:09:51 »

Píšou 15 dnů.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2017, 11:24:21 »

Je to správně 15 dní, jde o přestupek řidiče a příkaz dle PřesZ/1990 (8 dní by to bylo u příkazu v obecném správním řízení podle § 150 SprŘ, např. u sprdele provozovatele).
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2017, 12:11:42 »

Áha, diky za vysvetleni!
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #9 kdy: 13 Června 2017, 18:26:37 »

Je to Praha

V Praze se bojovat určitě vyplatí.. je slušná šance že to buď zahodí rovnou a nebo to někde rok shnije a bude to promlčené..

IP zaznamenána

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #10 kdy: 26 Června 2017, 14:55:52 »

Tak vykašlat se na to asi nechtějí, na poště čeká psaníčko. Poslali to asi 14 dnů po podání odporu. Vyzvednu na konci lhůty.
IP zaznamenána

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2017, 19:26:31 »

Tak jsem si byl prohlédnout spis. Vlastně tam nic moc není, podstatný je list s měřením. Dodávám, že měřili ručně micro digi cam, manuální režim. Na fotce je hodně aut, okolo svodidla, vzdálenost je 230 metrů. Dá se tam něco uhrát?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2017, 20:14:49 »

Pres google za 60s nalezeno i s odpovedi uvnitr:
http://pomahat-chranit.com/wp-content/uploads/2015/04/MicroDigiCam-u%C5%BEivatelsk%C3%BD-manu%C3%A1l-CZ.pdf
Fotka-manual -> nedodrzeni navodu k obsluze = neplatne mereni = neni dukaz, hledejte hodnoty.

Kdyz uz jsem Vam to zde naserviroval, prijde mi trapne Vam psat vice, abych Vas nezahambil  a mel jste i radost, detaily Vas necham vyhledat samotneho.

PS: a naucte se prosim fotit, do stredu dokumentu a kolmo k podlozce, zvladne to i muj  5lety synovec.
« Poslední změna: 27 Července 2017, 20:44:00 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

9-3

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ve městě 64 km/h - příkaz, dá se s tím něco dělat?
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2017, 15:11:11 »

Já vám děkuji za info. Manuál mám už stažený dávno, přečtený taktéž a také si myslím, že je to špatně změřené. O víkendu si to sepíšu.

Ten jejich spis byl tak blbě sešitý, že jsem to musel držet a ještě natáčet, aby se tam nezrcadlilo okno z těch jejich kanceláří s nejluxusnějším výhledem v Praze :)

Ještě jednou díky!

IP zaznamenána