30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Na poště čeká výzva od magistrátu  (Přečteno 11697 krát)

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
[WIN] Na poště čeká výzva od magistrátu
« kdy: 06 Června 2017, 09:56:07 »

Asi před dvěma měsíci jsem byl zastaven pro rychlou jízdu v ulici Průmyslová , Praha. Policie, mě nejdřív zkontrolovala jako při běžné kontrole. Pak mi tvrdíla, že jsem jel 70km/hod, já tvrdil do 50km/hod. Sepsali protokol, já ho nepodepsal, ani jinak do něj nevstupoval. V té době poprchávalo, nevím zda radary v dešti měří správně. Strašně na mě tlačili, abych jim řekl adresu na které se nacházím (přechodné bydliště) a to jsem jim neřekl. Že by na místo mého podpisu, jako důkaz toho že jsem tam byl?

Ted mě čeká na poště dopis od magistrátu. Prosím o navržení/odsouhlasení postupu.

Nechám, aby mi dopis po uplynuté lhůdě vhodili do schánky. Po 10 dnech totiž nabyde automaticky status doručení.
Pak bych sem dal anonymizovaný obsah.
Dá se dělat něco do doručení?

Děkuji
« Poslední změna: 07 Srpna 2018, 22:17:21 od enzym »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2017, 10:03:12 »

Dá. Můžete projít toto fórum, přečíst si FSM, správní řád, zákon o přestupcích, založit datovku. A nebo jen zachovat klid a počkat.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2017, 10:09:00 »

Doporučuji v mezičase provést alespoň první dva body výše zmíněné ;)
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2017, 13:17:52 »

Díky, zachovám klid, budu se vzdělávat a podám info až budu mít dopis v ruce. Datovku zakládat nebudu, ztratil bych kontrolu nad příchodem zpráv. Hrát na to, že to bude v datovce a já se do ní nepodívám mi připadá zbytečné. Pošlou to poštou. Navíc by mi mohla utéct důležitá zpráva odjinud.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2017, 13:28:10 »

Když vám do DS příjde zpráva, tak dostanete upozornění na mail i SMS. A alespon neutrácíte peníze a čas cestou na poštu při komunikaci s ouřadem. Ale každého volba.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2017, 15:01:01 »

DS navíc obsahuje celkem zajímavý hack zvaný "právo zobrazit seznam doručených zpráv", který není závislý na "právu číst zprávy". Stačí mít jen spřátelenou existující fyzickou osobu (která je schopna se na poště prokázat dokladem s odpovídajícím datem narození).
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2017, 22:05:26 »

Koukám, že poučený člověk není bezbranný, to je dobrý.  Pokud schránku nevyberu, tak jsem někde četl, že pošlou dopis a fixe doručení desátým dnem při nevyzvednutí.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2017, 10:00:29 »

Záleží, co úřad zaškrtl a tuto volbu máte na informaci o uložení zásilky. SO by měl vždy použít Pozn. 2 (tedy po uplynutí lhůty vhodit do schránky), ale rozmohl se zde nešvar s Pozn. 1 (po uplynutí lhůty vrátit odesilateli)
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2017, 19:44:27 »

Tak mam dopis, kde mě informují, že jsem jel na Průmyslové v Praze a dopustil se přestupku, neboť mi naměřili 70 km/hod (po odečtení 3 km/hod). Byl jsem ztotožněn policíí a mam zaplatit 2500Kč. Na zaplacení mam 15 dní nebo odpor.
Pro úplnost přikládám dopis od magistrátu, omlouvám se za čitelnost, v případě potřeby pošlu lepší kvalitu.

Zvažuji zda odpor, nedráždit a vyčkat co se bude dít. Nebo zajít na Magistrát, nafotit spis a pak odpor. Vše v lhůtě vymezené. Co doporučujete? Hledal jsem na foru vzor jak odpor napsat, zatím neuspěšně, můžete prosím poradit?

Děkuji
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2017, 19:55:14 »

Asi jste přehlédl, hned vedle jsou návody na všechny možné úřední dopisy https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
Seznámit se co nejdříve se spisem vůbec není na škodu.
« Poslední změna: 12 Června 2017, 20:00:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2017, 20:14:50 »

Ted ty dokumenty řešící základní situace také vidím. Dík.

Když přijdu na úřad v pracovní době a dozvím se, že pracovník mající spis na starosti tam není a mam si zavolat a dohodnout se o návštěvě, že kolega nemůže dát nahlédnout neb toho mají moc a jedině ten muj úředník ví kde spis je, pouze jemu je osobně přidělen a nikdo jiný k němu nemůže. Že na Oddělení správního řízení nemají úřední hodiny. Dá se něco dělat?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #12 kdy: 12 Června 2017, 23:57:52 »

Ano, je třeba, abyste v tomhle případě neodešel z úřadu bez potvrzení, že Vám nebude nahlédnutí umožněno. Doporučuji si vše nahrávat. Je toho tady na fóru hodně...

Někde jsem viděl statistiku, kde překročení rychlosti rozhodně nefigurovalo na čelních příčkách nehod. Trochu bych úřad poskadlil, z jakých dat vycházel, na to ale ještě máte čas.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #13 kdy: 13 Června 2017, 09:16:55 »

Dobrá poznámka, hned jsem na to mrknul. Na prvních místech nehodovosti je "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" nebo "nesprávný způsob jízdy" a to dost výrazně, ale né rychlost.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2017, 06:58:48 »

V tom se mi libi, jak v oduvodneni resi neskutecnou nebezpecnost daneho cinu, vedomou nedbalost, atd. a pritom daji pokutu na spodni hranici rozsahu.

Predpokladam, ze podle zakona to bude asi v poradku, ale trochu me zarazi, ze Ramet provadi sam certifikaci svych meridel. Tak nejak bych skoro cekal, ze by to melo byt provadeno nezavislym subjektem a ne primo vyrobcem.
IP zaznamenána