30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Požadavek na oveřený podpis cizince či osobní dostavení  (Přečteno 3107 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Půjčil jsem vůz cizinci a ten neznaje předpisy projel nad povolenou rychlost na radaru.

Nyní tento s úřadem komunikuje, ale úřad mu vyhrožuje:
Citace
Vyjádření ve věci můžete učinit i písemně s legitimně ověřeným podpisem a zaslat jej na adresu [jméno a aresa úřadu], ke shora uvedené spisové značce .

Pokud se osobně nedostavíte ve stanoveném termínu ke zdejšímu správnímu orgánu, nebo správní orgán neobdrží do dne XX.XX.2017 podání vysvětlení k dané věci s Vaším legitimně ověřeným podpisem, bude věc přestupku odložena a zahájeno správní řízení o správním deliktu proti provozovateli předmětného vozidla.

Je to legální postup?

Navíc cizinec mi teď odjel z čech úplně mimo Evropu a mám od něj jen plnou moc (žel neověřenou) a nedaří se mi dohledat, co všechno si úřad může dovolit ignorovat/omítnout. A jestli na výzvu k podání vysvětlení můžu jít za něj, nebo ne. Hádám, že jakékoliv písemné vyjádření bude úřadem zamítnuto jako listina bez podpisu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Požadavek na oveřený podpis cizince či osobní dostavení
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2017, 12:24:31 »

Někdo použil mozkové myšlení - pro zvýšení fun factoru by Helmut mohl vyjádření poslat a jeho brácha pod to připsat, že jeho podpis legitimně ověřuje.

Jste si opravdu jist v dané citaci příslovcem legitimně?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Požadavek na oveřený podpis cizince či osobní dostavení
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2017, 12:34:22 »

Naprosto. Díky za tip!
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Požadavek na oveřený podpis cizince či osobní dostavení
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2017, 13:54:49 »

Podobnou věc aktuálně řeším, jen jinak formulovanou:

Citace
Podání vysvětlení bude součástí spisové dokumentace, proto nechte podpis na níže uvedeném tiskopise úředně ověřit.

Podle mě je to (ze strany úřadu) z prstu vycucaný nesmysl, ale pro sichr bylo v podání vysvětlení uvedeno:

"Toto podání vysvětlení obsahuje všechny náležitosti dle platné legislativy, zejména dle správního řádu a dle zákona o přestupcích, dále se odkazuji na ustálenou judikaturu v této věci, jmenovitě [...]. Z výše uvedeného vyplývá, že není možné toto podání vysvětlení považovat za nedostatečné, neúplné nebo jakkoli jinak nevyhovující, a to ani přes váš ve výzvě uvedený, legislativě odporující, nesmyslný požadavek na úřední ověření mého podpisu."

Tak uvidíme, jestli se na tom budou zkoušet točit (nebyl ani použit ten jejich slavný tiskopis).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Požadavek na oveřený podpis cizince či osobní dostavení
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2017, 07:47:42 »

Naprosto. Díky za tip!
V tom případě tam v prvním kole může Helmut opravdu jen připsat něco jako „Tento podpis je legitimně ověřen“, případně se může zeptat, kde to legitimní ověřování dělají atp.
IP zaznamenána