30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modrá zóna  (Přečteno 11496 krát)

fingerling

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Modrá zóna
« kdy: 11 Května 2017, 10:11:36 »

Zdravím všechny,

naše firma se přestěhovala a před kancelářema máme modré zóny. V okolí jsou je pár míst kde se dá zaparkovat, ale jsou tam automaty, takže se mi vyplatí spíše nechat si dát pokutu. Za poslední měsíc mám skóre 3 pokuty, kdy u té poslední jsem odchyt měšťáka a snažil jsem se s ním domluvit, nicméně bez výsledku a měl jsem to za 300,-.

Takže má otázka - až přijdou ty 2 oznámení o přestupku, jde se z toho jakýmkoliv způsobem vykroutit?


Díky!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2017, 10:16:18 »

Zaparkoval Helmut.
IP zaznamenána

fingerling

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2017, 10:23:57 »

O Helmutovi jsem už četl a vypadá sympaticky. Každopádně příliš jsem nepochopil tu část, kde se píše o zřízení schrána (nevím zda je o ironii, či nikoliv). Nemáte někdo nějaký konkrétní příklad jak postupovat až to přijde?

Díky!
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2017, 11:41:03 »

Dobrý den,
začal bych tím, že bych kliknul na zdejším fóru na záložku Domů = https://www.30kmh.cz/index.php, kde bych si prošel základní FAQ (ono se to nejmenuje FAQ - frequently asked questions = často kladené otázky, jen tak) a lidi, co si dali tu práci tyto FAQ a základní postupy sepsat a stále je dle potřeb updatovat to dělají právě proto, aby nováčci na tomto fóru nevyptávali pořád a pořád na to samé dokola a oni jim stále trpělivě a s radostí posílali tyto postupy.

Tedy začal bych FSM : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=703.0
Výborný rozcestník "Co dělat, když" je zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0

Tohle vám dá spoustu odpovědí, ještě než se vůbec poprvé zeptáte. Až nastudujete (dá se to proletět za pár hodin) a budete chtít informace ke konkrétním věcem, např Helmut, stačí na stránce Domů, vedle té lupy, do vyhledávacího okýnka napsat Helmut a stisknout tlačítko vyhledávat.

Všechny postupy jsou zde nesčetněkrát rozebírány a detailně diskutovány. Stačí jen chtít trochu hledat.

IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2017, 12:58:51 »

Plus bych upresnil, pokud jde o tzv. puvodni modre zony (Praha 1,2,3,7), v nich velmi realne hrozi odtah. V zone oranzove nebo zelene (automaty) pak boticka.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2017, 19:11:23 »

Z P5 a P8 + z dalších nových modrých zón se neodtahuje? Proč teda jak blbec parkuju 5 bloků od vchodu?  :o
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2017, 19:23:12 »

Praha 8 "na kopci" - zatím jsem tady odtahovku neviděl. Ale chystají se na ty, co neplatí parkovné, údajně.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2017, 00:01:48 »

Rad bych upozornil, ze me predchozi vyjadreni jest implikaci :-)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2017, 22:23:13 »

Nechci zakládat nové téma, ale když zaparkuju v modrých zónách, kde je zóna zákazu stání mimo parkoviště, mohu stát na stání, které je v době od 6 do 17 vyhrazeno (IP12) pro školu (max. 15 min) s vodorovným značením V10e mimo dobu, kdy je vyhrazeno pro školu? Všichni se tam bojí stát a já bych to měl blíž k bytu, když nemám kartu. 8)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #9 kdy: 28 Května 2017, 16:16:28 »

Spravne bys tam mimo uvedenou dobu stat nemel, protoze to neni vyznacene parkoviste. Ve skutecnosti to je pouze o shovivavosti mestskych opicaku.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #10 kdy: 29 Května 2017, 19:09:53 »

A co to potom je? Obdobně jako modrá zóna PO-PÁ. Pouze rozdíl ve vodorovném značení.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #11 kdy: 29 Května 2017, 22:02:21 »

(P5+P6+P8)
Kupříkladu rozsáhlá jinak Po-Pá-modrá/smíšená území jsou ještě zapouzdřeny do zóny zákazu stání, takže z toho bude ještě časem docela "zábava", až se to začne reálně řešit..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #12 kdy: 30 Května 2017, 10:55:03 »

Proto ně to zajímá.... ;-)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #13 kdy: 30 Května 2017, 11:23:45 »

P8 - měšťáci se už naučili psát lístky jinak.

Dříve rozepisovali V12c a B28, teď už všem dávají tuším IP25a. Nějak ale nerozumím následným dopisům z magistrátu, kde to nějak přehodnocují a na výpalném dopise je něco jiného. Matici změn jsem se snažil pochopit, nepovedlo se mi, asi jak to kdo nacopypastuje...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna
« Odpověď #14 kdy: 30 Května 2017, 12:02:32 »

No dle meho vyznacene parkovaci misto je stale parkovaci misto. I v case, kdy neplati jeho rezervace pro nekoho konkretniho (treba P7 mezi 6tou a 8mou ranni), protoze ma dodatkovou tabulkou pokryty cely tydenni/denni casovy rozsah. Ovsem misto, kde je zakaz zastaveni s omezenim (napr. 8-15, zasobovani max 15 minut) imho tvori vyjimku ze zonoveho omezeni pouze v pripade rozsahu platnosti definovaneho doplnkovou tabulkou. V ostatnich pripadech/casech to je jako by tam znacka nebyla a tim padem plati zona zakazu stani.
IP zaznamenána