30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj  (Přečteno 3138 krát)

Rusty

 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil

Ahoj,
potřeboval bych poradit ohledně jednoho údajného přestupku. Je to můj první takto řešený přestupek, tak uvítám jakékoliv rady, jak dále postupovat. Řidič byl mnou poučen, že s policií se nebavíme a přestupky na místě neřešíme. Jednoho dne (23.05.2016) byl zastaven Policíí ČR, že údajně nebyl připoután. Řidič toto tvrzení odmítl, následovala důkladná prohlídka vozu, povinná výbava, dýchání apod. jen za účelem řidiče na něčem uvařit. Podle tvrzení policistů byla v autě špatná sada žárovek pro jiné auto, nesvítila část podsvícení RZ a ŘP byl zapomenut doma. V autě byli dva svědci, kteří mohou případně pomoci a potvrdit připoutání. Na místě bylo sepsáno oznámení o přestupku, ke kterému se řidič odmítl vyjádřit a nic nepodepsal. Ve věci přišel příkaz, na který byl podán odpor. Následuje předvolání k řízení na 9.5.2017. Příkládám anonymizovaný obsah spisu.

Možné vysvětlení:
K jízdě bez pásů nemají žádné důkazy kromě tvrzení policistů. Navíc byla noc a viditelnost do auta musela být určitě omezená. Náhradní žárovky v autě byly. Myslím, že policista není vhodnou osobou k posouzení, zda jsou použitelné pro daný model auta. Světlo před jízdou určitě fungovalo a muselo dojít ke změně stavu za jízdy. Jak vysvětlit chybějící ŘP netuším.

Jaký by měl být následující postup? Navrhnout během prvního sezení 9.5.2017, aby předvolali 2 svědky z auta? Je to úřad ze Středočeského kraje, tak odvolání případně poputuje na Prahu? Je to téměř rok od údajného přestupku, tak si myslím, že by to v nejhorším případě šlo zdržovat.

Předem díky za jakékoliv rady
IP zaznamenána

mrkef

 • Příspěvků: 353
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #1 kdy: 04 Květen 2017, 07:06:12 »

Žárovky v autě samozrejmě byly, během jízdy (svědci potvrdí) žárovky praskly a řidič měnil, navíc fízl není žádnej znalec a neví jaký tam patří. Ale prostě žárovky měnil a hotovo. Vnější osvětlení před cestou bylo v pořádku (opět svědci). Ty pásy rozporovovat tmou a nějakýma záludnýma otázkama jejich svědectví vyvrátit (když viděli pás, tak třeba jestli viděli jaké oblečení apod.).
« Poslední změna: 04 Květen 2017, 08:13:39 od mrkef »
IP zaznamenána

PVS

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 340
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #2 kdy: 04 Květen 2017, 07:31:45 »

Zrovna jsem psal to co mrkef, tak mažu a pouze doplním: pokud nechceme přiznat chybějící ŘP a dobrovolně zaplatit, ale naopak je zaměstnat a zkusit si boj z blízka, tak opět máme svědky, že ŘP byl předložen - spolu s falešným obviněním za pásy a žárovky je to jasná indicie, že fízlové lžou, aby získali čárky, resp. aby přikrmili údajný přestupek (v mém případě to tak s údajně nepředloženými doklady opakovaně udělali). Tady bych byl trochu opatrný, protože někteří fízlové již nosí na uniformě kamery - jsou jasně vidět a nemohli jste ji přehlédnout, takže pokud jste kameru na uniformě zahlédli, tak buď to tak nezkoušet, nebo ano, ale hrát o čas. Záznamy se po nějaké době mažou (nevím, za jak dlouho, ale někdo to tu vědět bude).

Nikdy neuškodí hrát o čas - s postupem doby fízlové zapomínají, naopak naši svědci mají zázračnou paměť, protože to jsou členové Mensy ČR a mají tydlencty - mozkové kapacity... Takže pokud můžeme onemocnět nebo odjet na služební cestu (papírově neprůstřelně), využijeme toho a ústní jednání tímto odsuneme o 2-4 týdny.

A technická: vypadá to, že listy spisu nejsou číslovány. Takže další uděláme neočekávaný náhled a opět zdokumentujeme stav. Je šance, že nějaký formální nedostatek by se mohl ještě najít.
IP zaznamenána

mrkef

 • Příspěvků: 353
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #3 kdy: 04 Květen 2017, 08:12:56 »

Jelikož je to rok a pokud ten záznam nebude přiložen ve spisu, tak bude s největší pravděpodobností už dávno smazán.
IP zaznamenána

IZS

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 459
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #4 kdy: 16 červenec 2017, 21:20:52 »

Nějak matně se mi vybavuje vzpomínka, že policie takovéhle záznamy schraňuje v PC až 3 roky, respektive jsem to z toho jejich článku pochopil, že na to asi mají automat, který prostě po dosažení stáří 1095 dní záznam smaže. Ale co je na tom pravdy a kterých všech materiálů se to týká, už se nepamatuji.
IP zaznamenána

Mesec

 • Příspěvků: 819
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #5 kdy: 17 červenec 2017, 08:22:58 »

Nechápu ten úvodní odstavec dopisu, kdy prvně píše že o něčem rozhodl a pak vydal příkaz.

Nevím, co jste řekl, ale příště žárovka musela prasknout během jízdy v důsledku přepětí alternátoru či jiné závady a vy jste kontroloval vozidlo před jízdou a to ještě svítila.
Měl jste nenadálou, zcela na vůli neovlivnitelnou zdravotní potíž a  proto jste se musel odpoutat. Důkazní břemeno at nese policista či úřad.
Jak mohl v noci vidět, že jste či nejste připoután? To jste dobrovolně na sebe svítil lampičkou?

Ještě taky nechápu, proč tam vůbec policie řeší kola? To jako mají být na autě lyže jak v Bondovkách?
 To jako usoudil mozkovým myšlením, že tam nepatří nebo zná obsah velkého technického průkazu, kde jsou zapsány rozměry?

I když až ted si všímám data, no co už. Nějaké změny?
IP zaznamenána

IZS

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 459
  • Zobrazit profil
Re:Pásy, osvětlení, zastaven a ztotožněn 2016-05 - Středočeský kraj
« Odpověď #6 kdy: 17 červenec 2017, 22:23:02 »

Já bych to okrouhal jenom na tvrzení, že před zahájením jízdy ještě svítila, žádné závady bych nezmiňoval, neboť jsou takoví fízlové, kterým při slovu závada (a zvláště ve spojitosti se světlem) automaticky naskočí zabránění v další jízdě. Ono to samozřejmě jde oargumentovat, ale člověk má jenom jedny nervy, tak proč je zbytečně zatěžovat...
« Poslední změna: 17 červenec 2017, 22:25:09 od IZS »
IP zaznamenána