30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na IP12  (Přečteno 4166 krát)

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Parkování na IP12
« kdy: 02 Května 2017, 23:28:37 »

Zdravím, prosím o poradu.

1. zadokumentováno neoprávněné stání na modré zóně, obdrženo výpalné které proignorováno
2. výzva k bonzu, předhozen kamarád z rakouska který bohužel zesnul
3. doručen příkaz, údajně nekontaktní přestupce (asi problém s razítkem verstorben, kamarádovo parte mám), zaplať pyráte 2500
4. podán odpor a s ním žádost o spis do DS
5. výzva na ústní jednání - bez vyjádření orgánu k žádosti o spis či jeho zaslání

Jaký by měl být můj další krok? Jít na ústní jednání a pouze zažádat o spis s tím že se vyjádřím písemně?
Je nějak užitečné na ústní jednání chodit? Ani slovo o pozvání měšťáka na jednání nepadlo.
Jak nejlépe využít proignorovani mé žádosti o spis?
« Poslední změna: 02 Května 2017, 23:33:45 od RaawYeezus »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2017, 07:44:12 »

Žádost o spis podle InfZ?
Lhůta pro vyřízení je 15 dnů. Takže se domáhat zákonných práv hned 16. den - stížnost nadřízenému orgánu na porušení zákona. Prudit prudit prudit.

V mezidobí je dobré onemocnět, zrovna napotvoru v době, kdy má být jednání... Případně služební cesta určena zaměstnavatelem ještě v době před datem vystavení listiny, kdy sdělují termín ústního jednání. Poslat včas omluvenku od doktora (resp. potvrzení zaměstnavatele) tak, aby jej dostali nejméně den před jednáním. Tím získáme čas se dostat ke spisu, ať už vyměknou sami, pod nátlakem SO2 nebo si uděláme výlet na náhled.

V  případě, že se se spisem budou stavět na zadní, v mezidobí neočekávaná návštěva na úřadě v pracovní den (nikoliv nutně úřední den), cca půl hodiny před koncem pracovní doby. Nahrávat úplně včechno na telefon, nenechat se odbýt, nenechat se posadit do kouta až spis připraví. Při jakémkoliv náznaku obstrukcí trvat hlasitě, aby to bylo slyšet na nahrávce, že chcete písemné potvrzení o tom, jaké dělají obstrukce (nedají spis, nedají kopii CD ve spise, není tam úředník, který má spis u sebe zamčený apod.). Nahrávka je důležitá, přesto trváme na písemných podkladech.

Mezitím si podle spisu ujasnit, zdali chceme výslech opičáka nebo ne - dost často je to vhodné, ale samozřejmě to tak být nemusí. Stejně tak z toho vyplývá přítomnost obviněného nebo jeho zmocněnce u výslechu opičáka.

Vše tu je již mnohokrát.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2017, 09:31:01 »

Ano, hezké je se klidně u získání spisu nechat odbýt (a mít to na nahrávce) a na začátku jednání konstatovat, že mi nebyl umožněn přístup ke spisu, tedy se necítím na jednání připraven, protože jsem neměl možnost vše probrat s právníkem. Stejně tak se necítím připraven na výslech svědka, protože jsem neměl možnost si promyslet otázky.
Tím se SO1 dostává na hodně tenký led.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2017, 11:35:38 »

... přítomnost obviněného nebo jeho zmocněnce u výslechu opičáka.

To je podle mne nutnost, jinak se místo výslechu koná společné slohové cvičení SO a opičáka na téma "jak nejlépe dostat z pyráta prachy"....

Osobně bych v případě, že pokládat otázky opičákovi nemá smysl a jednání je daleko a nestojí mi za to se tam jet s opicí handrkovat, asi požádal někoho známého nebo třeba ze sítě nahlížečů aby se výslechu klidně jenom zcela pasivně zůčastnil a pořídil nezávislý záznam.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2017, 00:48:46 »

Má stížnost nadřízenému orgánu k nevyřízení žádosti odkladný účinek? Mělo by tedy smysl ji podat pár dnů před ústním jednáním a tím jej znemožnit?

Je důležité říct proč tak žádám? Podal jsem odpor a napsal že žádám o kopii spisu do DS - že tak činím na základě SPRŘ jsem pokládal za tak evidentní že jsem to neuváděl.

Pokud odkladný účinek nemá a spis na úřadě mi dají tak si připravit otázky a účastnit se ústního jednání?
Pracovní cesta musí být doložena čím? Potvrzení od lékaře bohužel nenám kde sehnat.

IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2017, 07:47:10 »

Nemá. Vlastními slovy a žádnou nesmyslnou právničinou zdůvodnit, proč si stěžuju. Podle (mého poruzumění) zákona mám na informaci právo, tak nemám proč zdůvodňovat, proč tu informaci chci.

Jednání se účastníme pouze pokud to považujeme v této situaci za účelné. Např. při výslechu opičáků okládáme záludné otázky. Účastnit se jednání s cílem, že jako orgán přesvědčíme o tom, že je to strašné nedorozumění a nic jsme neprovedly, vždyť je to jasné jak facka... to nefunguje. Oni chtějí prachy a chtějí si je vzít za každou cenu, tak není důvod plýtvat vlastním časem.

Papír s razítkem od zaměstnavatele, že zaměstanec má již od [den X]* minus jedna zrovna na den ústního jednání naplánovanu služební cestu do Běloruska/Albánie/Barmy - nebo do Brna, to vyjde na stejno (zdravíme enzyma). Nejlépe i insidera, který by v případě urputného orgána zvedl telefon a cestu potvrdil (nestalo se mi to u omluvenky od dřívějšího zaměstnavatele, ale v jiném případě doktorovi volal, zmrd). Pokud máme insidera, tak spolu se jménem podepisujícího a jeho funkcí typu ředitel (zeměkoule) také jeho telefon.
Doktor obvykle vyjde, pokud člověk nechce neschopenku, ale stačí mu papírová omluvenka - doktore mám horečku a jsem slabý, postel a papírová omluvenka to spraví... Většina lidí má praktika, pokud nenocují před hlavákem...

*[den X] = datum vystavení předvolání k ústnímu jednání

Pozn. pod čarou - kdo je skutečný zaměstnavatel sprostého podezřelého obvykle orgán neví a má poměrně limitované možnosti jak to vypátrat
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2017, 08:22:35 »

Pozn. pod čarou - kdo je skutečný zaměstnavatel sprostého podezřelého obvykle orgán neví a má poměrně limitované možnosti jak to vypátrat
Ne že by SO v přestupkových řízeních běžně pátral po tom, kde dotyčný pracuje, ale pokud by to z jakéhokoliv důvodu potřeboval vědět, tak ty „limitované možnosti“ představují jeden jednoduchý dotaz na ČSSZ.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na IP12
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2017, 00:09:53 »

Je parte rakouského nebožtíka kterému se orgán nedopsal dostatčné na ukončení řízení? Pak by byla účast na ústním jednání bezpředmětná. V opačném případě už nebudu otravovat svými opakujícími se dotazy dokud nezískám spis.
IP zaznamenána