30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autoservis  (Přečteno 22540 krát)

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Autoservis
« kdy: 19 Dubna 2017, 13:33:04 »

Zdravím, Osoba AK dá své vozidlo do renomovaného autoservisu P.S. Vozidlo v rámci diagnostiky projede servisman PK. Radar změří předmětné vozidlo a dostane to na stůl správní orgánovník. Orgánovník chce love, dostane papír že auto bylo v servisu P.S. a v příloze přejímací protokol.. Pokud orgánovník zahájí sprdel, tak je to celkem napohodu na Win nebo se mejlím ?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2017, 13:40:59 »

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2017, 13:44:10 »

Moc na pohodu to není, avšak šance u NSS by nějaká byla https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2324.0
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2017, 14:00:54 »

Znát konkrétního řidiče není v tomto případě z principu možné a tedy po mě úřad vymáhá nesplnitelnou povinnost.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2017, 14:03:51 »

Pokud SO1 dostane od provozovatele ve lhůtě jasnou informaci, že v předmětnou dobu bylo auto v servisu (přesně identifikovaný servis) a že v tuto dobu neměl provozovatel vozidlo z logiky věci pod svou kontrolou a nemůže znát řidiče, je to podle mě na pohodu na Win.
I kdyby jim na SO1 chechtáky zatemnily mozek, postavili si hlavu a shledali provozovatele vinným ze správního deliktu, Kraj to musí shodit. Zas takoví zavilí diletanti tam obvykle nesedí. A úplně v nejzazším teoretitickém případě to snad soud shodí.
I když si o právní situaci v ČR nedělám iluze, zas tak absurdně černě bych to neviděl.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2017, 15:52:42 »

Ano, případy se servisem se jeví být jako dělané pro aplikaci obecného liberačního důvodu, pár takových případů (jen na úrovni SO, ne u soudu) jsem už viděl. Bohužel pokud by se případy pirátících automechaniků při zkušební jízdě podezřele namnožily (nebo by si např. nějaký pan Kocourek otevřel autoservis, ve kterém by své klienty servisoval sedmkrát do týdne), nezůstalo by to ze strany SO bez reakce ...
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2017, 11:01:42 »

jo, ale já v tom vidím prostor než se přijme zákon nebo opatření proti piráticím mechanikům :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2017, 11:50:30 »

Předpokládám, že servis pokutu zatáhne (pokud na to SO nehodí bobek), aby neztratil zákazníka. Takže speciální antimechanický zákon netřeba.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2017, 13:13:52 »

Předpokládám, že servis pokutu zatáhne (pokud na to SO nehodí bobek), aby neztratil zákazníka. Takže speciální antimechanický zákon netřeba.
Tak z obchodního hlediska - dejme tomu ano. Nicméně podle mne z právního hlediska je servis nepostižitelný. Žádný servisprdelní zákon neexistuje a tak si může SO pouze vyžádat podání vysvětlení od servisu resp. jeho majitele či statutáru na což mu servis dlábne s tím že využije svého práva nevypovídat. No a  SO bude chtít překlopit na klasickou SPRDEL majitele, který se bude bránit liberačními důvody, protože v servisu nemůže ovlivnit kdo s autem pojede. Obávám se že odpovědí SO bude, že majitel má zaplatit a posléze vymáhat pokutu na servisu, případně mu poradí, že tak jako si vybírá osoby kterým zapůjčí vozidlo, tak si má vybírat servisy které nepřekračují silniční předpisy.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2017, 11:23:58 »

Souhlasím.
V praxi servis napráším, přihodím fakturu a přejímací list a budu trpělivě čekat. V jednom případě se budu s SO kočkovat o liberačních důvodech a když to projedu, stavím se za ředitelem servisu a dojednám si pro sebe bonus. To má vzdělávací účel a v podstatě nemohu být tratný.
V druhém případě to SO nechá plavat a to znamená nulový edukační přínos a nic od servisu.

HC přístup je vyjednat si bonus v servisu a SO předhodit Helmuta....
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #10 kdy: 07 Června 2018, 10:43:33 »

Zdar, něco nového ? napadlo mně že by mně to vozidlo přijal do opravy servis, který pak skončil v insolvenci http://insolvencni-rejstrik.cz/?sg=1&nazev_osoby=autoservis&ic=&jmeno=&rc=&mesto=&datum_narozeni=&bc_vec=&rocnik=&id_osoby_puvodce=&zahajeno_od=&zahajeno_do=&druh_stav_rizeni=
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #11 kdy: 06 Listopadu 2023, 14:00:47 »

někdo nějaké novinky ?
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2024, 12:41:10 »

Někdo se spřáteleným servisem, kdo by chtěl tuto taktiku využít v praxi?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Autoservis
« Odpověď #13 kdy: 30 Ledna 2024, 10:29:09 »

No tak aby to mělo hlavu a patu, tak ten servis by měl sídlit někde v okolí místa přestupku...
IP zaznamenána