30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stanovení přechodné úpravy  (Přečteno 2873 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Stanovení přechodné úpravy
« kdy: 17 Dubna 2017, 17:04:48 »

ZOO Zlín si požádala, aby v případě velkého počtu návštěvníků a vyčerpání kapacit přilehlých parkovišť byla uzavřena silnice III/4915 Fryšták - Lešná ve směru na Lešnou, tj. aby z ní byla jednosměrka ve směru Lešná - Fryšták.

Je to velmi příjemné, když člověk na křižovatce zjistí, že tudy neprojede a musí to objíždět. Chtěl jsem se proti tomu odvolat, ale v poučení se píše toto:

Proti opatření obecné povahy nelze dle ust. § 173 odst. 2 správního řádu podat opravný prostředek. Dle ust. § 77 odst. 5 zákona o silničním provozu nabývá toto opatření obecné povahy účinnosti pátým dnem po dni vyvěšení veřejné vyhlášky.

Napadlo mě, že rozhodnutí je nepřezkoumatelné, ale netuším, kam si jít na to stěžovat.
Je nějaká šance toto stanovení přechodné úpravy zvrátit, případně jak?
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Stanovení přechodné úpravy
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2017, 22:42:09 »

K čemu že to má být? To je něco jako "otevřeli si ZOO, ale chodili jim tam lidi"?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stanovení přechodné úpravy
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2017, 06:04:16 »

Napadlo mě, že rozhodnutí je nepřezkoumatelné, ale netuším, kam si jít na to stěžovat. Je nějaká šance toto stanovení přechodné úpravy zvrátit, případně jak?
Jde o opatření obecné povahy podle § 77(5) ZPPK, které musí být vydáno v řízení popsaném v části šesté (§§ 171 an.) SprŘ. Návrh OOP měl min. 15 dní viset na úředních deskách jednak ORP, která vede řízení (tj. Zlína), jednak obce, které se týká (Fryšták). K návrhu bylo možné uplatnit připomínky, které měl úřad vypořádat. Ex post se s tím dají dělat 3 věci - jednak dát podnět krajskému úřadu k provedení přezkumného řízení, to nic nestojí, ale taky je čistě na kraji, zda takové řízení zahájí. Dále lze podat návrh na zrušení OOP soudem podle § 101a SŘS z důvodu jeho nezákonnosti (tzv. abstraktní návrh). No a konečně lze totéž navrhnout incidenčně v případě, že na někoho bylo to OOP užito, např. byste dostal pokutu za projetí té jednosměrky a domáhal byste se správní žalobou zrušení rozhodnutí o takové pokutě, lze tuto žalobu spojit s návrhem na zrušení příslušného OOP.

Netuším, jak moc vám to občasné objíždění leží v žaludku, ale tahat OOP k soudu je vyšší dívčí. Na první pohled tam kromě dosti lakonického odůvodnění žádnou závadu nevidím, nicméně bylo by nutné se podívat do spisu u MMZL, jestli bylo řádně vedeno řízení (resp. jestli vůbec bylo vedeno - absence řízení je nejčastější důvod pro zrušení OOP). Zlín nemá na webu archiv úřední desky (alespoň se mi tam nedaří najít nic, co je z té fyzické svěšeno), ale Fryšták se tváří, že tam svěšené věci má no a návrh tohoto OOP tam nevidím, takže to by mohla být cesta.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Stanovení přechodné úpravy
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2017, 16:48:19 »

Nejjednodušší cestou, jak stanovení místní nebo přechodné úpravy provozu zvrátit, je buzerovat volené představitele. Dělají to tak všichni v okolí mého města a často mají úspěch.
"Ty vole, starosto, proč ste tam dali tu jednosměrku, já tudy vozim tchýni k doktoru a ona mi teď mektá, proč jí vozim zpátky jinudy, to nejde vydržet."
Po chvíli to nevydrží starosta a volá na úřad: "Pepíku, vole, a mně a tady Božce každej den volá pět lidí kvůli tý jednosměrce..."
...a do roka a do dne je zjednána náprava. Často i úplně nelogická a imbecilní, ale právě taková, jakou vymyslí ti, kteří se v telefonu titulovali.
IP zaznamenána