30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parking Střešovice  (Přečteno 5821 krát)

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
[WIN] Parking Střešovice
« kdy: 16 Dubna 2017, 02:51:49 »

Ahoj lidi, už to tady študuju 2 dny a nemůžu se rozhodnout jestli ze sebe udělat osla a dát jim 3 kila a bejt nasranej, ale v klidu, nebo tu pakáž potrápit - protože pokuty jsem doteď platil většinou na místě a měl jsem asi štěstí na slušný fízly, a že těch pokut moc nebylo, ale tohle mi přišlo fakt svinský - neřeknu, kdybychom ničili záhon růží, ale klasika - řada aut, jedním kolem na obrubníku, nad kterém bylo pouze bahno (MP to považovala za zeleň - "...zastavil na silniční vegetaci v místě, kde to není povoleno místní úpravou na pozemní komunikaci") - no a než jsem se vrátil z vyšetření s ledvinou, tak  lísteček za stěračem (březen) - neřešil jsem, v min týdnu výpalné. Pokud nebude 15. den zaplaceno výpalné nebo pokud 15. den neobdrží údaje o totožnosti řidiče, který v době spáchání přestupku řídil - což budou považovat za podání vysvětlení - bude magistrát pokračovat v šetření přestupku, ale pokud to za 60 dní nezjistí, tak to  posílají na SprDel.

Myslím, že to spáchal Helmut, ale z východního bloku členské země EU (neschengen). Schránku by tady ten opálenej kluk měl v ČR mít. Mám šanci?  Již mám i připraveno to podání vysvětlení - nic složitého, jen že k údajnému porušení zákona a jeho zdokumentování sděluji, že vozidlo, jehož jsem provozovatelem, řídil XYZ, korespondeční adresa v ČR blablabla.... opravdu jim ho musím dát také do těch 15 dnů, jak tam píší? Nestačí to do těch 60 dnů ode dne, kdy to ten aktivní pán v terénu předal na magistrát?

Nebo mám udat sám sebe a naivně se hádat s nima, že tam žádná vegetace neroste? Případně jiný nápad? Deathmut se mi příčí, to bych asi radši platil....

Jen se chci místních profíků zeptat, pokud by nastala nejhorší možná varianta a prostě jsem to posral, kolik by to teoreticky mohlo bejt. Pokud ne víc než trojka, tak do toho půjdu, víc už by mě asi bolelo:-/
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2017, 08:32:18 »

Standardní taxa je 2500 Kč (1500 Kč dolní mez sazby za zbytkový přestupek podle § 125c(5)(g) ZPPK a 1000 Kč náklady). Maximum může být 3500 Kč, ale to by muselo jít o vícenásobnou recidivu či závažnost deliktu nebo následků, což si u nějakého stání na hlíně neumím představit (leda byste zválcoval Krakonošovu zahrádku či tak něco).

V Praze bych to nechal hnít. Dojde-li skutečně na zahájení sprdelního řízení, tak tam samozřejmě můžete argumentovat, že nešlo o silniční vegetaci, přičemž je vcelku jedno, zda to byla/nebyla silniční vegetace, protože než to složitě ve dvou stupních zkoumat a prokazovat, je slušná šance, že to v nějaké fázi umře. Navíc aktuálně můžete těžit i ze zmatku, který přinese nový přestupkový zákon účinný od července.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2017, 22:51:44 »

A neni lepsi jit s Helmutem takrka na jistotu, nez dejme.tomu 50na50 s ignoraci? Co jsem cetl, tak pokud si pohlidam dopis Helmutovi, kterej se teoreticky muze vratit, ale ode mne ho dostane kdyztak ze spisu, tak oproti ignoraci mi to prijde jistejsi. Diky za pripadnou oponenturu
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2017, 23:37:51 »

v Praze bych spíše vsadil na ignoraci a nepřipomínání se ;)

naopak jinde asi helmut lepší, zkoušel sem ignoraci a dle pošty to asi nebyla dobrá taktika ::)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2017, 06:55:55 »

Zatim tedy diky vsem za nazory. Az bude neco dal, tak se ozvu.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2017, 13:40:56 »

V Praze jsem dostal za parkovani od roku 2014 okolo 20ti odpustkovych vyzev, 17 z nich uz je po prekluzi, aniz by se cokoliv stalo a tri na to jeste cekaji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2017, 16:18:57 »

A neni lepsi jit s Helmutem takrka na jistotu, nez dejme.tomu 50na50 s ignoraci?

U "zločinů" jako je jedno kolo na blátě je v Praze i ignorování takřka na jistotu  ;D

Parkování v Praze jsem řešil jen pár, ale ignorováním zatím všechno skončilo a už se nikdy nic nestalo.. na fóru myslím jsou i případy že to pak dál řešili a tak to není úplně 100% jistota.. ale pořád dost aby se vyplatilo to zkusit  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2021, 01:55:26 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Parking Střešovice
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2021, 02:56:13 »

Ahoj, vyhnilo. Vzhledem k tomu, že už to jsou 3 roky a doteď se nic neděje, možno asi uzavřít. Díky všem👍
IP zaznamenána