30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí  (Přečteno 7279 krát)

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2017, 17:56:46 »

Citace
... úřady už se nezdráhají řešit ani překročení rychlosti o jednotky kilometrů v hodině...

Božínku...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2017, 21:02:01 »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ceskym-ridicum-zacaly-ve-velkem-chodit-pokuty-ze-zahranici-i-za-banality-co-s-tim/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Výživná je ta diskuse. 90% lidí to výpalné zaplatilo, popř. jim bylo kýmsi doporučeno, aby zaplatili a tak zaplatili. "Zaplatil jsem pro jistotu hned." atd...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2017, 21:07:59 »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ceskym-ridicum-zacaly-ve-velkem-chodit-pokuty-ze-zahranici-i-za-banality-co-s-tim/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Výživná je ta diskuse. 90% lidí to výpalné zaplatilo, popř. jim bylo kýmsi doporučeno, aby zaplatili a tak zaplatili. "Zaplatil jsem pro jistotu hned." atd...
Typicky z diskuse:

Nepřihlášený Hawlis
Zdarec řidiči.
Je to opravdu fakt, také mne přišla pokuta z Rakouska ale jen na 30E za 84km/h na 70... Což je jak tady čtu docela úspěch co se týče financí, tady v ČR by to bylo zajisté dražší. Zaplatil jsem SEPA převodem z účtu který stojí 220,- takže jsem nakonec moc neušetřil, ale aspoň body zůstaly :)

----

Jj body mu zůstaly, lol.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2017, 21:34:45 »

Ono to až taková sranda není - zatím sice v zahraničí spáchané delikty nemají dopad do tuzemského bodového systému, ale vzhledem k tomu, že kompetence udělování ŘO je de facto v rámci EU sdílená s dost vysokým stupněm harmonizace, tak nelze vyloučit, že to časem v nějaké podobě přijde. Technicky tomu nic nebrání (pod články 90-91 TFEU se to vejde s rezervou a nějaká ta infrastruktura na sdílení dat už tu je), a na politický odpor bych dlouhodobě úplně nespoléhal ...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2017, 22:22:22 »

No už by se měl na to Rakousko někdo specializovat a založit pobočku na "30kmh.at".  Rakušáci sami to asi neudělají. :)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 06 Dubna 2017, 08:58:53 »

Nas pan majitel firmy zatim dovolil neplatit, protoze posta chodi nedoporucene. Ted cekam taky jednu rychlost z DE. Otazka je, co se stane az zastavi sluzebak v DE, ve kterem se pachaly prestupky.
IP zaznamenána

gobuyit

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 06 Dubna 2017, 13:42:02 »

Jak moc o drzku je vubec jezdit v zahranici treba s Waze a jeho databazi radaru? Slysel jsem, ze ve Svycarsku uz se to treba nedoporucuje vubec, ale to bylo z podobne diskuze jako na Autoforu ("Radsi jsem co nejrychleji zaplatil")...

Byl jsem letos v Rakousku uz asi 4x, u vsech pevnych radaru co byly zaznamenane ve Waze (maji jich tam celkem dost) jsem zpomalil na limit, vetsinou jsem potom ostatni celkem brzdil.

PS: Kdyz uz jsme u toho a nekdo by to nevedel, tak treba ve Francii jsou zakonem taky zakazane stacionarni radary v navigacich, ale napr. TomTom vzdycky ukaze "Pred vami na silnici hrozi nebezpeci" a znacku s vykricnikem. Bohuzel co presne to "nebezpeci" znamena jsem zjistil az potom, co me vyfotili (tentokrat zabukani) francouzsti pomahaci pri 139 km/h (nejsem si jisty zda to byl 110 nebo 130 usek, ale stalo se to 09/2014 a dodnes nic neprislo).
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 13:50:40 od gobuyit »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 06 Dubna 2017, 15:05:32 »

Jak moc o drzku je vubec jezdit v zahranici treba s Waze a jeho databazi radaru? Slysel jsem, ze ve Svycarsku uz se to treba nedoporucuje vubec, ale to bylo z podobne diskuze jako na Autoforu ("Radsi jsem co nejrychleji zaplatil")...
Berte s rezervou, protože sledovat vývoj silniční buzerace mimo oblasti, na kterých jsem nějak zainteresován, nezvládám.

Pokud si to správně pamatuji nebo se to nějak nezměnilo, tak zákaz varování před radary na principu POI databáze či obdobném mají explicitně zakázané právě jen ve Švýcarsku, v o dost slabší podobě pak něco tuším existuje i ve Francii. Další jurisdikce, které se to snaží regulovat (i v reálu, nejen na papíře) jsou už dost vzdálené, z dovolenkových destinací prý něco takového praktikují na Kypru.

Pokud jde o Švýcarsko, tak to upravuje čl. 98a jejich silničního zákona (741.01 Strassenverkehrsgesetz - SVG). Neznám detaily, ale přijde mi to, že to cílí zejména na prodej zařízení, ve kterých by bylo něco takového předinstalovaného (či dokonce napevno zabudované v autě), nikoliv na situace, kdy si řidič sám někde příslušnou POI databázi opatří a do navigace/telefonu nahraje. Na Waze to asi dosáhne.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 15:23:28 od hh »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 06 Dubna 2017, 15:29:13 »

Pro jízdy do Švýcarska upozorňuji na zmíněný čl. 98a, odst. 3 písm. c, které by se dalo vztáhnout i na mobily:

Citace
3. Pokutou bude potrestán ten, kdo
...
c. přístroje nebo zařízení, která nejsou určena primárně k varování před úředními kontrolami silničního provozu, k tomuto účelu použije.

Proto by bylo vhodné neumožnit fízlům kontrolu mobilu, např. jej mít zaheslovaný.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 15:30:49 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 06 Dubna 2017, 15:48:20 »

Ano, v platném zákoně (teoretická) možnost postihovat přímo řidiče-uživatele, který si tuto funkci někam doinstaloval, je, ale když se podíváte kolem (na vývoj té úpravy, důvodové zprávy a další kontext), tak je vidět, že jde spíše o hraniční případy a rozhodně se to nepraktikuje masově. Minimálně když si opatříte nějakou komunitní POI databázi označenou např. nebezpečná místa (nikoliv radary), mělo by to být snadno hájitelné.

Při rutinní kontrole, pokud na tuto záležitost dojde, se kontroluje především zda není použito nějaké zařízení dle blacklistu (např. konkrétní model satelitní navigace konkrétního roku výroby, o kterém je známo, že má tato varování pro CH implementována továrně). Kontrola telefonu se (běžně) neprovádí.
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #11 kdy: 06 Dubna 2017, 19:47:59 »

Docela by mě zajímalo, jaký je vývoj v počtech zasílaných pokut za dopravní prostředky i směrem na západ, teda např. ITA - NĚM, RAK - NĚM, NĚM - RAK, atd.atp. Jestli to má nějaký podobný měřítka jako třeba směrem sem a neb jestli si jenom zápaďáci vyskakujou na zavostalý osťáky...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #12 kdy: 07 Dubna 2017, 00:03:31 »

Pro jízdy do Švýcarska upozorňuji na zmíněný čl. 98a, odst. 3 písm. c, které by se dalo vztáhnout i na mobily:
Citace
3. Pokutou bude potrestán ten, kdo
...
c. přístroje nebo zařízení, která nejsou určena primárně k varování před úředními kontrolami silničního provozu, k tomuto účelu použije.

Proto by bylo vhodné neumožnit fízlům kontrolu mobilu, např. jej mít zaheslovaný.

Já bych se toho nebál, i ve Waze se dá toto varování vypnout, takže jak mi kdo dokáže že jsem  Waze použil a i kdyby, že jsem měl to varování zapnuté...to bych rád viděl.
Nicméně je dobré to vědět aby se člověk nějak omylem nenaprášil sám...a z toho mi kruhem plyne že právě proto, že mnohdy nemůžeme znát všechny "vychytávky" na kterejch se nás snažej "uvařit" je nutné se s nimi NEBAVIT a vše si důsledně od samého počátku až do konce NAHRÁVAT
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #13 kdy: 07 Dubna 2017, 08:21:45 »

Docela by mě zajímalo, jaký je vývoj v počtech zasílaných pokut za dopravní prostředky i směrem na západ, teda např. ITA - NĚM, RAK - NĚM, NĚM - RAK, atd.atp. Jestli to má nějaký podobný měřítka jako třeba směrem sem a neb jestli si jenom zápaďáci vyskakujou na zavostalý osťáky...

A-D, CH-D funguje velmi dobře. ITA-D funguje zasílání, ale kolega to ignoroval a nic se nestalo.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí
« Odpověď #14 kdy: 14 Dubna 2017, 23:36:15 »

Už jsem hrdým majitlelem odpustku z DE, resp. můj zaměstnavatel. 62 na 50ce. Změřeno automatizovaným prostředkem. Přišlo nedoporučeně na firmu, vhozeno do schránky, dopis v ČJ, krásná fotka k tomu. Provozovatel má napráskat kdo řídil nebo zaplatit 25Eur a pak se nebude dále vyšetřovat. Přišlo to týden po spáchání přestupku. Ignorováno a jestli ještě něco přijde tak dám vědět.
IP zaznamenána