30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Neřídil jsem, přesto mi odebrali ŘP  (Přečteno 3687 krát)

tralala613

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Neřídil jsem, přesto mi odebrali ŘP
« kdy: 25 Března 2017, 21:58:13 »

Vezl mne mým autem asi hodinu mě známý člověk z oslavy domů a způsobil nehodu. Okamžitě mi zdrhnul a já zůstal sám na místě. Marně jsem se snažil policii vysvětlit, že jsem neřídil a vyzvali mne ke kontrole alkoholu a drog v krvi. To jsem odmítl s tím, že není důvod, když jsem neřídil. Přesto mi zabavili řidičák. Je to 14 dní. Podařilo se mi sehnat svědka,který viděl, jak řidič utíká, nicméně s řidičem námi nabouraného vozu jsem se málem popral a je mi jasné, že za řidiče označil mne. Ze vzteku bych to asi tak udělal. Volant mne živí a zaměstnavatel už dlouho nepočká a vyhodí mne. V prosinci se nám narodila dvojčata a mé rodině hrozí reálné vystěhování, protože nebudu mít na nájem atd. Nikoho to nezajímá, z magistrátu mne posílají na dopravní nehody, kde nemohu vyšetřujícího policistu zastihnout. Ale od samého počátku ( ten samý policista byl na místě nehody) je zaujatý, nevěří, že jsem neřídil a operoval mi kamerou, která na křižovatce je. Ta ale určitě nefungovala, jinak by průběh nehody byl v protokole napsán dle skutečnosti a ne dle dohadů a doměnek policisty. Pokud fungovala, nechápu, že stále nemohu řídit, situace by byla zcela jasná a záznam potvrdil má slova. Mohu se proti takové zlovůli a téměř likvidaci mé rodiny nějak bránit? Policie mi sdělila, že si mohu zažádat na magistrátu o vrácení ŘP do správního řízení. Ale na magistrátu mi řekli, že to nelze. Jsem na špagát vážení. Nevěděl by někdo, co mám dělat? Díky tralala613@seznam.cz
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Neřídil jsem, přesto mi odebrali ŘP
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2017, 00:14:45 »

Chyba byla netrvat na svem a ridicak jim davat :/
Nejsem ridic. A pokud je situace takova, ze opravdu PCR dorazi k autu x desitek minut po, a neni to situace, kdy nekdo opravdu jen sotva zastavi a rychle vystoupi, ale pormerne realny scenar (nehoda pred pul hodinou, ridic v tahu), tak si trvat na svem a klidne volat 158 pokud dojde k natlaku.

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Neřídil jsem, přesto mi odebrali ŘP
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2017, 01:15:23 »

Asi by bylo potřeba rychle zjistit, jak dlouho se záznam z kamery na té křižovatce uchovává. Jinak bude stačit svědectví toho druhého řidiče. Další možností jsou otisky prstů na Vašem volantu, zvlášť když jejich majitel bude popírat, že Vás zná. Pokud policistu seznámíte s tím, že se budete soudit, tak by mu mohlo docvaknout, že to bude on, kdo nezajistil důkazy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neřídil jsem, přesto mi odebrali ŘP
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2017, 10:18:21 »

Byla chyba jim ten ŘP dávat.. možná bylo lepší se podrobit dechové zkoušce a ŘP jim nedat..

Policajti mají zadržený řidičák poslat na úřad a vrácení se řeší s úřadem.
Ale máte kratší konec provazu protože když úřad tomu příběhu neuvěří tak z nich ŘP až do konce řízení nedostanete.


operoval mi kamerou, která na křižovatce je.

Tak bych ten argument otočil a trval že kamerový záznam ukáže jak to opravdu bylo a ať se dá jako důkaz.

A bylo by dobře zkusit přijít na další důkazy.. třebas ty otisky.. a úřadu navrhovat jejich provedení.
IP zaznamenána