30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu  (Přečteno 8734 krát)

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[LOST] Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« kdy: 23 Března 2017, 15:20:20 »

Zdravim ostřílené borce!
Moje auto parkovalo na žluté čáře > lístek od MP > ignor > vyzvednuta první výzva > druhá výzva doručena fikcí (viz příloha) > doručen příkaz do nově založené DS (viz příloha).

1) Chtěl jsem aplikovat deadmuta, to jsem ale hlupák měl stihnout do 60-ti dnů od doručení výzvy, ne?
2) Dnes jsem se znenadání objevil na úřadě, že bych rád nahlédl do spisu (moje první zkušenost s náhlednutím). Paní mi předložila na stůl spis, jenž postrádal rejstřík, očíslované stránky,.. Požadoval jsem tedy po ní kompletní spis, včetně zmíněných věcí, což ji rozlobilo, a že mi to o dané záležitosti může doplnit, ale dnes to nestíhá, ať se zastavím zítra. Že rejstřík součástí nebývá, že ho má v počítači a přece ho nebude pořád tisknout znova. Sepsala úřední záznam (viz. příloha) o tom, že žádám o kopii spisu. Namítal jsem, že nechci kopii, pouze nahlédnout, ona že pokud chci kompletní spis že ho vytiskne a zítra mi ho předloží.
Já blbec měl trvat na svém, že požaduji protokol o tom, že jsem nahlížel do spisu a napsat na něj, co spis obsahoval za vady? Nebo jsem já šel pro spis moc brzy, měl jsem zaskočit až po podání odporu a zahájeni správního řízení? Je od úřadu oprávněné již teď požadovat souběžně s pokutou náklady na řízení?
Děkuji za reakce. Nejradši bych anonymizoval asi i ten úřední záznam, co jsem tam dopsal.. ale chtěl jsem se o to podělit.
« Poslední změna: 23 Března 2017, 20:00:32 od baran_m »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2017, 15:24:36 »

Nahrávka vaší vzrušené diskuze existuje?
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2017, 15:36:22 »

Tohle si doteď vyčítám, příště budu akčnější.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2017, 15:36:28 »

Pozor, nedokonalá anonymizace, zvíře je čitelné.

Takže spis byl nekompletní a v totálním zmatku, teď ho jistě budete mít připravený dokonale. Asi bych se pro něj stavil, 10 minut před koncem pracovní doby (paní říkala, že ho připraví, sic!) a dopsal poznámku, že vzhledem k předchozímu zapsanému stavu nebyl vedený bla bla bla a že se spisem bylo nezákonně manipulováno, viz to, že už v pořádku najednou je.

Uvidíte, jestli úřad bude postupovat dál, nebo Vás zašuplíkuje někam dospod.


IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2017, 15:47:00 »

Zvíře dodatečne již zanonymizováno, zítra skočím pro spis, celou věc si nahraju, kdyby padaly nějaké perly, podám odpor poslední den, uvidím co se bude dít. Díky moc borci.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #5 kdy: 23 Března 2017, 15:55:38 »

Zvíře dodatečne již zanonymizováno...

asmodeus nemyslel krávu.  ;D  Jedno zvíře tam stále zůstává.
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #6 kdy: 23 Března 2017, 16:01:19 »

Diky, snad uz to mam vse:)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #7 kdy: 23 Března 2017, 16:11:35 »

to bla bla bla je poměrně obsáhlá věc, doporučuji prolézt fórum, najdete rady skutečných odborníků.

Zatím prudíte bábu, co normálně prudí jiné, to zvedne náladu.

Asi by bylo dobré se připravit, dát dohromady pár poznámek (spis nebyl v pořádku, nebyl vedený v souladu se SŘ, dnes už je, tedy s ním bylo nezákonně manipulováno....). Asi bych s úřadou nijak nediskutoval, připravené poznámky si nechal od úřadu potvrdit a odchod. Cokoli jiného řeknete, bude použito proti Vám.

Na V12c jsem alergický, u nás je namalovali špatně, město nereaguje na maily a mp se jen kouří od propisek, mám doma asi 6 raketýrských dopisů a úřad zatím mlčí....
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #8 kdy: 23 Března 2017, 19:53:21 »

Zvíře tam pořád je - v textu úředního záznamu :D

ad 1) ano, na deadmuta máte 60 dní (počítáno ode dne kdy se úřad o přestupku dozvěděl). Ta druhá výzva je poněkud netypická, nicméně vypadá to že na vás zkouší turbo SprDel, na tom by šlo (jakžtakž) stavět - pohledejte na fóru.
ad 2) Pokud tam chyběla jen soupiska (kterou má úřednice opravdu v počítači), tak je to celkem ok (pro úřad). Jo kdyby tam navíc chyběl ještě nějaký dopis (třeba ten ve kterém jste jim udal deadmuta, to by bylo terno). Bohužel pro vás existuje jen jejich verze toho jak nahlížení proběhlo a ta vám moc šanci nedává. Pro příště nahrávat jednání, a chtít soupisku - pokud ji má v počítači je pro ní otázka pár minut vám ji ukázat. Pokud není, máte nahranou super munici do odvolání.

Ale ztracené to není, zajistěte spis, anonymizujte a dejte sem. Třeba se ukáže že se přestupek ve skutečnosti nestal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #9 kdy: 23 Března 2017, 20:19:34 »

Možná jen takové plácnutí do vody: Pokud vím, tak přechodné vodorovné značení se provádí žlutou barvou. Jak se pak rozezná V 12c od přechodné V 4?
« Poslední změna: 23 Března 2017, 20:21:05 od Číkus »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2017, 20:52:30 »

Mozkovým myšlením!  8)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #11 kdy: 23 Března 2017, 22:28:50 »

Vedle mozkového myšlení by šlo celkem úspěšně aplikovat § 78 ZPPK. Obvykle jeden z těch dvou významů je menší nesmysl, než druhý. A pokud je míra nesmyslnosti přibližně stejná, taxi vyberte ten pro Vás příznivější význam. ;)  Napřed však uvažte, zda jste svoji interpretaci schopen obhájit u SO2 (SO1 rozhodne vinen, o tom není nutné pochybovat).
Konkrétně vedle obrubníku si nedovedu představit dočasnou V 4, na druhé straně uprostřed asfaltu, na kterém jsou náhodně rozmístěny kuželky či jiné artefakrty Z 1 až Z 4, bych určitě neočekával V 12c.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2017, 22:51:26 »

To bude malou představivostí. Já si dokáži představit přechodnou V 4 i na stropě vinného sklípku (vzhledem ke kvalitě dopravního značení v ČR by to určitě zdaleka nebyl největší nesmysl).

Např. se čáromalovač nemohl rozhodnout, jak daleko od obrubníku finální V 4 bude, tak od oka čmárnul aspoň přechodnou. A in dubio pro reo.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #13 kdy: 24 Března 2017, 10:36:32 »

Ma nejaky vliv, kdyz zluta cara neni na silnici vedle obrubniku, ale primo na obrubniku?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na žluté čáře, příkaz, vada spisu
« Odpověď #14 kdy: 24 Března 2017, 11:06:35 »

Vyhl. 294/2015: V 12C Zákaz zastavení
Značka se provádí jako žlutá čára souvislá u okraje vozovky a vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání. Může být vyznačena i na obrubníku vedle vozovky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.