30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buzerace už i v Mnichově?  (Přečteno 8051 krát)

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Buzerace už i v Mnichově?
« kdy: 11 Března 2017, 23:10:31 »

Dnes mě na dálnici u Mnichova zastavila civilní policejní E-Klasse.
"Polizei - folgen", tak jsem je následoval a že mám vystoupit. Doklady od auta nakonec nechtěli, stačil jim řidičák a občanka. Trval jsem na angličtině a až na třetí otázku, proč mě zastavili, konečně odpověděli, že prý jsem držel v ruce telefon. Mé striktní "impossible" komentovali, že to mají natočené, tak jsem otevřel dveře od auta, nechť se přesvědčí, že mobil mám pevně v držáku a posádka auta shodně tvrdila, že tam sedí od Regensburgu, kde jsme se zastavili a já na to, že bych to natočené fakt chtěl vidět. Řekli moment, vzali řidičák i občanku a sedli si do svého auta. Po třech minutách (lustrace?) mi vše vrátili a že mohu jet.
Stalo se někomu něco podobného? U hranic bych čekal kontroly na pašování, ale v Mnichově?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace už i v Mnichově?
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2017, 00:09:04 »

Pokud jste měl pocit že v německu je všechno tak růžové jak zde všichni tvrdí tak opak je pravdou, dopravní fašismus je tam na větší úrovni než u nás
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace už i v Mnichově?
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2017, 00:59:20 »

Všude bude chleba o dvou kůrkách. Já tam trávím drtivou většinu času, sice mám kvůli daním auto s českou značkou, ale zase to není typická plečka, a nějaké policejní vysírání mě zatím míjí. Dosud pouze jediná silniční kontrola pozdě večer ve městě a že prý doklady. Shodou okolností jsem zapomněl všechny doklady i peníze v kanceláři - když jsem to policajtce řekl, tak se mě zeptala jestli jedu z práce, řekl jsem, že ano a ona nato tak dobrou noc a nechala mě jet...

Zatím ani žádný problém s radarem, přestože si s rychlostí moc hlavu nelámu. Samozřejmě kde se dá vůbec reálně jet rychle, protože je tam prostě hodně aut, silnice jsou plné a Němci jezdí ve městech docela pomalu, tak se to při běžném provozu moc honit nedá. Na dálnici zásadně ignoruji 100 a 120 a dosud žádná obsílka. Tak snad jsem to teď nezakřikl.

Do firmy nám ale přišla fotka jednoho kolegy ve služebním autě z radaru za rychlost a pak jsem jednou zažil, když k nám přišel osobně jeden policajt v uniformě a hledal konkrétního řidiče podle fotky (buď z radaru nebo mobilní kamery). Samozřejmě si prohlížel i mě, měl docela dobrou náladu a mou oblíbenou hlášku policajtům "já ho nezabil" vesele glosoval. Nakonec jej našel a předal mu obvinění z přestupku, za nedodržení bezpečné vzdálenosti.
Možná proto se nám Němci tak nelepí na prdel jako Češi - vždycky poznám že jsem v ČR, když se mi hned za Rozvadovem každý hejhula v Oktávce lepí na prdel a nenechá si odstup ani 2m... je to nepříjemné a dost mě to sere...
IP zaznamenána