30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Další radary na D1  (Přečteno 3016 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Další radary na D1
« kdy: 09 Března 2017, 22:42:07 »

http://ekonomika.idnes.cz/vice-radaru-na-d1-ma-zkratit-kolony-d5c-/eko-doprava.aspx?c=A161004_2276953_ekonomika_fih

Tento článek je sice staršího data (podzim 2016) a radar dlouho měřil u Rosic.

V současnosti v březnu 2017 jsou rozestavěné další úseky. Dnes jsem projížděl trasu Velké Meziříčí - Brno, a už nám vzniká další měřící brána asi mezi 153-159 km směrem DO Brna mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší. Na hlavní bráně jsou již nainstalovány dodatečné kamery , které na mýtné bráně nemají co dělat. Jsou ještě ale zaslepené a zatím neměří !
Začátek úseku je označen bílou čárou na vozovce a konec též bílou čárou, nicméně tam nestojí žádný stožár s kamerama ani mýtná brána.

IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Další radary na D1
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2017, 06:40:08 »

Když už se tady (alespoň teoreticky) podařila dát dohromady síť nahlížečů, možná by nebyla od věci také taková malá podzemní síť záškodníků: krumpáče, barvy ve spreji, zesílené vzduchovky, molotovovy koktejly, apod.
NO PASARÁN!
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Další radary na D1
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2017, 09:07:48 »

Síť nahlížečů máme, ale podle mě ji nikdo už moc nespravuje, chtěl jsem se nechat taky dát do sítě a nikdo nic.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Další radary na D1
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2017, 15:20:39 »

Radar u Devíti křížů nejsou. Soutěž na jejich osazení byla zrušena. Nyní probíhá druhá s termínem pro podání nabídek 9. 3. 2017. V popisu se píše:
Předmětem plnění veřejné zakázky je dodávka pěti sad pro měření úsekové rychlosti v lokalitách probíhající dálniční rekonstrukce, včetně instalace, zprovoznění, servisu a demontáže. Jedná se o systém, který bude automaticky zaznamenávat projíždějící vozidla na 2 definovaných řezech, instalovaný na stávajících mýtných branách a/nebo mobilních konstrukcích a vypočítávat jejich okamžitou a úsekovou rychlost.

Jedná se o úseky 04 Ostředek - Šternov, 12 Humpolec - Větrný Jeníkov, 15 Jihlava - Velký Beranov, 20 Velké Meziříčí-východ - Lhotka a 22 Velká Bíteš - Devět Křížů.

Byla zadána zakázka na montáž úsekového měření na úsek 06 Psáře - Soutice, v nejbližších dnech by mělo být provedena montáž. To je ten systém z loňska, co byl u Rosic.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Další radary na D1
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2017, 20:12:24 »

No možná chyba na mé straně skrz popisek. Za Velkém Meziříčím je opravovaný úsek, kde jsem ty kamery viděl ..
IP zaznamenána