30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?  (Přečteno 8727 krát)

Poofy

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« kdy: 20 Ledna 2014, 16:55:49 »

Zdravim,
25.12. kolem 11 vecer jsem se zapomnel na usekovem mereni v ulici Lipska (u letiste), kde je predepsana rychlost 50km/h (usekace). Jelikoz nikde nejelo jedine auto (svatky), jel jsem na te dalnici asi piratskych 90-100km/h. Clonitko mam neustale, bude mi videt tak pulka hlavy.

Muj dotaz je nasledujici,
je lepsi:
1) jet pod 90km/h (+30km/h v obci), kdy uplatni SprDel cimz to necham vyhnit nebo zaplatim odpustku bez bodu, abych nemusel ztracet cas rizenimi a soudy
VYSLEDEK: ztrata penez, nikoliv bodu a casu

2) jet nad 90km/h (+40km/h v obci), kdy toto nemuze byt projednano SprDelem a automaticky by to melo jit do spravniho rizeni, kdy vlastne zjisti, ze proti me nemaji zadny relevantni dukaz (tento prestupek nemuze byt ani pak preklopen do SprDelu, ze?)
VYSLEDEK: ztrata casu

Nutno dodat ze v pripade 2) mam trochu strach ze zakazu rizeni, ale stale verim svemu clonitku a tomu, ze mi to musi prokazat.

btw: vsimli jste si, ze z stranek Prahy zmizely informace o usekovych mericich kamerach.
http://kamery.praha.eu/Situace.jsp
« Poslední změna: 20 Ledna 2014, 16:58:08 od Poofy »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2014, 07:30:02 »

Ve všech ohledech je lepší bod 2 - s výjimkou případu, kdy by Vás přímo na místě zastavili fízlové, pak to je horší.
Ztráta času může být naprosto minimální. Chodit na nějaká ústní jednání nemusíte, můžete to celé vyřídit korespondenčně http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0 Pokud je úřad v důkazní nouzi, kterou může fakticky překlenout jen přiznáním, tak je docela možné, že ani sám nevyvine nijak závratnou aktivitu.
IP zaznamenána

Poofy

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2014, 11:51:06 »

Diky za odpoved a potvrzeni toho, co jsem si myslel.

Paradoxne mi dnes prisla vyzva provozovateli na uhrazeni urcene castky z jineho prestupku 17.12. (legerka, 74km/h - 1000kc), ale prekvapilo me, ze tam vubec neni moznost napraskat ridice jak se tu vsude resi, jen zaplatte do 15 dnu od doruceni.

Pokud to budu ignorovat, jde to rovnou do spravniho rizeni nebo se me konecne zeptaji kdo ridil vozidlo? Nebo bych mel podat k tomuto odpor nebo vyjadreni o cemz me v tom caru neinformovali? Ctu tady vsechny temata a dfensovy FSM, ale porad mi teda neni jasny co je idealni krok pro prechod z faze 1 do 2.

Mam svagra z Recka zijiciho v Anglii, ktery by jim mohl i odpovedet na vyzvu, ze ridil on. Predpokladam, ze i presto, ze Recko je v EU, tak by po nem nic vymahat nemohli, i kdyz by byl tu?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2014, 15:41:17 »

Paradoxne mi dnes prisla vyzva provozovateli na uhrazeni urcene castky z jineho prestupku 17.12. (legerka, 74km/h - 1000kc), ale prekvapilo me, ze tam vubec neni moznost napraskat ridice jak se tu vsude resi, jen zaplatte do 15 dnu od doruceni.
Je to dost podivné, jelikož MHMP používá standardní formuláře. Každopádně to je absence poučení, které má obecně za následek neplatnost takového úkonu.
§ 125h odst. 6 zákona o silničním provozu: Neuhradí-li provozovatel vozidla určenou částku, může obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který jej vyzval k uhrazení určené částky, písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku ve lhůtě podle odstavce 3. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.

Pokud to budu ignorovat, jde to rovnou do spravniho rizeni nebo se me konecne zeptaji kdo ridil vozidlo? Nebo bych mel podat k tomuto odpor nebo vyjadreni o cemz me v tom caru neinformovali? Ctu tady vsechny temata a dfensovy FSM, ale porad mi teda neni jasny co je idealni krok pro prechod z faze 1 do 2.
Já bych na to v této fázi nereagoval a počkal, co (pokud vůbec něco) bude dál.

Mam svagra z Recka zijiciho v Anglii, ktery by jim mohl i odpovedet na vyzvu, ze ridil on. Predpokladam, ze i presto, ze Recko je v EU, tak by po nem nic vymahat nemohli, i kdyz by byl tu?
Pokud by se jim podařilo mu doručit a on jim sdělil "ano, potvrzuji, že jsem řídil, ale seru na vás a nic nezaplatím", asi by to nechali plavat. Přeshraničně je to podle mě (zatím) nevymahatelné, pokud tu nemá např. nějaký majetek, na který by mohli uvalit exekuci apod., tak by to mělo být OK. Ale vymáhání financí není můj obor, třeba k tomu někdo bude mít relevantnější poznatek  :)
IP zaznamenána

Poofy

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2014, 17:52:00 »

Aha, chyba je na me strane. Vyzva dosla na me trvale bydliste, kde se nevyskytuju a sestra mi naskenovala jen prvni stranu kde ted ctu malym pismem "Pouceni viz druha strana teto vyzvy".

No nechci svagrovi zpusobit problemy, kdyz sem tak 2x do roka lita, aby ho nekdo nahodou popotahoval, takze tanto postup asi radeji vyloucim. To abych zacal hledat mrtvoly..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2014, 00:18:08 »

Řeckého švagra bych nezavrhoval, protože mu musí poslat liebesbrief v řečtině a na to hodí bobana. A pokud chtějí přesnou adresu k doručení, tak jim to hoďte v řecké abecedě, aby to došlo. Ideální je se zmínit o tom, že Váš švagr česky neumí, aby pochopili marnost svého počínání.
IP zaznamenána

VELKOVÝKRMNA DARMOŽROUTŮ

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2014, 11:41:20 »

Ta úsekovka leží MIMO obec...
IP zaznamenána

meister

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Je lepsi prekrocit rychlost o 40km/h v obci?
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2014, 19:05:44 »

jednak je to mimo obec (takze prekrocit musis o 50 a vice - jestli si jel tacho 100, tak je to real treba 96)

asi bych volil radsi do 40/50, pak alespon mas jistotu, ze v NEJHORSIM pripade zaplatis 5000 Kc za spravni delikt, ale papiry Ti nevemou

magistrat se asi ridi tim kdo nic nedela nic nezkazi (alespon dle ostatnich casti fora) tak se na to muzes prozatim vyprdnout...

Nebo, pokud to chces udelat k prospechu ostatnich, udej strejdu a rekni mu, at Te informuje, co/jestli mu neco prijde, jak to vypada atd.
IP zaznamenána