30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stacionární radar  (Přečteno 4016 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #15 kdy: 04 Ledna 2018, 17:53:19 »

V lednu 2017 přestupek

Stihli příkaz doručit do roka od přestupku?
Jestli ne tak by šlo namítat promlčení.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2018, 13:26:14 »

To by ještě posílali?  Ale ano stihli to do jednoho roku od přestupku, chybělo 14 dní aby to bylo déle než rok... takže je to naprd?
« Poslední změna: 09 Ledna 2018, 15:58:16 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #17 kdy: 07 Ledna 2018, 20:13:48 »

To je ten radar na vjezdu do Slavkova z kopce? Tam není koho ohrozit (mají tam sice přechod, ale kolik tam bylo nehod?). To je normální pokladnička, to nemá s bezpečností provozu nic společného.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #18 kdy: 08 Ledna 2018, 14:23:11 »

Jj, přesně ten a přesně tak. Každopádně jsem tam musel překročit rychlost určitě  vícekrát, na to jak často tama jezdím, ale pokladnička je tam jen několik posledních let, není to tak staré.
Poslal jsem odpor společně se žádostí o kopii spisu. Předpokládám, že mi žádost o spis zamítnou (jak čtu tady na fóru). Takže by měla následovat pozvánka k ústnímu jednání, u ústního jednání nic nekomentovat, jen si nechat okopírovat spis a požádat o lhůtu pro seznámení se se spisem a vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí???
« Poslední změna: 09 Ledna 2018, 15:51:07 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2018, 10:24:35 »

Chci poprosit o přesun do Kuchyně, nahraji celý anonymizovaný spis, děkuji.

Spis jsem poskládal chronologicky a nahrál, poradí někdo prosím s dalším postupem?
« Poslední změna: 02 Února 2018, 11:12:37 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #20 kdy: 01 Února 2018, 14:16:16 »

Chci se ujistit/zeptat, že k ústnímu jednání je asi zbytečné chodit, když už mám kopii spisu? Nebo tam mám přesto jít, jen si poslechnout, co bude paní říkat a na závěr požádat o lhůtu pro vyjádření se k podkladům pro rozhodnutí? Případně se mám již teď písemně omluvit, že se nedostavím a požádat o lhůtu pro vyjádření se k podkladům rozhodnutí? Ono to jednání proběhne beze mě tak jako tak, když se nedostavím, nebo neomluvím, ale jde mi o to, abych něco zbytečně nepodělal. I když se tedy nedostavím ne/omluvím, má SO povinnost mi informovat, že mám právo se vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí a dát mi na to lhůtu? Motám se v tom a uvítal bych radu k této reálné situaci.
Každopádně až uběhne termín ústního jednání, přijde rozhodnutí SO1 ke kterému budu moct sepsat odvolání, ale to budu směrovat již ke Krajskému úřadu?
« Poslední změna: 05 Února 2018, 15:38:54 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #21 kdy: 05 Února 2018, 15:24:37 »

Ja bych nikam nechodil, maximalne si poslechnout co chteji s tim, ze se vyjadrite pisemne v urcene lhute.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #22 kdy: 08 Února 2018, 12:51:47 »

Děkuji za reakci. Zatím jsem se tedy písemně omluvil z jednání, tak uvidím, jestli omluvenku ne/přijali a co mi dál sdělí. V mezičase jsem si zřídil DS, takže odteď (jelikož je již aktivní) by měli doručovat jenom do datovky? Není to kvůli tomuto případu, spíš ze zvědavosti a zkušenostem. A ještě se připomenu, lhůtu na vyjádření se k podkladům pro rozhodnutí mi musí dát i pokud se nezúčastním ústního jednání? Jo a i když jsem napráskal deadmuta (podle spisu nekontaktní), tak teď už se vše vede jen semnou, jakožto s provozovatelem vozidla, tedy jako bych auto v inkriminovaný okamžik řídil já?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2018, 13:15:14 »

fuzzyyb> V tuto chvíli se řízení vede s Vámi, jakožto s provozovatelem vozidla. Ale ne za to, že jste překročil rychlost (identita řidiče není známa), ale že jste nezajistil, aby byly dodržovány povinnosti řidiče.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #24 kdy: 17 Února 2018, 10:51:55 »

Děkuji moc za vysvětlení! Ještě se chci zeptat na tu DS, když ji mám a je aktivní (zprávy už do ní chodí), musí ji SO použít nebo ne? Protože na mě teď zase čeká doporučené psaní na poště, tak jen jestli i tohle není ze strany SO pochybení? Nebo je to tak, že zkrátka správní řízení začalo v době, kdy jsem ještě DS neměl, takže pokračují v komunikaci tak, jak začali?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #25 kdy: 17 Února 2018, 11:15:29 »

Pokud máte datovku, tak na poštu nemusíte. To je problém úřadu, aby se podle too zařídil.
Na tohle pochybení už tu pěkných pár vítězství bylo.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #26 kdy: 21 Května 2018, 12:20:13 »

Ahoj,
tak mi přistálo v poštovní schránce další psaní, opět ignorovali datovku. Paní už ale ví, že čtu kde jaká fóra a dělám účelově problémy se zaplacením pokuty, proto jsem vinen a hrozí mi exekucí.
Chtěl bych se poradit, jak teď postupovat, podat blanketní odvolání v řádné lhůtě se všemi náležitostmi, jak mi na konci dopisu zdůrazňují. Mám podat odvolání datovkou? Nebo klasicky dopisem (odvolání podávám ke krajskému úřadu, ale prostřednictvím SO1, tzn. zasílám jej na adresu SO1, se kterými se dohaduji)? A rovnou si připravit plné odvolání? Byl by někdo tak ochotný a pomohl mi určit body, na kterých bych měl v odvolání stavět? Respektive proti kterým je vhodné se odvolávat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #27 kdy: 21 Května 2018, 12:38:50 »

Vám ale nebylo nic doručeno, tak proti čemu chcete podávat odvolání?
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #28 kdy: 21 Května 2018, 13:29:20 »

Asi vím jak je to myšleno, ale nechci aby na trvalé bydliště (kde bydlí skutečně rodiče a já jen na papíře) přišel exekutor. Nevím, jaký je postup SO1 po 15 dnech od vhození rozhodnutí do schránky (18.5.2018)... Nevím, jak postupovat, jestli si nečinností nepřitížím.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #29 kdy: 21 Května 2018, 14:52:53 »

Máte bankovní účet? Platíte vy (či za vás zaměstnavatel) sociální/zdravotní pojištění? Tohle si při případné exekuci úřad či exekutor ověří jako první a těch pár tisícovek si stáhne buď z účtu, nebo srážkou ze mzdy či podobné pohledávky (kdo je plátce mzdy zjistí nejčastěji právě od sociálky). Mobiliární exekuce je i pro exekutora až krajní možnost - je s tím mraky práce (a nákladů) a odměnu počítanou paušálně to nijak nenavýší.
IP zaznamenána