30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [?] Stacionární radar  (Přečteno 4013 krát)

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
[?] Stacionární radar
« kdy: 06 Března 2017, 10:26:28 »

Zdravím,
tak se ke mě dostalo psaní, doporučený dopis s modrým pruhem. Výzva (doporučeně do vlastních rukou - modrý pruh) přišla na adresu trv. bydliště, kde se nezdržuji. Rodina požádala poštu o přeposlání na jinou adresu, kde obálku také nikdo nepřevzal, byla následně vhozena do schránky -> žádné potvrzené doručení výzvy.
Včera jsem ho otevřel a píšou tohle.. viz obrázky.
Hodila by se ucelená rada na postup. V téhle fázi tedy vytvořit dopis s odpovědí, že řídil Helmut s adresou v EU (vč. rodného čísla..?) a čekat na další postup? Pokusí se ho obeslat a když se jim to nepodaří, vrátí se ke mě, je to tak?
A nebo mám požádat o celou dokumentaci/záznam/spis k přestupku?
Předem díky za radu, případnou pomoc.
Dokonce uvedli i typ rychloměru včetně výrobního čísla...
« Poslední změna: 08 Ledna 2018, 17:00:55 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2017, 10:46:55 »

Buď nějakého Helmuta, který bude mít doručovací adresu v ČR a bude označený na shcránce, pak se přizná s tím, že ho budete třeba zastupovat, zahájí s ním přestupek a game over, Helmut zmizel. Nebo nějakého reálného deathmuta, ale musí zemřít náhle a v rozumném věku kdy mohl řídit. a pokud bude český, tak aby měl řidičák.

EDIT: Nemáte anonymizovaný VS u platby.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2017, 11:21:36 »

Takže odpovědět, že v té době měl auto půjčeno nejspíš můj známý z EU, tady posílám jméno/příjmení, adresu, ale rodná čísla/data narození všech svých známých si přece nejde pamatovat..?
Dát tam adresu doručení v ČR? Nějakou, ke které mám přístup, abych mohl obsílku vyzvednout? Nebo tohle (zadat doručovací adresu v ČR) raději nedělat? Pokud s doručením v ČR, tak pak můj známý přizná, že měl auto půjčené, ale že neví, oč se jedná, nezdržuje se v ČR, nerozumí dobře česky a potřeboval by tlumočníka atd...? S tím, že další korespondenci můžu v zastoupení vyřizovat já? Ať se v tom sám nemotám :)
Děkuji.
« Poslední změna: 08 Ledna 2018, 16:55:28 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2017, 11:45:00 »

...Helmut s adresou v EU (vč. rodného čísla..?) ...

Identifikace člověka pro úřady je jméno a příjmení, adresa trvalého pobytu (kde je úředně hlášen) a DATUM NAROZENÍ - píšou to tam také.

Rodné číslo českých (a slovenských) občanů by běžný člověk ani neměl znát, nemůže jím tedy jiného identifikovat.
Rodné číslo v zahraničí obvykle neexistuje, ergo Helmut nemůže mít rodné číslo, dokonce nemůže mít ani jiný ekvivalent podobného čísla, pokud je tedy občanem SRN, neb v Reichu nic takového neznají (obdobný formát s identifikací data narození/pohlaví mají kromě bývalého Československa snad jenom v Polsku a Finsku, částečně ve Francii, běžnější je ve světě číslo sociálního pojištění, nebo dokonce nic podobného, jako v Německu).


Pokud se člověk s těmi šmejdy nechce kočkovat, tak český ještě teplý umrlec je elegantní "hyenismus".
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2017, 12:46:50 »

Český umrlec ještě někde funguje? U toho mého neváhal orgán oslovit rodinu pozůstaleho, zda mě znají. Negativní odpověď, orgán mě slušně označil za účelového lháře.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2017, 12:58:09 »

Rodina nemůže přece vědět koho všechno znal a čí auto řídil.
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2017, 13:03:49 »

Na to úředník kašle. Já bych do toho znovu nešel, pokud by to nebyl někdo, koho jsem opravdu znal.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2017, 13:06:35 »

Deathmut je ideální rakouský, najít si údaje na netu, pošta to tam pak ověřuje podle nějaký matriky a pak posílají zpět dopis s označením Verstorbene.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2017, 14:37:53 »

Do českého nebožtíka se pouštět nechci, u toho zahraničního mi chybí skutečná adresa... Jméno a datum narození bych měl. Takže by to chtělo radu od někoho, kdo si podobnou výzvou prošel/prochází.
Když živý Helmut odpovídá, odpovídá anglicky/německy na základě toho, že jsem mu obšírně přetlumočil o co jde?
Běží mi 15ti denní lhůta, když není potvrzeno doručení výzvy?
« Poslední změna: 08 Ledna 2018, 16:55:36 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2017, 15:45:29 »

Skutečná adersa netřeba, holt se asi přestěhoval a rakušáci to pak právě hleda nějak přes registr obyvatel. Pro jistotu mít stažené a uložené parte

Živý Helmut se lámanou češtinou přizná (Google translate) s tím, že mu bylo yvsvětleno o co jde a on zpytuje svědomí.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2017, 16:03:08 »

Hodit do kuchyně a seženu helmuta i s adresou i datem narození. Jen potřebuju vědět, kdy mohl zesnout.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2017, 17:05:28 »

Český umrlec ještě někde funguje? U toho mého neváhal orgán oslovit rodinu pozůstaleho, zda mě znají. Negativní odpověď, orgán mě slušně označil za účelového lháře.

Přede dvěma měsíci použito naposledy v Praze. Mělo by být alespoň pravděpodobné, že nebožtík byl aktivní řidič - rozumného věku, nejlépe podnikatel, statutár nebo podílník obchodní společnosti. Zahraniční nebožtík se běžnému člověku, který běžně necestuje do zahraničí, shání těžko. Pohřební ústav nebo krematorium v ČR má v dosahu téměř každý.
Tímto mě napadl nový podnikatelský záměr, mohl bych tady prodávat osobní údaje čerstvých nebožtíků z Mnichova a okolí...  ;D

Jak už tu bylo řečeno, rodina přece nemůže znát všechny známé všech svých členů. Odůvodnění pokuty od SO1 zrovna tímto je krásný bod do odvolání.
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar Slavkov
« Odpověď #12 kdy: 07 Března 2017, 08:04:35 »

Pvs: Můj nebožtík byl aktivního věku, řidič a zemřel náhle. Přesto úřad iniciativně zjišťoval. Nechtěl jsem jít do konfrontace s rodinou, tak jsem zvolil jinou cestu.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #13 kdy: 07 Března 2017, 15:27:10 »

Prozatím díky za reakce, dám vědět o dalším postupu a šikaně  ::)
« Poslední změna: 08 Ledna 2018, 16:56:55 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #14 kdy: 04 Ledna 2018, 16:54:36 »

Zdravím,
tak to trvá trochu dýl, ale dárečky posílají.. V lednu 2017 přestupek, v únoru přišla výzva, v listopadu obeslali deadmuta (prej nekontaktní) a teď přišel příkaz. Takže teď podat odpor, vyžádat si spis a počkat co bude dál? Poslední dobou čtu (a i z vlastní zkušenosti vím), že odmítají zasílat kopie spisu poštou, máte někdo aktuální zkušenost s úspěšnou žádostí o spis? Klidně info do SZ, pokud máte prosím. Přímo se Slavkovem, je tady někdo v boji?
Pak asi čekat na další postup, pozvání na osobní pohovor atd.?
« Poslední změna: 08 Ledna 2018, 16:55:52 od fuzzyyb »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5