30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OP spolujezdce jako svědka  (Přečteno 13587 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
OP spolujezdce jako svědka
« kdy: 05 Března 2017, 19:37:35 »

Zdravím přítomné, chci se zeptat, PaCH si po oznámení že chci řešit ve správním řízení vyžádal OP od spolujezdkyně, prý jako svědka, to mohou? K čemu jim to je?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2017, 19:45:28 »

Taky se mi stalo. Nejspíš můžou (písmeno h) nebo l) § 63 zákona o policii?). Akorát si jí napsali do toho oznámení a nikdo jí dál už neotravoval.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2017, 19:49:10 »

Asi mě je jedno, kdyby ji někdo otravoval, ona každého pošle do patřičných míst, ale spíš mě to zarazilo, snad nečekají, že by jim spolujezdec něco potvrdil ve smyslu "Ano, manžel jel 120km/h na 90tce, to jste ho změřili správně" to snad ne :D
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2017, 19:59:09 »

Asi je to jen malá buzerace navíc, myslím, že padlo něco vy smyslu "kdybyste zaplatil pokutu, tak občanku dávat nemusí".
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2017, 20:45:09 »

Tak, nabídl mě přátelsky 1 000 Kč na místě, ale když jsem ho poslal někam, nenamítal a šel fotit doklady a auto + teda navíc, se neobtěžoval vylézt a chtít OP ženy no, tak uvidíme až něco přijde ;)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2017, 00:26:59 »

Asi mě je jedno, kdyby ji někdo otravoval, ona každého pošle do patřičných míst ....

Ha .... dokud si pro ni nepřijedou opičky s majákama do práce. Vlastní zkušenost. A kdyby nečuměla do mobilu, tak jim na fízlárně řekne všechno co se stalo "aby neměla problémy". Stokrát fízlovi neotevře dveře, ale pod tlakem to zvlášť pro holku lehké nebude ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2017, 07:17:59 »

Tak má drahá je doma na mateřské a ona je tvrďák, rozhodně i fízla by poslala někam, tomu věřím, ale nepředpokládám, že když to mají předat na úřad, že by jí jezdili otravovat domu.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2017, 08:10:18 »

Aspoň máte zaprotokolovaného svědka že bylo trochu jinak než uvádí soudruh od VB:-)
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2017, 09:03:56 »

No to mě taky napadlo, kdyby někdo jako svědek řekl že jsem jel 90km/h tak to ale přeci nemůže ničemu pomoct, když mají nějaký výstup z radaru.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2017, 13:48:34 »

Mužete zpochybňovat at už samotné měření nebo postup samotného soudruha VB. Mužete klidně říct že si soudruh řekl o úplatek aby se to nepsalo do karty řidiče, či spoustu jiných věcí.  Máte na to svědka , nebo né?.-)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2017, 19:22:14 »

Realna zkusenost- tu mam asi jako vetsina lidi tady. Po pochopeni, ze na miste policajt nedostane ani korunu, je tento v soku. Pak zacne vyhrozovat a slibovat. Pak rekne vzteky "tadytopodepiste". Pak je znova v soku, kdyz to zacnu cist. Pak jsem ji preskrtal jeji skrtance, dopsal tam svedka (manzelka) a muj nahled na vec. Policajtka pak odesla s vyrazem, ze si me poda; zadny doklad totoznosti netreba. Naoplatku pak nekdo jinym pismem zfalsoval zaznam o prestupku a dopsal tam policajtky na miste pritomneho kolegu.

Co planuju do budoucna- jednak se asi trosicku odvazu ohledne meho vyjadreni, uz mam promysleno, co jim tam namaluju. A pak jsem se chtel zeptat, zda mate nekdo zkusenost s uvedenim deti jako svedku? Deti prece nelzou! A deti nemaji ani zadny doklad... Uz jsem to svym potomkum snad dostatecne* vysvetlil a pro priste je hodlam uvest za svedky. Co na to policajt? Co na to spravni organ? Je to nekde osetreno?

* Do skolky/skoly chodi na osvetovou cinnost PaChove. Nejdrive jsem vahal, ze v ten den nebudu synatory poustet z domu. Ale co mi tak vypraveli, na co se oni a spoluzaci ptaji a reakce PaChu na dotazy, tak se tam naopak asi pujdu podivat i ja ;D
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2017, 19:33:45 »

Realna zkusenost- tu mam asi jako vetsina lidi tady. Po pochopeni, ze na miste policajt nedostane ani korunu, je tento v soku. Pak zacne vyhrozovat a slibovat. Pak rekne vzteky "tadytopodepiste". Pak je znova v soku, kdyz to zacnu cist. Pak jsem ji preskrtal jeji skrtance, dopsal tam svedka (manzelka) a muj nahled na vec. Policajtka pak odesla s vyrazem, ze si me poda; zadny doklad totoznosti netreba. Naoplatku pak nekdo jinym pismem zfalsoval zaznam o prestupku a dopsal tam policajtky na miste pritomneho kolegu.

Co planuju do budoucna- jednak se asi trosicku odvazu ohledne meho vyjadreni, uz mam promysleno, co jim tam namaluju. A pak jsem se chtel zeptat, zda mate nekdo zkusenost s uvedenim deti jako svedku? Deti prece nelzou! A deti nemaji ani zadny doklad... Uz jsem to svym potomkum snad dostatecne* vysvetlil a pro priste je hodlam uvest za svedky. Co na to policajt? Co na to spravni organ? Je to nekde osetreno?

* Do skolky/skoly chodi na osvetovou cinnost PaChove. Nejdrive jsem vahal, ze v ten den nebudu synatory poustet z domu. Ale co mi tak vypraveli, na co se oni a spoluzaci ptaji a reakce PaChu na dotazy, tak se tam naopak asi pujdu podivat i ja ;D


Děti vám moc nepomůžou, na výslech je nikdo nevezme pokud nepůjde o vraždu.
Na to jen jediné nahrávat, natáčet. A když jim zdělíte že deláte záznam tak vetšinou vyměknou (hlavně státní, opice si většinou přisadí a tim huř pro ně)
A teď někdy proběhla médii kauza o pripisování do protokolu, a projeli to právě díky nahrávce řidiče.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2017, 20:11:57 »

Na to jen jediné nahrávat, natáčet. A když jim zdělíte že deláte záznam tak vetšinou vyměknou (hlavně státní, opice si většinou přisadí a tim huř pro ně)
A teď někdy proběhla médii kauza o pripisování do protokolu, a projeli to právě díky nahrávce řidiče.

Státní to rovnou zakážou protože policejní výzva, no a bez záznamu se špatně stěžuje. Leda paralelně se skrytým diktafonem by to mělo smysl.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2017, 20:20:56 »

Nemohou zakázat. Pokud ano, okamžitě zapsat jejich čísla a volat VB PČR, GIBS, atd. a pokračovat samozřejmě v nahrávání, protože jejich výzva by byla zjevně protizákonná.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:OP spolujezdce jako svědka
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2017, 20:23:16 »

Děti vám moc nepomůžou, na výslech je nikdo nevezme pokud nepůjde o vraždu.

Ale jo, me nejde o pomuze/nepomuze. Kazdemu diskutujicimu na tomto serveru je snad jasne, ze vyslech svedku se odehrava jen v tom pripade, ze si spravni organ mysli, ze by jejich nevyslechnuti v dalsi fazi neustal. Ale vysledek spravniho rizeni je v prvnim kole predem zrejmy. Me slo o to, zda ma policajt nebo urednik nejaky nastroj, kterym mladistveho* muze automaticky vyradit, kdyz se mu to nehodi k predem znamemu vysledku. Z moji zkusenosti nelze zazit kyselejsi ksicht, nez kdyz jste pred policajtem/urednikem ledove klidny pripadne je vykolejite z jejich naucene sablony...

* Pamatujete toho nezletileho kluka v mediich, ktery zada urady o informace a nechal se "zplnoletnit"? Ne ze by mi byl ve vsem v naslednych rozhovorech sympaticky, ale to zplnoletneni mi nasadilo brouka do hlavy...
IP zaznamenána