30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o 55 km/h  (Přečteno 22786 krát)

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #30 kdy: 20 Dubna 2017, 01:12:41 »

Citace
Závodní ulice, to je tam kde je ta velká fízlárna, v tom celym bloku budova vlevo vzadu, tušim B ... první patro, doporučuju nahrávat protože vždycky čumí jak v 17. století na robota a to stojí za to mít to natočený + separátně skrytě audio. Nahrávat se dá taky skrytě a ne jak z videí majkjepan. Ale opět bych doporučil to co enzym. Druhá věc je že pokud Vás netrápí pár měsíců bez ŘP (třeba pokud jedete na pár měsíců do zahraničí) tak je to taky varianta .. potom je však potřeba taky lékařský posudek o způsobilosti (+400czk), plus psycholog (+2.000) a do toho přidáme pokutu + náklady na taxi na 6(3) měsíců + k tomu doktorovi je potřeba se nějak dostat (takže Vás to pravděpodobně taky částečně omezí ve škole nebo v práci).

Tuhle část jsem nějak nepochopil.

Na doporučenou stránku odeslán e-mail s popisem situace.

Omluvenku nevím, jestli bych okecal  ;D
Citace
Omluvenku zaslat před stanoveným jednáním, podle toho, čeho chceme dosáhnout - několik dnů předem, aby došla včas, nebo den předem, aby došla pozdě.
Co k čemu vede ?

OK. Takže když doktor vyjde, tam posílám dopis s žádostí o spis.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #31 kdy: 20 Dubna 2017, 06:39:13 »

Tuhle část jsem nějak nepochopil.
Šlo o neúplný přehled toho, co vás čeká, pokud to řízení prohrajete (ať už po urputném boji, nebo ve variantě dobrovolné kapitulace). Dostanete pokutu a zákaz 6 měsíců (předpokládáme-li dolní sazbu), po 3 měsících lze žádat o upuštění od zbytku, kromě uhrazení pokuty pak musíte znovu získat ŘO (tedy chcete-li znovu řídit), k čemuž potřebujete posudek od psychologa a o zdravotní způsobilosti (od svého praktického lékaře). Je to docela otrava a jsou s tím též náklady.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #32 kdy: 20 Dubna 2017, 07:06:58 »

Citace
Omluvenku zaslat před stanoveným jednáním, podle toho, čeho chceme dosáhnout - několik dnů předem, aby došla včas, nebo den předem, aby došla pozdě.
Co k čemu vede ?

Druhá varianta vede k tomu, že "proběhne jednání bez přítomnosti obviněného", které vypadá tak, že úředník sedí v kanclu sám a hraje Solitair, případně tam sedí s fízly jako svědky, ujasní si noty a pak to krásně zaprotokolují tak, aby bylo jasné, že je pyrát nepochybně vinen. A (obvykle) hned ten den sepíše také rozhodnutí: vinen + pokuta, do rozhodnutí napíše, že se pachatel bez omluvy nedostavil a že úředník kontroloval podatelnu, zdali nepřišla omluvenka a ona nepřišla... (i když přišla, vždy si to obhájí tím, že zrovna když to kontroloval, tak tam nebyla, přišla až později)
Pak se to blanketně odvolá a poté se odvolání doplní. Pak to nějakou dobu hnije na SO2, doba hnití je silně závislá na tom, o který kraj se jedná - někteří jsou rychlíci, jinde nestíhají (středočeský kraj). Po nějaké době SO2 dojde k rozhodnutí - buď rozhodnutí SO1 potvrdí, nebo zruší/vrátí k novému projednání. Už z principu věci vyplývá, že tato varianta se použije pouze v případě, že už od počátku je jasné, že řízení vedené SO1 vykazuje takové vady (ale jedou kvůli blbosti, lenosti a hamižnosti pořád tu svou), že je prakticky jistota, že jim to SO2 vrátí. Tímto hrajeme na dostatečnou time consumption a získáme několik měsíců až klidně přes rok. Sám jsem to takhle třikrát úspěšně použil v mých posledních třech řízeních, kdy bylo jasné, že mi jdou po krku kvůli osobní animozitě a na důkazy a procesní pravidla nekoukají.

V případě, že si nejsme 105% jistí, že to musí SO2 vrátit, je lepší nenechat proběhnout první jednání - tedy první varianta - poslat omluvenku v předstihu tak, aby došla nejméně den před stanoveným jednáním. Pak je v závislosti na kvalitě omluvenky očekávatelné, že jednání odloží o 2-4 týdny, čímž získáme čas na sehnání spisu a tedy informace, co konkrétně je nám vlastně kladeno za vinu a jaké konkrétní důkazy proti nám mají v ruce. Až příliš často se nakonec ukazuje, že v ruce nemají vlastně nic moc použitelného, pouze neskonalou touhu po našich bankovkách...
« Poslední změna: 20 Dubna 2017, 07:15:14 od PVS »
IP zaznamenána

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #33 kdy: 20 Dubna 2017, 12:22:18 »

Nejsem si právě jíst, zda-li by 2. varianta vyšla. Takže seženu omluvenku, a posílám ji 3(?) dny předem.

Spis mohu zajistit já osobním vyzvednutím ? Nebo musí zmocněnec.

To si právě nejsem jist, jestli toho mají tak málo použitelného.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #34 kdy: 21 Dubna 2017, 00:50:54 »

Spis mohu zajistit já osobním vyzvednutím ? Nebo musí zmocněnec.

Pokud chcete jít cestou Helmuta tak zmocněnec, jinak je to jedno.
IP zaznamenána

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #35 kdy: 21 Dubna 2017, 00:56:09 »

Chci jít tou nejlepší cestou
Ale zatím to vidím tak, že bych šel ze začátku cestou Helmuta + bych kouknul, co na mě vlastně mají.

Helmuta mohu kdykoliv vynechat.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #36 kdy: 21 Dubna 2017, 00:59:32 »

Pak je samozřejmě lepší nechat spis vyzvednout zmocněnce a na ouřadě se neukazovat.
IP zaznamenána

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #37 kdy: 21 Dubna 2017, 01:37:51 »

Jj. Už jsem domluvený s kamarádem, že spis vyzvedne + natáhne čas na prostudování spisu.

Pak přemýšlím o variantě omluvenky na den předvolání, abych to ještě natáhl.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
« Poslední změna: 21 Dubna 2017, 02:05:26 od MedvidekPu »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #38 kdy: 21 Dubna 2017, 08:01:02 »

jen si dovolím dotaz, komu by jste chtěl dávat 20k za obhajobu? doufám že ne MikeJePán. Například nezaplatim.cz by si za tento případ vzali cca max 5-6k.
IP zaznamenána

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #39 kdy: 21 Dubna 2017, 18:22:38 »

Ano, přesně jeho firma to byla.

Víte, nebo typujete ?

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #40 kdy: 21 Dubna 2017, 18:48:05 »

l_oupi - Já jsem platil 18k (protože jsem se ozval až potom co mi začli chodit pozvánky na ústní a předtím jsem nebyl u nich "pojištěnej") a jsem s tím úplně v pohodě, mám tam toho tolik že kdybych to měl všechno řešit sám tak nedělám nic jinýho. Nejedná se o nikoho kolem majka a zatím jsem spokojenej.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #41 kdy: 22 Dubna 2017, 01:32:33 »

Ano, přesně jeho firma to byla.

Víte, nebo typujete ?

Místo čumění na debila z youtube bych doporučil přečíst road-fens.cz ... celej.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #42 kdy: 23 Dubna 2017, 12:35:47 »

Já na něj nečumim. Zaslechl jsem o něm, tak jsem se zkusil poptat.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #43 kdy: 24 Dubna 2017, 09:00:32 »

T4455 - já jsem u nich poptával vysoké překročení rychlosti v době, kdy jsem měl doma předvolání a za 5k jsem se dohodli, jako dnes je pro mě jejich služba k nezplacení, ale rozhodně bych nikdy nedal firmám typu Mike 20k, ani těch 5k bych Mikemu nedal. To radši zasponzoruji nezaplatim.cz.
IP zaznamenána

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 55 km/h
« Odpověď #44 kdy: 04 Května 2017, 18:16:35 »

Ok. Takže jsme se dohodli se Zaplatim.cz že to zkusí za 5k obhájit. Děkuji moc všem za rady. Kdyby ještě něco, tak znova napíšu.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána