30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - pokuta za parkování  (Přečteno 9973 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Rakousko - pokuta za parkování
« kdy: 03 Února 2017, 18:33:41 »

Kolega byl v Rakousku a parkoval s dodávkou u hotelu ve Vídni ( na ulici , kde mu na recepci, řekli, že může parkovat, že tam
není žádná placená zona - kontroloval i značky a nikde nic - a ještě to bylo v to úterý, kdy byla ta sněhová kalamita a všude bílo)
dnes přijel a dovezl 3 igelitové obálky se 3 pokutama, kde je to celý německy a na každé je složenka na zaplacení 46€.
Řešit nebo nechat být? mám jen obavy až tam pojede někdo zase pracovně s tou dodávkou,aby neměl problémy..
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2017, 00:02:04 »

Vy nás ale zásobujete, pane Karfík...

Já jsem úplně stejnou pokutu ignoroval a nic se nestalo.
IP zaznamenána

anovia

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2017, 10:17:18 »

Ahoj, jak jste to řešili? Přišlo vám nakonec něco? Za stěračem jsme měli taky pokutu na 36E, též Vídeň, žádné značky, že nemůžeme parkovat.., vůbec nerozumíme, co je tam napsáno. Horší je to, že auto nebylo naše, obávám se, že pokuta přijde majiteli a pak bude složité vysvětlování, proč jsme to hned nezaplatili...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2017, 10:30:16 »

Pokud by nahodou neco prislo majiteli, tak jste nic za steracem nemeli.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2017, 14:40:59 »

Rakousko je zákeřné v tom že policie běžně zabavuje do zástavy věci i auta (jestli to má oporu v jejich zákoně nevím ale dělají to celkem pravidelně) za účelem vybrání pokuty. Problém může nastat že až tam příště to auto s touhle SPZ pojede, tak vám ho můžou zabavit(s manželkou a dvěma dětmi za zády to musí dobrý adrenalinový zážitek:-) ). S tím že řeknou zaplaťte a můžete jet. Což je v cizí zemi s neznalostí jejich zákonu a předpisu dost na prd. Hlavně když tam ve vaší nepřítomnosti pravděpodobně proběhne nějaké správní řízení a částka se asi dosti navýší.

Neodrazuji od toho nechat věc vyhnít, jen upozorňuji na jiný mrav v zemích rakouských.
U větších pokut bych asi zvážil výměnu SPZ (450kč).
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2017, 20:15:11 »

Řešil jsem s právníky. Vzácně se shodli na tom, že není třeba řešit (není jak vymoct v ČR), ale nikdo nedokáže říct, co se může stát, až vás zastaví příště, až budete v Rakousku. Je pravda, že za 15 let výletů do Rakouska (lyže, léto dovolená, Alpy na motorce) se mi pouze jednou stalo, že mě stavěli (rychlost na dálnici). Jinak nikdy. Pokud nechcete řešit, zvážil bych alespoň výměnu RZ.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2017, 09:57:36 »

A co když nastane situace, že já koupím auto s SPZ 1A2 3456 a to bylo třeba před půl rokem vyfoceno. Já pojedu na výlet do Rakouska a zastaví mě a budou se dožadovat zaplacení pokuty. Otázka co s tím?
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2017, 10:27:18 »

Možná selský rozum - na malém techničáku je datum vydání.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za parkování
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2017, 11:31:34 »

A co když nastane situace, že já koupím auto s SPZ 1A2 3456 a to bylo třeba před půl rokem vyfoceno. Já pojedu na výlet do Rakouska a zastaví mě a budou se dožadovat zaplacení pokuty. Otázka co s tím?

Tady se furt operuje s tím, že někde někoho stopnou a daj mu to sežrat. Stalo se to už někomu reálně, nebo je to jen jakási urban legend?
IP zaznamenána