30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.  (Přečteno 5605 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« kdy: 22 Ledna 2017, 22:16:07 »


Stal jsem na chodníku před vlastním vjezdem(branou).
Přijdu k autu polepený sklo od městapa. Jelikož nejsem majitelem auta, a ten mě donutil jit na městapo to vyřídit (byvalá manželka hrozila že to jinak půjde zaplatit).
Na městapu sepsán protokol kde jsem uvedl že jsem to tam postavil já, jinak bez vyjádření.
Klasickým podvodem úřadu přišel majiteli žádost o odpustek, kde bylo uvedeno že řidič nebyl zjištěn. (snad už konečně pochopila že úřad neni svatostanek ale banda podvodníků) Odepsal jsem jejím jménem že přece "řidič zjišten byl" a že o tom existuje uřední záznam. Moje jméno jsem tam ale nevedl. A světe div se, do datové schránky mi přistála "Výzva k podání vysvětlení". Sice nevím jak to vždyť přece "řidič nebyl zjištěn". Temín je až 25., mám to za rohem vypravil sem se tedy pro kopii spisu. A jelikož mě tam už znají protože sem tam jednou na jednu úřednici (sice v jine budově, ale zprávy se šíří rychle) řval tak že vycházeli ostatní úředníci o dvě patra víš i níž podívat co se děje. Pání na mě kouka, a ja říkam že chci kopii spisu. Ona na to, že ještě nebylo zahájeno správní řízení ta nemám nárok nahlížet do spisu. Já říkám že to teda mám nárok. (sice nevím jestli to tak je ale to je jedno) Ona že teda jo ale že tam musí něco napsat, takže jako podávám vysvětlení a ona mi za to dá kopii spisu. Ja říkam že žádné vysvětlení nepodávám že jen chci nahlednout do spisu, a chci kopii. Zopakováno že ještě nebylo nic zahájeno. Že pořád nebyl zjištěn řídič. Já říkám a co ten protokol (oznámení o přestupku)?  Bába že tam je napsano "odmítl se vyjádřit". Rozhovor se vedl v podobných nesmyslech ještě chvíli a pak se bába sebrala a se slovy "že mi to teda půjde okopírovat, když jinak nedám" šla kopírovat. Dle délky nepřítomosti jela asi na kopírku do krajského města nebo si dala s kolegynkou minimálně dvě kafe. Zeptala se jestli to nechci zaplatit, že jinak to bude dražší. Odmítnuto. Normálně si říkam jestli tady to divadlo za ty prachy fakt nestojí (dělám si srandu nestojí). Co mě na tom sere nejvíc je že tam MP přijela na udání někoho z ulice a to sme tu slovy "ctyři domy" a známe se.

Vyvstává otázka.
Jestli jít podat vysvětlení nebo to napsat.
1. Ještě pořád mužu udat helmuta.
2. porucha?
3. a nebo se nevymlouvat a jít linii že to není chodník at to dokažou(v místě vjezdu je silnice ve stejné úrovni jako "chodník", a žádné další třeba vodorovné značení tam není).
4. Najít nějaké formální chyby a shodit jim to.

Za chvíly to anonymizuju a hodím to sem.
Pokud by někdo měl nějaké rady a poznatky budu moc rád za rady.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2017, 22:31:30 »

Nahran rozhovor s urednici mate, ze Vam nevydala spis v podobe, jak je?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2017, 22:34:14 »

K otázkám:

0. Pokud nemáte jako koníček trápit úřednického parazita, doporučil bych spíše písemně.
1. Udat Helmuta po tom, co jste uvedl, že jste to tam postavil Vy? Čímž se dostáváme k bodu 2.
2. Porucha by mohla fungovat, ovšem také záleží, co jste uvedl na městapu (postavil, zaparkoval, ...) a co jste podepsal (kde se vzalo "odmítl se vyjádřit"?)
3. K tomuhle by to asi chtělo vědět, kde přesně se to stalo (přehodím do neveřejné sekce, abyste mohl uvést přesné místo - ideálně bod v mapě, streetview)
4. Formální chyby se vždycky hodí, zejména by se hodilo vědět, kdy jste vypovídal na městapu a kdy byl odeslán odpustek. A samozřejmě celý spis.

Asi už pozdě, ale chtělo by to bývalou manželku lépe vychovat.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2017, 23:22:19 »

Náhodou mě to baví je občas trápit, at si svuj chleb vezdejší aspoň trošku zaslouží.

Třeba papír o přestupku si jestě po mém odchodu trošku doplnily.
No a protože bába tvrdí ze furt neví kdo to řídil a proto jdu podat vysvětlení tak helmut není jestě úplně mimo podezření:-)
No ona spiš zkouší. Nahrávku nemám protože mě nenapadlo že kopie spisu bude taková sranda.

S bývalkou vycházíme dobře a hlavně vychováváme tři děti takže to jinak ani nejde. Až ted po pár věcech co s tchyní zbytečně zaplatily (např. bezdůvodný odtah auta, atd.) začína chápat co jsou zač. 
Asi ji budu muset vytisknou nálepky "s policajty a úředníky se zásadně co? se zásadně nebavíme, vole" a nalepím ji to na pár míst.
nejak mi to sem nejde nahrat, a pise to ze selhala bezpecnostni kontrola a mam se obratit na administratora fora:-)
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 22 Ledna 2017, 23:51:23 od gogobrno »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2017, 21:40:59 »

Sice jsem to jen prolétl, ale úplně mi tam chybí ta informace že jste řídil vy. Je to zmíněno taknějak oklikou (provozovatel řekl že řidič byl podat vysvětlení a vy jste jediný kdo to vysvětlení podával... asi to není úplně dobrý základ na obranu co se procesní stránky týče.

Když tam teď půjdete a řeknete že jste to tam postavil vy, budete si to muset hájit jako svůj přestupek. Když to neřeknete, spadne to na provozovatele ve SprDeli.

Bylo by zajímavé vyzkoušet variantu že tam půjdete a zase se odmítnete vyjádřit a podepsat :D a současně s tím vaše bývalá pošle druhý dopis že teda pro jistotu doplňuje adresu toho řidiče (helmuta) co už jim podával vysvětlení :D Ale je to takové docela nevyzkoušené řešení...

Jo a udělejte alespoň základní anonymizaci, sice jsme ve skryté sekci, ale člověk nikdy neví.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2017, 21:47:07 »

Někde jsem potkal variantu, že parkování před vlastním vjezdem do nemovitosti sice vykazuje znaky přestupku, ale zcela chybí materiální aspekt, anžto účelem ustanovení § 27 odst. 1 písm. n) ZPPK je umožnit vjezd a výjezd majiteli. Nevím, zda to bylo rozhodnutí SO či judikát, nedaří se mi dohledat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2017, 01:27:48 »

enzym:tady operují se "staním na chodníku v místě kde to není povoleno".
V katastru je silnice i chodník pod jedním pojmem i číslem parcelním "ostatni komunikace". A navíc v místě vjezdu na pozemek je "chodník" snižen na úroven silnice a není žadná dělící čára (vodorovné značení) takže sem zvědav jak mi dokážou že je to chodník. Někde už jsem četl že nestačí aby to vypadalo jako chodník ale musí to úřad prokázat že to je chodník.
Teď je otázka když budu podávat vysvětlení jít cestou menšího odporu a říct že auto mělo poruchu (není problém doložit svědka automechanika)
Nebo se do toho ponořít a jit cestou dokazování že to není chodník.

PJ: na mestapo sem musel jit protože jinak by to bejvalka šla zaplatit, a tim by si jen utvrdila na městě svou pozici "snadno holitelných ovcí" protože už pár věcí zaplatily i když nemuseli. (např. odtah auta z blokového čístění kde prokazatelně z jedné části ulice chybělo dopravní značení, kde jsem měl i potvrzeno od DI že tam to značení pro blokové čištění musí být z obou stran ulice. Tak tchyně,teď už naštěstí bejvalá, šla a za mými zady to zaplatila. Ona přece "chce mít věci v pořádku", a úřad má "přece pravdu" oni přece nemají důvod si vymýšlet. )
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2017, 02:43:28 »

Šel bych do zastavení vozidla, s chodníkem nebude mít ouřad problém. KN není směrodatný a vypadá to tam fakt jako chodník, dokonce celkem podle normy - zvýšený obrubník, na vjezdech snížený na 2 cm. Možná má město pasport komunikací, kde to bude jako chodník vedeno.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2017, 12:26:55 »

když budou řešit chodník vytáhnou na vás toto:
http://pasport.bkom.cdsw.cz/imapa.aspx

edit: špatně jsem se podíval a trochu mě zmátl nick...
« Poslední změna: 24 Ledna 2017, 16:08:00 od Foxik »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #10 kdy: 24 Ledna 2017, 15:09:38 »

To ale není Brno. V daném městě se kdysi dávno (2012?)provádělo komplexní zaměření za účelem pasportu, ale ten se mi na jejich webu nepodařilo nalézt. Kdoví, zda ho mají zpracován.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #11 kdy: 24 Ledna 2017, 20:07:38 »

ok, zítra při podání vysvětlení řeknu poruchu se svedkem automechanikem co to ráno přišel opravit, a dokonce mi v noci někdo ukradl trojuhelník co sem tam měl postavenej(kdoví jestli to nebylo mestapo, a nebo ten bonzák co mě napráskal). Pokud to bábě nebude stačit tak to holt hodi do správního řízení a tam mužu zkusit přidat že to není chodník, popř. najit nějakou procesní chybu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #12 kdy: 24 Ledna 2017, 20:24:51 »

gogobrno - Se vší úctou, s Vámi to opravdu není lehké, lidé Vám tu dávají rady ale stejně se jich nedržíte.
Chodíte na služebnu městapa, chodíte si pro spis, chodíte na ústní jednání, telefonujete s úřadama, když už s nima jednáte tak si to stejně nenahráváte, píšete tam maily, vyzvedáváte dopisy v den odeslání, odepisujete datovou schránkou...

Doporučuji Vám nějakou firmu na přestupky v dopravě a všechno co řešíte přenechat jim. Přál bych Vám aby jste vše vyhrál sám ale když vidím jak jste zbrklej tak se obávám že to neuhrajete.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #13 kdy: 24 Ledna 2017, 22:12:02 »

Zbrklej to já jsem, ale snažím se.
Třeba v Telči sem vydržel mlčet skoro celý jednání, vyjma toho ze sem rekl že chci lhůtu na vyjaření.
Neviděl sem že by mi někdo radil abych nešel na jednání. Ani netuším co bych tím dosáhl kdybych tam nešel? Ani nevím že by mi někdo radil jim nemam psat datovou schránkou?
Na městapo jsem šel jednou a z donucení:-)
Pokud vidím  dobře tak každy tu hned ze začátku píše nahrejte spis. (když pro něho nepůjdu tak ho mít nebudu, nebo se pletu? ) Je nějaký rozdíl jestli si pro něj jdu já nebo nahlížeč? Navíc oba případy co řesím ta neni v mistě žadný nahlížeč.
Nenahraval jsme pouze to vyzvednutí spisu, jsem nečekal že i tam bude komedie. Jinak mam nahráno.
S úřadama sem telefonoval a mailoval pouze tehdy když už jsem měl exekuci(pro chybu doručování) a potřeboval jsem ji zhodit.
I když je mi už celkem dost, tak jsou to moje první dva případy, a teprve se učím. Tak prosím o schovívavost.
Samozřejmě všem moc děkuju :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovaní na chodníku před vlastním vjezdem.
« Odpověď #14 kdy: 24 Ledna 2017, 22:27:20 »

Pane gogo, pro naše lepší pochopení toho, co se děje - pro vysvětlení, přeskakujeme z případu na případ a ne všechny si pamatujeme paralelně ve všech podrobnostech - používejte neutrální či alespoň jednoznačné výrazy k označení zaměstnanců orgánů státní moci, správy a buzerace. opravdu nemáme šanci pamatovat, v jakém stadiu jaký případ je.
Konkrétně v tomto případě místo holého baba by mohlo býti baba ze SO či jednoduše SO1/ouřad/MÚ. Podání vysvětlení totiž může požadovat kdokoli z trojice MP/PČR/SO a já jsem až po dost podrobném a pozorném čtení pochopil, že jde o podání vysvětlení na SO, nikoli na MP.
I když budeme-li detailisty, i MP/PČR mohou být za jistých okolností správním orgánem, ale tím se nenecháme zmást.
« Poslední změna: 24 Ledna 2017, 22:30:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.