30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou  (Přečteno 24350 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2017, 16:13:18 »

Pokud mu značku někdo poškodí, pak by se mohlo jednat i o nehodu způsobenou neznámým viníkem a to by měla proplatit pojišťovna (resp. kancelář pojistitelů), ne?
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #16 kdy: 16 Ledna 2017, 16:27:38 »

Platil jsem 450kč za výměnu tj 2x200kč za značku+50kč zápis do TP.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #17 kdy: 16 Ledna 2017, 17:38:04 »

Pokud mu značku někdo poškodí, pak by se mohlo jednat i o nehodu způsobenou neznámým viníkem a to by měla proplatit pojišťovna (resp. kancelář pojistitelů), ne?

Obavam se, ze nepujde prokazat, ze tu skodu zpusobilo vozidlo.  Co ja vim tak z CKP se plati typicky skoda zpusobena nepojistenym vozidlem apod. Kdyz vinik ujede / je neznamy, tak jsem mel za to, ze je to v kelu.

@hartom:
To je divne, protoze bych byval dal ruiku do ohne, ze cena je stanovena na 400 / kus (na osobak), + klasicky 50 za zmenu v TP. A i kdyz jim tu jednu neposkozenou vratite, stejne vam musi vydat 2 nove a platite obe...

Pokud ste nekde platil jen jednu, tak ja ksem rikal, je to fajn pro vas, ale neni to norma a co ja vim tak se plati 800+50.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #18 kdy: 16 Ledna 2017, 17:59:46 »

Je to opravdu 200 za tabulku a 50 za vydání nového ORV.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #20 kdy: 16 Ledna 2017, 19:05:54 »

Wow, byval bych se hadal, ale zjevne mate pravdu. :-X
IP zaznamenána

MilanDka

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2017, 21:26:00 »

Ahoj. Mám podobný - vlastně stejný problém, ale z Vídně. 5.2.17 Na 80km/h naměřeno po odečtení 106km/h
Domů mě přišel NEdoporučený dopis v němčině (dnes 20.2.17) a asi z nějakého automatu přeložený dopis v CZ. Chtějí po mě 75 euro. Nějakej Schoditsch Katja to zpracovával dne 14.2.17 Takže už jsou poměrně rychlí.
Mám to tedy ignorovat a na příští cestu do/přes Rakousko,  si alespoň vyměnit RZ? Německy neumím absolutně nic, takže ani nevím jak bych s nimi měl komunikovat. Ale někdo tady psal: Jakmile člověk zareaguje, tak v podstatě mají důkaz o tom, že jsem dopis dostal. Tím pro mě v podstatě vypadává možnost i nějakého Helmuta.
Díky za reakce
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #22 kdy: 21 Února 2017, 11:25:36 »

...Mám to tedy ignorovat a na příští cestu do/přes Rakousko,  si alespoň vyměnit RZ?...


Kdo se bojí, nesmí do lesa.
Kdo se nebojí, ten to ignoruje, protože nedoporučeně. Kdo se nebojí, nebo je líný, nebo je lakomý, případně jakákoliv kombinace uvedeného, nemá chuť si ani měnit značku. V nejhorším případě člověk zaplatí tu pokutu až to bude vážné a budou mu chtít skutečně vzít klíče; pravděpodobnost nějaké další buzerace nad hodnotu té pokuty je podle mého názoru mizivá.

Pokud mohu hovořit sám za sebe: nebojím se, jsem líný a taky jsem lakomý (většinou se vymlouvám, že živím pár hladových krků  ;D). Takže hlasuji pro ignorovat a nic dalšího neřešit.
IP zaznamenána

MilanDka

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #23 kdy: 21 Února 2017, 11:37:48 »

Díky za radu. Furt váhám, protože spíš patřím do skupiny "kdo se bojí". Ne že bych jezdil zrovna predpisove, ale jezdím s rozumem. A je fakt , že pokutu jsem za posledních 10 let platil jen jednou - rychlost, na výjezdu z obce naměřeno 64 - jel jsem úplně odrovnany z práce a neměl jsem ani sílu se s pomahaci dohadovat. Jen jsem prostě řekl: když to říkáte tak to bude asi pravda. Jen si mě prolustrovali a měl jsem to za 200.- + body. A těch jsem se v 08/16 zase zbavil.
Známí policajt (fajn chlap) zase radí zaplatit, že je to pár euro (to mám pravdu) že je ten systém už totálně provazany a konkrétně s A i celkem lehce vymahatelny. Nejhorší spolupráce je údajně s PL. 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #24 kdy: 21 Února 2017, 11:44:42 »

To jsou zase takový povídačky, jak konkrétně by to mělo být provázaný? On je rozdíl mezi trestným činem v zahraničí a mezi přestupkem.

IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #25 kdy: 21 Února 2017, 11:51:22 »

Díky za radu. Furt váhám, protože spíš patřím do skupiny "kdo se bojí". ...


Kdo se bojí, zaplatí. A neplýtvá časem lidí, kteří se nebojí, radí ve svém volném čase a zdarma...
IP zaznamenána

MilanDka

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #26 kdy: 21 Února 2017, 11:54:39 »

Omlouvám se, nechtěl jsem se nikoho dotknout. Bral jsem toto fórum jako prostředek k diskuzi. Ostatně jako jiná fóra, kde třeba patřím také ke skupině, která spíše radí...
Ještě jednou tedy děkuji a hezký den.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #27 kdy: 24 Února 2017, 00:16:01 »

Ja ted jel omylem asi 150 u Lince. Nevsimnul jsem si, ze radar a stovka. Bliklo to, tak jsem zvedavej. Nicmene sluzebni auto na leasingovku (soukrome, takze zadna kniha jizd, ridic nejznamy), ja datova schranka FO... jsem zvedavy, co a kam prijde.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #28 kdy: 25 Února 2017, 11:56:01 »



Známí policajt (fajn chlap) zase radí zaplatit, že je to pár euro (to mám pravdu) že je ten systém už totálně provazany a konkrétně s A i celkem lehce vymahatelny. Nejhorší spolupráce je údajně s PL.

I u známého fízla je úplně normální, že bude lhát. My jsme tady úplně na druhé straně barikády.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #29 kdy: 25 Února 2017, 12:09:21 »

Ja ted jel omylem asi 150 u Lince. Nevsimnul jsem si, ze radar a stovka. Bliklo to, tak jsem zvedavej. Nicmene sluzebni auto na leasingovku (soukrome, takze zadna kniha jizd, ridic nejznamy), ja datova schranka FO... jsem zvedavy, co a kam prijde.

Přijde na to na leasingovku, ta to zaplatí a přepošle Vaší firmě a ta Vám to oznámí a bude to po Vás chtít zaplatit
IP zaznamenána