30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou  (Přečteno 24346 krát)

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #30 kdy: 26 Února 2017, 21:48:41 »

Jednu značku si doma nechat na památku a podepsat na úřadě čestné prohlášení o ztrátě RZ.

Každopádně zpátky k přestupku. Nedoporučeně bych vůbec nijak neřešil. Vždyť je to pouze tvoje plus, že si to dostal do schránky a něco tušíš. Umim si představit situaci, kdy obyčejný psaní prostě vůbec do správné schránky nedojde.

Kufstein - Innsbruck? Jel jsem to před týdnem, tak doufám, že mi taky nepřijde pozdrav.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #31 kdy: 27 Února 2017, 10:52:56 »

Známí policajt (fajn chlap) zase radí zaplatit, ...

Poslední týden si koušu nehty, abych na tohle nereagoval, ale je to silnější než já... Pokud je tu nějaký fízlomil, klidně tohle smažte...

Žádný policajt (ani úředník) nemůže být fajn chlap. Když si vezmeme, jaké charaktery obvykle nastupují do státní služby (a speciálně opicajti, městapo a úředníci na obcích): líní šmejdi s IQ tak 90 a méně, kteří si svůj hendikep a mindráky vůči nám, svým živitelům, léčí buzerací, podrazy a velkopanskou nadřazeností...
To, že zrovna nějakého takového šmejda mám za bývalého spolužáka, souseda, chodíme do stejného sportovního klubu (to je tak jediné, co mě napadá, že bychom mohli mít s těmito individuy společného), a on se díky tomuto zrovna ke mně chová slušně, ještě neznamená, že je to dobrý člověk a k ostatním se chová stejně šlechetně.

Heinrich Himmler byl mimo jiné velmi útlocitný, dokonce se údajně jednou pozvracel, když si šel prohlédnout plynování židů..., miloval své děti a svou ženu, své rodiče a své přátele. A zrovna jeho rodina a jeho přátelé jej jistě označovali taktéž za fajn chlapa. Za každého ale mluví činy.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #32 kdy: 27 Února 2017, 11:02:17 »

I policajt může být fajn chlap nebo holka. Ale uznávám, že to není úplně běžné. Je to dané i sortou lidí, se kterou se stýkají.
Rozumnější lidi bývají u kriminálky, největší zoufalci jsou na venkovských obvodech.
Někdo šel k policajtům z mladické nerozvážnosti a to jsou pak ti rozumní policajt, co to moc nežerou a prostě si jen v klidu snaží odsloužit roky.
Problém je to poznat. Pokud budu k policajtům apriori přistupovat jako k dementům, tak i ten rozumný mi dá čočku, jak to jen půjde. Naopak vstřícný přístup případného debila jen navnadí.
IMO nejrozumnější je komunikačně minimalistický přístup Dobrý den, ano, ne, nebudu se vyjadřovat, děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #33 kdy: 27 Února 2017, 17:33:33 »

Moje teorie je, že vedle masy zamindrákovaných dementních agresorů občas do řad ozbrojených sborů nějaký normální člověk zabloudí, bohužel je následně postupně systémem zpracován a stane se z něj taky „policajt“ - když bude disponovat trojciferným IQ a bude mimořádně odolný, tak snad bude i po zapracování patřit k těm lepším, se kterým se občas dá něco civilizovaně řešit a vyřešit. Ovšem minimálně částečně tu diagnózu chytí každý - pocit nadřazenosti, spasitelský komplex, pocit vlastní důležitosti, kdokoliv/cokoliv mu komplikuje „práci“ je „špatně“ ...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #34 kdy: 28 Února 2017, 14:58:36 »

Trochu offtopic.
Potvrzuji hypotézu hh.
Známá, docela v pohodě holka, která začla u MP. Během několika málo týdnů je z ní osoba, která má odznak a nad něj není. To, že mimo službu není nic, nechápe. Onehdá chtěla vytahovat odznak, když si v hospodě dávali dva mladiství svařák.
Většinou se v hovorech s ní snažím vyhýbat rizikovým tématům :).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #35 kdy: 28 Února 2017, 15:05:35 »

Debatoval jsem onehdá s jednou psycholožkou, co dělala psychologické pohovory s uchazeči o práci v PČR a princip je takový, že pokud je uchazeč moc inteligentní, tak má pak tendenci neposlouchat debilní rozkazy a tudíž je takový kandidát nevhodný.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #36 kdy: 28 Února 2017, 18:21:10 »

Většinou se v hovorech s ní snažím vyhýbat rizikovým tématům :).

To já bych ji to dal vždy sežrat. Určitě nebyla jiná a myslet si, že s odznakem MP je najednou mistr světa, to by u mě asi tvrdě narazila  :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #37 kdy: 28 Února 2017, 18:34:54 »

To já sa musel odstěhovat z rodné země, protože mám v rodině 3 takové fajn lidi:)))) Statisticky jsem ale idiot asi taky, jenom bez uniformy.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #38 kdy: 22 Dubna 2017, 14:05:45 »

Ja ted jel omylem asi 150 u Lince. Nevsimnul jsem si, ze radar a stovka. Bliklo to, tak jsem zvedavej. Nicmene sluzebni auto na leasingovku (soukrome, takze zadna kniha jizd, ridic nejznamy), ja datova schranka FO... jsem zvedavy, co a kam prijde.

Přijde na to na leasingovku, ta to zaplatí a přepošle Vaší firmě a ta Vám to oznámí a bude to po Vás chtít zaplatit

Tak skutečně to dorazilo. Na zaměstnavatele (přes leasingovku). Pán z autoprovozu napsal krásné "zasílám pokutu ze zahraničí. Uhraďte 50 EUR a pošlete mi potvrzení".

Fotka přiložena není a nechci se vzdát předem.

Je to dopis v němčině s překladem do ČJ. Zaměstnavatel má nabonzovat kdyžtak řidiče (což nemůže, s mým autem může jezdit soukromě kdokoli) nebo sdělit osobu, která by řidiče mohla znát. Což budu já. Nicméně - na místě trvalého bydliště mi poštu nemůžou doručit a pro účely komunikace s úřady mám datovku. Prošel už někdo podobným kolečkem? I když se nechám naprášit jako ten, kdo musí znát řidiče, tak mi nic reálně nemůžou doručit.

Jediné, co na tom vidím negativně, je, že můžou hrozit problémy v Rakousku, pokud by mě tam někdy zastavili (na odpovědním lístku pro rakouský úřad je komplet identifikace osoby vč. data narození). I když, kdo může vyloučit, že v ČR nemám kolegu stejného jména se stejným datem narození...
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #39 kdy: 22 Dubna 2017, 23:04:23 »

... (na odpovědním lístku pro rakouský úřad je komplet identifikace osoby vč. data narození). I když, kdo může vyloučit, že v ČR nemám kolegu stejného jména se stejným datem narození...

§ 103 odst. 2 KFG:
Citace
Die Behörde kann Auskünfte darüber verlangen, wer zu einem bestimmten Zeitpunkt ein nach dem Kennzeichen bestimmtes Kraftfahrzeug gelenkt oder einen nach dem Kennzeichen bestimmten Anhänger verwendet hat bzw. zuletzt vor einem bestimmten Zeitpunkt an einem bestimmten Ort abgestellt hat. Diese Auskünfte, welche den Namen und die Anschrift der betreffenden Person enthalten müssen, hat der Zulassungsbesitzer – im Falle von Probe- oder von Überstellungsfahrten der Besitzer der Bewilligung – zu erteilen; ...

O datu narození není v jejich zákoně nic. Takže co takhle to úplně ignorovat, nebo jim poslat odkaz na jejich vlastní zákon a naprášit řidiče jenom jménem a adresou?
1. Co kdyby na té adrese bydleli dva lidé stejného jména, to by bylo zajímavé...
2. Nebo se neznámý Jaroslav mohl mezitím odstěhovat.
3. Případně se mohl mezitím stát Deadslavem, tedy zesnout.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #40 kdy: 23 Dubna 2017, 08:46:21 »

Díky, bez toho data narození je to dobrý nápad, nicméně napráská mě asi zaměstnavatel, který má vyplnit identifikaci člověka, který by mohl znát řidiče. A těžko jim přikážu, aby vyplňovali jen některá políčka. Ignorování nepomůže (nebudou si chtít dělat problémy).

Každopádně na autoprovoze čekají, že beze slova zaplatím a nebudu dělat problémy. Asi jsou zvyklí od jiných kolegů.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #41 kdy: 23 Dubna 2017, 09:01:30 »

Tak bych asi dal šéfovi přečíst celý ten jejich paragraf nebo odstavec; pokud neumí německy, dal bych si tu práci a přeložil mu to.
Nebo bych se nabídl, že to sám vyřídím.  ;) Nebo dopis, který čeká na odeslání na potu na recepci, se dá nepozorovaně vyměnit za ten správný, který má odejít...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #42 kdy: 23 Dubna 2017, 16:58:03 »

Nebo dopis, který čeká na odeslání na potu na recepci, se dá nepozorovaně vyměnit za ten správný, který má odejít...

Tak to bych nedělal...to se může velmi snadno provalit a to je lepší prostě nezaplatit.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #43 kdy: 23 Dubna 2017, 20:03:39 »

Jen shrnu:

Velká korporace, šéf do toho zapleten nebude. Nemůžu čekat jakoukoli podporu. Tyhle pokuty řeší pánové na autoprovozu, kteří razí jediné - správný chlap zaplatí a přizná chybu.

Jak jsem uváděl, buď zaplatím nebo je donutím nahlásit člověka, který ví, kdo by mohl řídit (to budu já). Moje auto může řídit víc lidí. Každopádně děkuju za tím datem narození. Budu požadovat, aby tam nebylo.

A pak jsou dvě možnosti:

- bude zvolena moje adresa trvalého bydliště - nezdržuju se, pošta se nepřebírá, mám datovku.
- korenspondenční adresa - sem mi může nějaký dopis dorazit, což by by druhou stranu bylo zajímavé, aby komunikace mohla pokračovat dál.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni z Rakouska postou
« Odpověď #44 kdy: 23 Dubna 2017, 20:25:41 »

Rakousko nebude českou datovkou vázané.
IP zaznamenána