30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen  (Přečteno 8233 krát)

salut

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« kdy: 27 Prosince 2016, 19:00:57 »

Zdravím,
prosím o radu co dělat, byl mi odebrán řp na základě poderzření z řízení pod vlivem.
Odmítl jsem dechovou zkoušku i krev. Protokol jsem nepodepsal a k alkoholu se nepřiznal.
Priorita je moct co nejrychleji řídit, jaký mám ideálně zvolit postup ? Fórum jsem pročetl ale podobnou situaci nenašel.
Je to můj jediný přestupek.
Díky moc
« Poslední změna: 27 Prosince 2016, 23:59:57 od salut »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2016, 19:16:33 »

Zdravím,
prosím o radu co dělat, byl mi odebrán řp na základě poderzření z řízení pod vlivem.
Odmítl jsem dechovou zkoušku i krev, protože hrozilo překročení jedné promile, jel jsem blbec domů rovnou z hospody. Protokol jsem nepodepsal a k alkoholu se nepřiznal.
Priorita je moct co nejrychleji řídit, jaký mám ideálně zvolit postup ? Fórum jsem pročetl ale podobnou situaci nenašel.
Je to můj jediný přestupek.
Díky moc

Strategii jste zvolil mozny tres. cin -> prestupek http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1d.html

takze asi je na rade si sehnat dobreho pravniho zastupce.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2016, 19:42:50 »

Odmítnutí dechový zkoušky je přestupek a nelze z něj udělat trestný čin, na základě čeho by jste tak chtěl učinit? Na základě výpovědi fízla že to z Vás táhlo a motal jste se? Jediný důkaz v trestním řízení je lékařský vyšetření. Pakliže někdo má hodně vypito tak kromě toho že si nemá sedat za volant je odmítnutí dechový zkoušky to nejlepší co může udělat + samozřejmě zapomenout řidičák doma.
IP zaznamenána

t3x

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2016, 09:37:28 »

Pokud se nepletu pak přestupek je odmítnutí způsobu provedení zkoušky - jinými slovy odmítné dýchat, ale chce na krev.
Pakliže člověk odmítne dech i krev, pak se jedná o odmítnutí provedení zkoušky jako takové - a to může být přestupek nebo TČ.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2016, 10:59:20 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutá dechová zkouška, řp zadržen
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2016, 12:05:55 »

Pokud se nepletu pak přestupek je odmítnutí způsobu provedení zkoušky - jinými slovy odmítné dýchat, ale chce na krev. Pakliže člověk odmítne dech i krev, pak se jedná o odmítnutí provedení zkoušky jako takové - a to může být přestupek nebo TČ.
Pletete se. Odmítnutí způsobu orientačního vyšetření je právo (§ 16(2) zákona č. 379/2005 Sb.). Odmítnutí vyšetření jako takového je přestupek podle § 125c(1)(d) ZPPK (s tučnou sazbou pokuty, zákazu i bodů). Trestné může být jen samotné řízení s lihem v těle, pokud se nestalo nic jiného, tak jako § 274 TZ, ale nikoliv odmítání vyšetření, na to není (zatím) v TZ paragraf.
IP zaznamenána