30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9

Autor Téma: [WIN] Rychlost mimo obec o 12km/h  (Přečteno 30696 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #45 kdy: 03 Ledna 2017, 23:39:25 »

Sice je řízení ještě daleko, ale protože je to moje první jednaní toho druhu, radši se budu ptát jak debil znovu.

a.)
K ničemu se před UJ vyjadřovat nebudu, nic jim už taky posílat nebudu.(ok?)

b.)
Jelikož je už v devět hodin, nevím jestli se stihnu dostavit dřiv na nahlédnutí(pořízení kopie) do spisu. (při té příležitosti nechat dát do do zápisu že mi spis odmítly zaslat a chtěly nesmysl zaplatit, a nechat zapsat cas za jaký byla pořízena kopie spisu a ne jejich 4 hodiny co si napsali oni)

c.)
nahravám natáčím.

d1.)
Pokud najdu předchozí příkaz a ne jeho zrušení oznámit že se nemuže konat UJ že ho chci nechat nabít právní moci popřípadě se proti němu odovolat. (Tady mám prosím dotaz co ze to mám vlastně hledat? "Oznámení o zahájení správního řízení" to samé co mi došlo teď jen s dřívějším datumem, nebo něco jiného?).

d2.)
Pokud nenajdu tak řeknu "teď nebudu vypovídat, vyjádřím se písemně ve lhůtě kterou mi SO určí".

d3.)
Pokud by se náhodou konal výslech svědku(coz nepředpokládám) budu muset v otázkách improvizovat podle toho co najdu ve spise. (např. chybí protokol o zaškolení, nevidím tu fotku dopravní značky z toho dne protože podle mne tam nebyla, není přítomen náčrt měřené situace jak daleko jste stalyod mého směru jízdy? kde je zaznamenáno zanesení opravy úhlu při měření,atd) pokud vás něco ještě napadá prosím o ispiraci na otázky.

e.) 
Pokud nebudu poučen dat to na konci do zápisu nebo si to nechat na odvolání?

zapoměl jsem na něco?


Děkuji všem za pomoc a připadné náměty.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #46 kdy: 04 Ledna 2017, 01:49:21 »

Ještě jsem zapoměl na materiální aspekt, na ten se odvolavat kdy? už ted nebo až v odvolání?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #47 kdy: 04 Ledna 2017, 12:02:12 »

Termín materiální aspekt je lepší použít až v odvolání.. ale různé polehčující okolnosti vytáhnout už v prvním stupni.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #48 kdy: 04 Ledna 2017, 18:43:59 »

Nestudoval jsem to úplně celé, ale nebylo by lepší získat spis prostřednictvím sítě nahlížečů ještě před jednáním a dle toho upravit strategii ? Při té příležitosti požádat nahlížeče o audionahrávku procesu vytvoření kopie a z té zjistit, že kopírování spisu netrvalo 4 hodiny. Celé to třeba načasovat, abyste spis získal cca 5 dnů před UJ a den před UJ byste mohl na základě skutečnosti, že po Výs chtěli pálku za kopíi spisu vyslovit ouřadu námitku podjatosti a na UJ nechodit a počkat co udělají. - Můj názor.
« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 18:46:04 od pk202 »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #49 kdy: 05 Ledna 2017, 13:13:21 »

Sice je řízení ještě daleko, ale protože je to moje první jednaní toho druhu, radši se budu ptát jak debil znovu.

a.)
K ničemu se před UJ vyjadřovat nebudu, nic jim už taky posílat nebudu.(ok?)

b.)
Jelikož je už v devět hodin, nevím jestli se stihnu dostavit dřiv na nahlédnutí(pořízení kopie) do spisu. (při té příležitosti nechat dát do do zápisu že mi spis odmítly zaslat a chtěly nesmysl zaplatit, a nechat zapsat cas za jaký byla pořízena kopie spisu a ne jejich 4 hodiny co si napsali oni)

c.)
nahravám natáčím.

d1.)
Pokud najdu předchozí příkaz a ne jeho zrušení oznámit že se nemuže konat UJ že ho chci nechat nabít právní moci popřípadě se proti němu odovolat. (Tady mám prosím dotaz co ze to mám vlastně hledat? "Oznámení o zahájení správního řízení" to samé co mi došlo teď jen s dřívějším datumem, nebo něco jiného?).

d2.)
Pokud nenajdu tak řeknu "teď nebudu vypovídat, vyjádřím se písemně ve lhůtě kterou mi SO určí".

d3.)
Pokud by se náhodou konal výslech svědku(coz nepředpokládám) budu muset v otázkách improvizovat podle toho co najdu ve spise. (např. chybí protokol o zaškolení, nevidím tu fotku dopravní značky z toho dne protože podle mne tam nebyla, není přítomen náčrt měřené situace jak daleko jste stalyod mého směru jízdy? kde je zaznamenáno zanesení opravy úhlu při měření,atd) pokud vás něco ještě napadá prosím o ispiraci na otázky.

e.) 
Pokud nebudu poučen dat to na konci do zápisu nebo si to nechat na odvolání?

zapoměl jsem na něco?


Děkuji všem za pomoc a připadné náměty.

ad a) Ano, reagovat písemně je vždy jednodušší.
ad b, c) Přesně tak.
ad d1) Nerozumím...
ad d2) To řekněte v každém případě - jedině tak Vám můžeme s vyjádřením pomoci, přičemž máte jistotu, že na místě nic (zbytečně) nepokazíte.
ad d3) Hlavní otázky u všech lidarů jsou:
  1) Který z policistů obsluhoval měřící zařízení?
  2) Ve které ruce měřící zařízení držel?
Když budete mít štěstí, přiznají držení lidaru v ruce a s tím se pak dají dělat divy. Výrobcem MicroDigiCam je společnost LTI, jejíž model 20-20 byl shledán soudem ve státě Ohio nepoužitelným pro měření rychlosti za účelem udělování pokut již v r. 2008 (viz http://www.thenewspaper.com/news/23/2348.asp). To byl mimo jiné důvod, proč v žádném návodu k zařízením LTI není vůbec zmíněna možnost držet lidar v ruce. I česká verse návodu zmiňuje pouze umístění na trojnožce, v praxi ale podle mých zkušeností poměrně jednoznačně převládá měření "z ruky". Jeho přesnost je snadno zpochybnitelná na základě existence tzv. slip efektu. Viz např. video na https://www.youtube.com/watch?v=N25ybu2y2aA, kde došlo k umělému navýšení rychlosti dokonce o cca 50 km/h, případně na https://www.youtube.com/watch?v=pVdjZE2YhLE, v němž byla naměřena rychlost kolem 13 km/h stojícímu vozidlu.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #50 kdy: 05 Ledna 2017, 23:49:48 »

Nevím jestli je Lidar stejný pojem jako TrucaM ale v jeho návodě je napsáno "Měřit lze rychlost i že stojícího vozidla &#8211; přes sklo." dále tam je "Rychloměr TruCAM lze používat se stativem i bez stativu, ale pro měření v automatickém módu se doporučuje použít stativ kvůli většímu komfortu obsluhy."

Myslím že tady budou s úspěchem oponovat že ruční měření je možné. (max jestli měřily na doporučených vzdálenostech a pokud ne tak proč ne.)

Spíž bych zkusil jestli mají protokol o zaškolení obsluhy.

Dále jestli provedly před měřením "test nulové rychlosti".

Dál bych se opicajtu zeptal jestli je jim znám princip fungování zařízení a zkusit je uvařit na tom že to proškolení obsluhy nemají nebo neznají.

Slip efekt se mi libí ten nastuduju a vypadá to že se sním dá argumetovat.

Dál jsem v návodu nenašel nikde že by se tam nastavoval úhel měření.

Dál mě zaujala část o zániku ověření rychloměru. Konkretně o poškození či znehodnocení úřední značky. (jak mi teď dokažou že byl v pořádku, mezitím mělo koncem roku proběhnout ověření takže případné chyby už tam být nemusí).

Zatím děkuji všem zúčastněným za rady. poznámek už mám spoustu.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #51 kdy: 18 Ledna 2017, 08:30:03 »

tak jsem se dostavil  MU Telc 8:10  (jednani je v devet) s umyslem nahlednout do spis. Pan mi sdelil ze nema cas  ze nahlizet muzu v prubehu jednani.  Tak jsem fakt zvedav co vytahnou az to zacne.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #52 kdy: 18 Ledna 2017, 08:43:11 »

Dal Vám potvrzení, že odmítl možnost nahlížet do spisu a pořídit kopii? Máte to aspoň nahrané?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #53 kdy: 18 Ledna 2017, 08:49:51 »

potvzeni nemam protoze urednik proste odesel nahrano mam a pri jednani necham dat do spisu
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #54 kdy: 18 Ledna 2017, 17:52:51 »

Takže jsem doma s rozporuplnými pocity. Omlouvám se že to předtím bylo bez čestiny na tabletu ji nemám.

Úředníkovy jsem zdělil  se nebudu vyjadřovat a že se vyjádřím písemně ve stanovené lhůtě.
Po té co sem to uvedl do protokolu i na otázky mi dotyčný "pán" sdělil že ke stanovení lhůty nevidí žadny důvod a že sice mam právo o ni požádat ale on tomu nemusí vyhovět.
Přikládám zatím jen protokol z jednání. Kompletní spis sem hodím v noci az to naskenuju. Musím ho jestě rozdělit na část aktuální a zrušenou. Je toho asi 60 stran.
 
« Poslední změna: 26 Února 2018, 23:25:47 od gogobrno »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #55 kdy: 18 Ledna 2017, 18:24:52 »

kolik si řekli za pořízení kopie spisu a odeslání do datové schránky? Jak je spis obsáhlý? Tohleto vypadá na pěknou obstrukcičku…
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #56 kdy: 19 Ledna 2017, 11:02:21 »

na místě kopírovaly zadarmo, a měl to hotový za 50 minut i s tím že mu zdechla kopírka a musel se presunout na jinou.
Jinak na vyžádání dopředu chtěli 740kč.

Prikládám spis který je teď aktuální pokud by někdo chtěl mužu naskenovat i tu část která byla pro chybné doručení zrušena.
Co teď bude následovat? Vydají nějake rozhodnutí s cifrou?
« Poslední změna: 26 Února 2018, 23:46:27 od gogobrno »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #57 kdy: 19 Ledna 2017, 11:17:24 »

Tý jo, to je nějaký neadekvátní, ne? Těch 740kč za sken pár slistů a odeslání do DS je evidentně obstrukčního charakteru!
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #58 kdy: 19 Ledna 2017, 11:57:28 »

Ale co jsem jen tak zběžně prohlédnul, tak součástí oznámení by mělo být foto, stejně tak protokol o certifikaci, proškolenéí a tak dále. Stejně tak z oznámení přímo nevyplývá, čím bylo měření provedeno. Je tam sice napsáno, že byla odečtena možná chyba, jak doporučil výrobce nějakého měřicího přístroje, ale už z toho není jasné, zda-li zrovna tento přístroj měřil.

Myslím si, že tam bude hodně bodů, na kterých se to dá hrát. A hlavně obstrukční jednání samotného úředníka!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #59 kdy: 19 Ledna 2017, 13:09:31 »

Citace
Obviněný se dostavil k jednrání v předstihu cca v 08.20 hod, před jednáním požádal o nahlédnutí do spisu.
Obviněnému bylo sděleno, Že nahlÍŽet do spisu mu bude umožněno v rárnci ústního jednání před projednávánim
s ohledem k nutnémuplnění jiných ukolů

K té aroganci snad jediné :
Citace
V souladu se správním řádem má každý účastník řízení právo nahlížet do spisu kdykoliv a kdekoliv, kde se správní spis nachází. Toto právo lze omezit či vyloučit pouze zákonem. Správní úřad, kde se správní spis nachází, musí oprávněným osobám umožnit nahlédnutí do něj každý pracovní den, kdykoliv v průběhu pracovní doby. Předmětné právo nesmí správní úřad omezit s  odkazem na úřední hodiny. Správní úřad není oprávněn vyhovění žádosti oddalovat s poukazem, že spis není připraven. Pokud je spis v kanceláři oprávněné úřední osoby, která není  momentálně přítomna, je její představený (příp. jiná přítomná osoba) povinen zajistit okamžité zpřístupnění spisu v podobě, v jaké se momentálně nachází.

IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9