30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Propadlý řidíčák 15 měsíců + pokuta za parkování  (Přečteno 5802 krát)

Miratina

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

dnes jsem šel zaplatit pokutu za parkování (nezaplatil jsem 30,- Kč) a k mému překvapení mi paní na pokutách řekla, že mám propadlý řidičák od 9/2015, což je cca 15 měsíců (tedy vydán 2005). Ani po mě nechtěla pokutu za parkování, asi těch 200-300,- Kč, rovnou mě napsala papír na správní řízení. Bohužel se prvně ptala, kdo tam s autem dojel a kdo parkoval, řidičák chtěla ukázat až pak, takže jsem jí do té doby s klidem všechno vyzvonil, že to všechno jen já sám. Mám pocit, že mezi 9/2015 a 12/2016 jsem dostal jednu pokutu za rychlost, asi 60/kmh, ale nikdo nic s řidičákem nenamítal, tak nevím, až teď, u parkování. Bohužel tento konkrétní lísteček nemohu najít, všechny ostatní mám. Celkově, pokud se za tohle dávají 4 body, tak mám celkem i tímto asi tak 5-6-7b, takže jak se říká, tohle mě "nevybodovalo", pokud je to důležitá informace.

Jak to se mnou může dopadnout?
Bude to těch 25-50K a zákaz anebo 2-3K a bez zákazu, s pokáráním?

Děkuji všem odborníkům či expertům, kteří se budou zabývat mým dotazem, vážím si toho.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Propadlý řidíčák 15 měsíců + pokuta za parkování
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2016, 22:03:37 »

Pročtěte si toto vlákno s obdobným případem: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3182.0 Chybí tam sice konec a je to ohledně těch paragrafů trochu zamotané, ale jinak to je k věci.

Je samozřejmě nešťastné, jak jste se zbytečně ke všemu možnému přiznal, ono i „platit to parkování“ u MP je vcelku zbytečné - když už platit, tak si počkejte na výzvu k úhradě odpustku, „sazby“ bývají podobné, navíc někdy to nemusí přijít vůbec. Každopádně nebude to tak žhavé, nejspíš hrozí obvinění za přestupek podle § 125c(4)(b) ZPPK se sazbou 2500-5000 Kč (lze prakticky spoléhat na minimum, tj. 2500 Kč). Je to bez bodů, ty 4 body a desetitisícové sankce by byly za řízení bez řidičského oprávnění, což je něco jiného než průkaz, oprávnění patrně stále máte, pokud jste o něj z nějakého důvodu nepřišel (zákaz, vybodování, ztráta způsobilosti ...).

Až něco přijde od úřadu, tak to sem dejte. A vyřiďte si ten nový ŘP.
IP zaznamenána

Miratina

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Propadlý řidíčák 15 měsíců + pokuta za parkování
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2016, 22:45:52 »

A pro nový ŘP můžu jít vyřídit co nejdřív nebo musím počkat na výsledek správního řízení?
Děkuju
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Propadlý řidíčák 15 měsíců + pokuta za parkování
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2016, 22:48:31 »

když ptáčka lapají hezky mu zpívají... aspoň si příště pamatuj, že s fízlama se nebavíma... pak to takhle dopadá...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Propadlý řidíčák 15 měsíců + pokuta za parkování
« Odpověď #4 kdy: 12 Prosince 2016, 23:01:47 »

A pro nový ŘP můžu jít vyřídit co nejdřív nebo musím počkat na výsledek správního řízení? Děkuju
Co nejdřív. Na úřadu obce s rozšířenou působností dle bydliště, starý (neplatný) odevzdat hned, o nový obratem požádat. Kdyby byly nějaké kecy o tom, že je starý ŘP dávno prošlý, tak klidně řekněte, že už to řeší MP a že právě kvůli tomu tam jste (tím už si nijak nepohoršíte a nejspíš to už nikam hlásit nebudou).
IP zaznamenána