30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka  (Přečteno 16889 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Dobrý den pánové,
jsem ještě pln negativních dojmů z dnešní ranní buzerační kontroly, (vlastně začlo to už včera večer, kdy mě služebním PíČR autem málem přejel fízl, který stál na autobusové zastávce bez majáků, já to natočil a on se trochu rozohnil, zacouval 1m, vytočil kola na mě a bez blinkru na mě najel a odjel dál, ale to je jiná story), kde jsem odmítl způsob dechové zkoušky a zkusil trochu proklestit cestu tímto směrem (DDOS attack - pokud by to udělal místo dýchnutí každý, myslím, že by nic jiného nedělali). Sorry za délku, pokud vás to nebaví, nečtěte to.

1. Zastaven a ztotožněn, pořizován celou dobu záznam
2. Opakovaná otázka jaký je důvod mého zastavení ignorována, poučení 0
3. Pane řidiči, provedeme orientační dechovou zkoušku, na několikrát opakovanou otázku, zda mají podezření, že jsem pod vlivem, odpovídáno, že proto provedeme orientační dechovou zkoušku :) Cítil už jsem nějaké vysírání, asi by pak přišly i lízátka, tak jsem se rozhod vzít to rovnou na krev.
4. Odmítnut způsob provedení zkoušky, původně se pachové domnívali, že je to odmítnutí dechové zkoušky, po několikerém vysvětlení, že neodmítám zkoušku jako takovou, ale způsob,  po asi 20min lustraci a poradě s HQ zjistili a prohlásili, že tedy "na to opravdu máte právo"
5. Čekačka asi 30 min na 2. hlídku, která zatím pohlídá moje auto.
6. Po odzbrojení a debilních otázkách proč nosím u sebe zbraně zbraně uloženy do batohu s noťasem, batoh do kufru služebního auta.
7. Upozornění, že ve služebním autě a v nemocnici nebudu moct pořizovat záznam ani telefonovat. Akceptováno. Což mě mrzí, protože byste koukali, co pracuje za lidi ve zdravotnictví a ta nemocnice (záchytná stanice) byla nejpeprnější. Zřejmě asi nepřichází do styku se slušnými lidmi nikdo od zřízenců, sestřičky až po doktory
8. Odebrána krev nějakou, dle mě, opilou, smrdící starší zombie (sestřičky bych nehejtoval, ale toto?), která mi rozpíchala ruku, že po jejím zásahu už ruka vypadá, jako totál feťák.
9. Na zašpuntovanou platovou tubu s krví nalepena něco (asi nálepka z banánů), celé to hodili do sáčku (nijak nezapečetěného ani nezavázaného) a předali to těm "mojim" fízlům. Nevšiml jsem si nějakého pečetění. Ti lahvičku navostro hodili do auta  >:( Co to kurva je? Já myslel, že to vyšetření udělají v té nemocnici, ne, že to budou fízli někam převážet a manipulovat s důkazy. Otázky ohledně teplot a skladování krve byli s grácií smeteny tím, že se to pak hodí do ledničky.
10. Ptám se, jestli už je hotovo a můžu jít po svých, když vše mají? Nikoli. Čeká se na doktora, který tam musí dát razítko a já to podepíšu. Po sdělení, že nehodlám nic podepisovat stejně čekáme na "doktora"
11. Po 30 min doktor přišel. Na první pohled 35 letá, ač (s přihlédnutím k místu výskytu) pohledná, zjevně neuspokojená "lékařka?". (Vždy samozřejmě dovnitř/ven/dovnitř/ven) si mě místo odpovědi na mé "Dobý den" přeměřila a vyhrkla : "Jméno"? Tak jsem se jí zeptal, jestli má psa a jaké je barvy? Zde už jsem byl zřízencem okřiknut co si to jako dovoluju a že jsem případ "rovnou na záchytku" No, říkám, když se mě takhle někdo bez představení zeptá, jak se jmenuju, zeptám se na podobnou blbost, nebo ho pošlu do prdele. Takže se z donucení "představila". Z počátku jsem se jí to snažil zpříjemnit, ale pochopil jsem, že tady legrace nepadá na úrodnou půdu a zřejmě zde není nikdo z nich za odměnu. Jelikož jsem v tu dobu nenahrával, trochu jsem zmírnil, protože moje "jokes" zjevně vynervovaly už i toho dementního zřízence, (který se zjevně nedostal k fízlům (přesto hrál toho zlýho), ale řvát na mě "tak dělej mluv", nebo "jojo, tady jsou nevinni všichni" mu asi připadlo tak nějak adekvátní situaci), který byl zjevně nejlabilnější a nejagresivnější článek téhle povedené taškařice.
Komunikaci jsem tedy omezil na mikromum :
Jméno :? Odpovídám křestním.
Dál? Příjmení máte? -Mám. -No? -Máte to tam napsané a před sebou máte moje doklady, tak proč vám to mám papouškovat.
Pojištovna? -Co pojištovna? No jaká pojištovna? Klade znechuceně otáky? Odpovídám : zdravotní, +krátkou storku jak jsem změnil povinný ručení z Kooperativy na CPP a mám to o litr na rok levnější (abych je trochu opět rozproudil)
Pil jste něco, nebo užil nějaké drogy? -Ne. (Zřízenec se debilně usměje a opět mi "nenápadně" naznačí, že tohle tady říkaj všichni slovy "no jasně"- no fakt!) Tak proč jste tady? -Odmítnul jsem způsob dechové zkoušky foukáním do pralinkometru. A proč jste odmítnul? -Protože false pozitivy, blablabla. Zřízenec aktivně radí, že kdybych fouknul bylo to na pět minut a že on na mě nemá celý den. (WTF? Ty lojzo za 10000 hrubého nebo kolik nemáš čas na mě, ale mrhat mým drahoceným časem může celej tenhle ansámbl debilů?)
Kolik vážíte? -A kolik vy? -Já tady musím napsat vaši váhu. -Nevím, nejsem povinen vědět kolik vážím, ani vám to sdělovat.
Jste zaměstnán? -Ano? -Kde? Co je vám do toho.
Nějaký kontakt na vás? Žádný vám nedám, jsem zadaný.
Pak ještě chtěla ať si dávám prsty na nos a projdu se po čáře, tady po té lajně. -Na to jsem jí řekl, že to zní fakt dost feťácky, ale udělal jsem jí pár holubiček jako bonus (ruce rozpažené jako bych chodil po laně a docela mě bavilo a zároveň strašilo pozorovat, jestli jako chápou, že si z nich dělám prdel, nebo jestli se fakt, dle nich, chovám jako na alkoholu/drogách. Finální dojem je, že by mě klidně šoupli na tu záchytku a bylo by jim to úplně u prdele)a toť vše. Normálně jsem si tam připadal jak někde na výslechu, s tím, že tady z toho nečíšilo ani trochu profesionality.
Policajtům přilítly Q: Připadal vám opilý? Ne. Byl z něj cítit alkohol? Ne. Choval se nějak zvláštně. Ne.
12. Doklady vráceny zpět. Dvě hodiny v prdeli, v mezičase jsem s policajty "špásoval" na téma policejní zákon, žádné poučení (-vždyť jsme vás poučili, že se máte v našem autě připoutat a nepoužívat telefon ani záznamové zařízení - takže jsme vás poučili.), žádal je "in advance" o potvrzení o provedení zákroku dle §109 a jestli tohle chtěli "dělat" když byli malí a nějakých dalších "bullshitech" jsem zjistil, že na místě nic nedostanu a budu muset obětovat ještě zbytek dne (půlka už byla v prdeli, ale hlavně, že jim ta šichta utíká), eskort zpět k mému autu. Ano, opravdu, hodili mě zpátky, asi ze mě chtěli v autě ještě něco vytěžit. Takže opět bez record device on, mimo záznam A na adrese trvalého pobytu se zdržujete? -Co?Chcete přijít na návštěvu?Nebo proč se vůbec ptáte? -Dáte nám sebe kontakt? -Máte adresu, krev, všechno, co ještě chcete? -Telefon. :( Tak nějak z nich vypadlo, že i když jim bylo jasné, že jsem střízlivý, musí jet na krev, blablá, šéf....nařízení
13. Dojezd k mému autu. Jo ještě se mi snažili nacpat do ruky fakturu za ten odběr krve, že to musím zaplatit - sorry, reklamní letáky nechci. Ta druhá hlídka u toho mého auta fakt stála (no i když teď si říkám, jak vím, že tam byla celou dobu a nezakomunikovali jedem zpátky, tak se tam nachvíli postavte, ať si myslí, že to fakt hlídáme).
14. Vystoupím z PiČR auta, zapínám záznam, znovu žádám o potvrzení o provedeném úkonu na kameru. Oni jen "to je všechno" zavřeli a odjeli. Bez pozdravu, bez rozloučení avšak s mým notebookem v jejich kufru. Něco přes tři hodiny v prdeli.
15. Volám 158, sháním svůj notebook, své zbraně.... Přes prvotní nepochopení dispečerky, že si do toho telefonu nechci stěžovat, ale TO CHCI ZPÁTKY bryskně zkontaktovala během chvilky hlídku, která mi asi do 15 minut dovezla mé věci. Nyní ale trvali na tom ať si pořádně zkontroluji, jestli tam mám všecko :) Poděkoval jsem jim za skvěle odvedenou práci a popřál jim spoustu "klientů" jako já. Ale bylo vidět, že to fakt na háku a možná je pro ně lepší zabít 4 hodiny někde buzerováním a cestováním záchytka-zpět, doprdele-zpět, než někde zasahovat proti skutečnému zločinu a špinit si ruce.

Sorry za délku, ale musel jsem se podělit jak se hezky vypařil důvod (původně záznamové zařízení v ruce). Na tom holícím strojku jsem potřeboval změnit WAZE cíl.
Prostě jsem si musel zkusit na vlastní kůži jak to funguje, ale žádný med to teda není. Ale bloknutý 2 hlídky na 4 hodiny jedním člověkem? Mozkovým myšlením, 1 člověk blokne 4 opičáky na 4 hodiny, opičáků je ~40.000 tedy by stačilo 10.000 řidičů na totální paralýzu PČR odmítnutím dechové zkoušky.

No, teď otázky :
- zakládám datovku, dostanu tam i výsledek krve?
- potvrzení o provedeném úkonu, mohu žádat písemně/datovkou ?
- počkám až příjde ten výsledek (předpoklad je 0), pak hodlám žádat náhradu za ušlý zisk (jak?, po kom?) a nějakou nemajetkovou újmu(ta jehla fakt bolela, au, au a mám rozpíchané celé předloktí)
- vaše zkušenosti z krevních zkoušek? Chovají se někde profesionálně, nebo to jsou "hrubé záplaty na hrubý pytel"
- jak je zajištěno, že nebude manipulováno s důkazy, v tomto případě mojí krví, když jí dá opicím zpátky, a kam to vůbec vezou? Je tohle běžná praxe? Vždyť tam přece můžou kápnout (injektnout) trochu alkoholu a tadá, máme ho pyráta ožralého. Já měl za to, že to končí někde v laborkách té nemocnice, která ten vzorek pořídila, nebo se pletu?
- řekl jsem si, že od teď bojkotuju všechny dechové zkoušky a pokaždé pojedeme "na krev". Jaký je váš názor? Je to boj s větrnými mlýny? Nebo se chce někdo přidat, pokud to má potenciál?

Edit:doplněna první, nekompletní otázka




« Poslední změna: 12 Prosince 2016, 12:33:47 od papros »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2016, 18:32:17 »

V každým případě +1 za odhodlání...přiznám se, že bych to s chutí udělal ale nemám na to čas ... nebo spíš na to nemám koule ... nebo obojí.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2016, 19:42:32 »

Citace
No, teď otázky :
- zakládám datovku
Tuto otazku jsem nepochopil
Citace
- potvrzení o provedeném úkonu, mohu žádat písemně/datovkou ?
Zadal jste ustne, ne? Pockejte 14 dni a poslete zadost znovu na necinost uradu.
Citace
- počkám až příjde ten výsledek (předpoklad je 0), pak hodlám žádat náhradu za ušlý zisk (jak?, po kom?) a nějakou nemajetkovou újmu(ta jehla fakt bolela, au, au a mám rozpíchané celé předloktí)
Byla to Vase volba, sance neco vytahnout vcetne bolestne se limitne blizi  0.
Citace
- vaše zkušenosti z krevních zkoušek? Chovají se někde profesionálně, nebo to jsou "hrubé záplaty na hrubý pytel"
Oberovou sestru jste taky nastval? Stezovat si na jeji neprofesionalni pristup pri odberu muzete, nic necekejte.
Citace
- jak je zajištěno, že nebude manipulováno s důkazy, v tomto případě mojí krví, když jí dá opicím zpátky, a kam to vůbec vezou? Je tohle běžná praxe? Vždyť tam přece můžou kápnout (injektnout) trochu alkoholu a tadá, máme ho pyráta ožralého. Já měl za to, že to končí někde v laborkách té nemocnice, která ten vzorek pořídila, nebo se pletu?
Osobne jsem si myslel, ze by PaCh vubec nemel prijit do styku s biologickym materialem, bohuzel realita je patrne jina a umoznuje PaChum vzorkem manipulovat.
http://www.mzcr.cz/legislativa/Soubor.ashx?souborID=16404&typ=application/pdf&nazev=ZDRAVOTNICTVI%2009-12.pdf

4) Po odběru vzorků na žádost oprávněného orgánu předá žadateli poskytovatel, který provedl odběr, dobře uzavřené
vzorky krve a moče a řádně vyplněný a lékařem podepsaný Protokol. Vzor Protokolu je uveden v příloze 1. Žadatel
převzetí vzorků a Protokolu opatří datem a potvrdí svým jménem napsaným čitelně hůlkovým písmem a podpisem.
Žadatel neprodleně zajistí dopravu vzorků a Protokolu do příslušné laboratoře. Předání se též zaznamená do zdravotnické
dokumentace vedené o vyšetřované osobě. Pokud se provádí lékařské vyšetření a odběr krve a moče z rozhodnutí
lékaře a nebo na vlastní žádost fyzické osoby, zajišťuje dopravu vzorků i s průvodní zdravotnickou dokumentací
do příslušné toxikologické laboratoře tato osoba.


Citace
- řekl jsem si, že od teď bojkotuju všechny dechové zkoušky a pokaždé pojedeme "na krev". Jaký je váš názor? Je to boj s větrnými mlýny? Nebo se chce někdo přidat, pokud to má potenciál?

Delam to same, musite si rict, jestli vam to stoji za to, vezmete jim penize z rozpoctu. Bezna cena odberu 3000-5000,- oproti 15 Kc,- za meric na lentilky.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2016, 20:31:27 »

Před spoustou let jsem v Opavě nadýchal 0,06, vezli mne na psychiatrii na odběr  :) Současně se mnou odebírali krev dalšímu klientovi, který byl jasně pod párou. Sestra odebrala krev ožralci, mně a potom na ampule lepila štítky, takže jsem měl bobky jestli se náhodou nesplete. Nespletla se, ale výsledek jsem se nikdy nedozvěděl. Podotýkám, že jsem si byl na milion procent jistý, že jsem nic nepil, ale jakmile bylo na pralinkoměru jiné číslo než nula, tak se rozjel kolotoč.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2016, 20:39:10 »

Zeptám se -
ŘP jste předložil/nepředložil, pokud ano tak Vám ho zadrželi/nezadrželi.

Děkuji.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2016, 20:52:09 »

Zeptám se -
ŘP jste předložil/nepředložil, pokud ano tak Vám ho zadrželi/nezadrželi.


Předložil.
Vrátili před eskortovanim zpět k autu.
Viz bod 12.

« Poslední změna: 09 Prosince 2016, 20:54:46 od papros »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2016, 23:13:09 »

Díky za tuto zkusenost. Masochisticky se chystám na totéž. Je čekám na prilezitost, až nebudu mít v autě s sebou také rodinu.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2016, 21:19:01 »

S rodinou to je lepší, protože aspoň nemusíte z nemocnice k autu pěšky. Většina příběhů končí tak, že od nemocnice jdete pěšky.
IP zaznamenána

sigic

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2016, 22:13:06 »

Me treba odvezli domu, ale rekli mne, ze jestli budou mit zasah, tak me musi vyhodit :-)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2016, 02:10:17 »

Kamarád je trochu pankáč s tunelama v uších, propíchanej všude různýma blbostma, měl false pozitive test na drogy, tak jeli do nemocnice a k autu musel jít 10 km pěšky  ;D
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #10 kdy: 12 Prosince 2016, 09:53:50 »

gratuluju k pěknému zážitku, snad to celé dopadne pro vás dobře. Dovolím si přidat otázku do pléna: na jakém základě nohou pomahači zakázat nahrávat a/ ve služebním vozidle a b/ při odběru krve??
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #11 kdy: 12 Prosince 2016, 10:18:10 »

gratuluju k pěknému zážitku, snad to celé dopadne pro vás dobře. Dovolím si přidat otázku do pléna: na jakém základě nohou pomahači zakázat nahrávat a/ ve služebním vozidle a b/ při odběru krve??
Zadneho/prekroceni svych pravomoci?
Pach je jednoznacne vykon verejne moci... a pokud se nesnazite ho natacet, kdyz je zranen, nebo mu nedavate kameru pod sukni - stezi to obhaji, problem je, ze ani Sabatove se zjevne protipravni jednani , ktere kryje i policejni prezident nedari potlacit-nekolikrat se obracela na snemovnu a patrne, pokud posranec nezazije prohlidku dutin, nic se nestane.

Lekar/sestra odber a nahravani(nikoliv zverejneni) hlasu je pripustne.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

logen

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #12 kdy: 12 Prosince 2016, 10:26:15 »

palec nahoru za tuto zkusenost.
Zkusit podobny postup s rodinou, tak bude žena řvát a děcka taky..
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2016, 10:55:01 »

gratuluju k pěknému zážitku, snad to celé dopadne pro vás dobře. Dovolím si přidat otázku do pléna: na jakém základě nohou pomahači zakázat nahrávat a/ ve služebním vozidle a b/ při odběru krve??
Zadneho/prekroceni svych pravomoci?
Pach je jednoznacne vykon verejne moci... a pokud se nesnazite ho natacet, kdyz je zranen, nebo mu nedavate kameru pod sukni - stezi to obhaji, problem je, ze ani Sabatove se zjevne protipravni jednani , ktere kryje i policejni prezident nedari potlacit-nekolikrat se obracela na snemovnu a patrne, pokud posranec nezazije prohlidku dutin, nic se nestane.

Lekar/sestra odber a nahravani(nikoliv zverejneni) hlasu je pripustne.

Děkuji, takže bych snad sem mohl házet videa. Umožňuje to zdejší systém? Nebo nahrát na youtube a hodit sem link?
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnut způsob, krevní zkouška - (ne)veselá buzerační historka
« Odpověď #14 kdy: 12 Prosince 2016, 10:58:45 »

Taky se už pár měsíců chystám vyzkoušet uvedený způsob, tak jsem rád, že nejsem sám, jen jsem dosud neměl štěstí.
Měl bych ale také jeden dotaz. Na základě čeho musí člověk odstavit své auto a jet na krev v policejním? Vždyť policie nemá žádné důvodné podezření, že by řidič pil, ten navíc potvrzuje, že nepil, souhlasí s odběrem krve jako způsobem prokázání svého tvrzení, tak bych očekával, že snad na tu krev může řidič jet vlastním autem, klidně s policejním doprovodem "v zádech", ne?
IP zaznamenána