30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD  (Přečteno 8738 krát)

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

Zdravím, jsem tu nováček - snažil jsem se dohledat podobný případ zde na fóru, ale žádný takový, který by se tomu mému trochu podobal jsem nenašel - případně se omlouvám za spam

V rychlosti popíšu problém:
Mé zaměstnance údajně změřili fízlové někde na okrsce, kdy překročili maximální povolenou rychlost. Řídil jsem se pravidlem č. 1 a fízlům jsem ani nepípnul. Nyní přišla výzva na podání vysvětlení od z městského úřadu. Telefonicky jsem se s nimi domluvil, že vysvětlení podám písemně. Výzva neobsahovala fotografii z údajného mobilního radaru. V podání jsem tedy uvedl, že žádám o zaslání fotografie. Co dál? Pošlou mi kopii té fotografie z radaru? Co k tomu mám uvést? Funguje ještě institut známého z Japonska a jaký to bude mít dopad na mě jakožto provozovatele vozidla? Omlouvám se za amaterismus a předem děkuji za pomoc a odpovědi.
« Poslední změna: 26 Ledna 2017, 13:07:55 od Číkus »
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2016, 09:17:27 »

okamžitě pošlete oficiální žádost o spis (nejlépe přes zákon 106 - dohledatelné zde na foru) - ať víte co všechno mají. Záleží i na tom čím a jak a kdo to měřil. Až budete mít spis, tak naskenovat/anonymizovat a šoupnout sem. Do té doby je to pouze o hádání z křšťálové koule. Dali Vám nějaký termín na vyjádření?? Pokud ano, tak jim napiště, že se jim vyjádříte až budete mít spis a budete mít nějaký čas na jeho prostudování.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2016, 09:27:30 »

v první řadě díky za odpověď. Ok, pošlu žádost. Mimochodem, v tom spise od fízlů budou hrozný sra*ky, co mi zaměstnanci říkali, jeli v pickupu ve vícero lidech, než pro kolik je určený. Měřících fízlů si všimli pozdě, ale viděli, že rozsvítili majáky. Řidič to teda poslal na odpočívadlo, všichni vyskákali, aby se neřešily další přestupky. Řidič se neurčil (proč se vlastně určoval, když auto nebylo zastaveno za jízdy, tedy nikdo řidič v momentu kontroly ani nebyl). Stalo se to na moravě, takže absolutní katastrofa od fízlů. Jeden si "údajného" řidiče (podle toho co jsem pochopil) fotil na osobní mobil. Moc jsem to nepochopil. Ale v předvolání se řeší pouze rychlost, takže ty ostatní přestupky do toho radši ani nezahrnovali pro zmatečnost.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2016, 09:30:47 »

To jsem zvědav na spis. Aktuálně to vypadá tak, že není řidič -> není přestupek, ale záleží, jak měřili.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2016, 09:34:09 »

No řidič sice asi není, ale stejně to bude delikt provozovatele vozidla ne? Je to jakoby vozidlo vyfotil radar, akorát tenhle měl přímou obsluhu ve vozidle od dvou opic. Je to zajímavá kombinace.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2016, 09:36:33 »

Sprdel provozovatele to může být pouze pokud to bylo měřeno automatizovaným prostředkem. Což zde nebylo pokud to chápu dobře.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2016, 09:45:29 »

V tomhle případě může provozovatel buď zatloukat (pozor na případné porušení povinnosti podle § 10(1)(d) a § 10(4) ZPPK, je zde opakovaně diskutováno, jak postupovat, aby to nebylo napadnutelné), nebo prostě policii sdělit to, co už stejně ví, tj. totožnost více osob, které měly vozidlo na danou jízdu svěřeny (jak se přesně střídali provozovatel vědět nemůže).
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2016, 10:10:35 »

Zatím díky za odpovědi. Ještě mám doplňující dotaz - k té žádosti dle § 106, 1999 Sb. - co když nedisponuji DS? Lze i poštou?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2016, 10:27:35 »

napiš jim do žádosti jaké preferuješ doručení. DS nemám a u mě to někdy prošlo nahráním na flešku (pokud měli požadované dokumenty v el. podobě), někdy jsem vycáloval trochu peněz za papírové kopie. Platit někdy chtějí předem, placení je v zákoně ošetřeno - jen nutné náklady - takže ne 20Kč za stránku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2016, 10:36:35 »

Infožádost lze samozřejmě podat i poštou a lze dokonce i běžným mailem (toto je výjimka vztahující se právě na InfZ, jinak je potřeba buď papír a vlastnoruční podpis, nebo tzv. uznávaný elektronický podpis, nebo datovka). Nemáte-li DS, pošle odpověď povinný subjekt poštou, případně na e-mail, pokud takový požadavek v žádosti uvedete.

Může se stát, že poskytnutí spisu touto cestou bude odmítnuto (některé úřady poskytují, jiné se opírají o rozhodnutí soudů, podle kterých - zjednodušeno - se na takové informace infozákon nevztahuje a účastník si musí dojít nahlédnout do spisu osobně). Je to zde opakovaně diskutováno. Alternativou je někoho k nahlédnutí zmocnit (lze využít i zdejší síť dobrovolníků) nebo to, co už jste udělal, tj. říct si o ten jediný zajímavý dokument, tedy fotku z radaru.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2017, 12:52:33 »

Děkuji mnohokrát za pomoc,

stačilo požádat o zaslání pouhé fotografie z předmětného měření, načež mi přišla obratem odpověď, že se řízení pro nedostatek důkazů zastavuje :D Díky moc, můžete to zavřít
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2017, 14:04:54 »

Kdyby to tak bylo pokaždé  ;D congratulation
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] VÝZVA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - PŘEDVOLÁNÍ - MĚSTSKÝ ÚŘAD
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2017, 00:32:38 »

Takže klasika měřili "mozkovým" myšlením.
Taky gratulace a budiž to ostatní čtenářům jako důkaz že

FÍZLOVÉ LŽOU OD RÁNA DO VEČERA, PORUŠUJOU ZÁKONY, A SNAŽEJ SE VÁS OKRÁST !
TAKŽE SE S NIMI NEBAVTE, NIC JIM NEVĚŘTE, NIC JIM NEPODEPISUJTE !
VŠECHO POSÍLEJTE DO SPRÁVNÍHO ŘÍZENÍ !
JE TO PÓVL KTERÉHO JE TŘEBA SE ŠTÍTIT !
IP zaznamenána