30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Řešení "špatného" parkování  (Přečteno 7844 krát)

Kouba

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Řešení "špatného" parkování
« kdy: 07 Prosince 2016, 19:32:28 »

Ahoj všichni, prosím o radu.
V nejmenované části Brna, kde je teď řada oprav a uzavírek u bytovek a paneláků není kde parkovat a tak je na každodenním pořádku stání v křižovatkách atd. které podotýkám MP neřeší. Jelikož jsem místo na parkování nenašel v okruhu několika bloků a ulic, našel jsem jen jedno místo a to místo částečně zasahující před široký vjezd na dvůr z panelák, před nímž je žlutá čára. Zaparkoval jsem mimo jak jen to šlo, ale od zadního kola dál jsem tam zasahoval- byť jsem rozhodně nikomu ve vjezdu nebránil (viz foto). Ráno jsem našel za stěračem lísteček a mám teď jen v hlvě otázku zda to řešit a jak a nebo co vlastně dělat, abych z toho vyšel co nejlépe. Byť to nebylo úplně OK, necítím žádnou vinu a štve mě, že za 3 měsíce stání v křižovatkách a u přechodů kterého je zde plno to odnesu já, který ani nikoho neblokuju a nikomu nepřekážím.
Předem děkuji za rady a přeji hezký den všem. :)
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Řešení &quot;špatného&quot; parkování
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2016, 19:39:44 »

Rekl bych, ze od vsech dostanete jedinou radu - listecek ignorovat, nebot tam zadny nebyl preci :-)

Samozrejme nejde o to potrestat ty, kdo nekomu prekazi :-)
Navic nevite, jestli proste jeli okolo, nebo vas nekdo naprasil..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2016, 19:49:50 »

Lísteček odnesl vítr. Kdo zaparkoval víte jen Vy. Neřeště nějaké logické vysvětlení, na to se tu nehraje. Spíše si něco přečtěte o Helmutech, aby jste byl v předstihu poučen a připraven.
IP zaznamenána

Kouba

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2016, 20:37:25 »

Děkuji za odpovědi.
Ono je sice pravda, že jsem přeci žádný lístek nedostal :) ale co dělat a jak se chovat později v případě písemného oznámení či pozdějšího správního řízení?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2016, 20:42:57 »

Vzhledem k tomu, že máte do další reakce úřadu mnoho času, hledejte zde na fóru, vše je již zodpovězeno. :)
IP zaznamenána

Kouba

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2016, 21:02:41 »

Fórum samozřejmě projíždím horem spodem, ale bych byl upřímný mám v tom zmatek. V téhle branži jsem popravdě velmi nezkušený.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Řešení &quot;špatného&quot; parkování
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2016, 21:17:15 »

Však píšu, že máte čas, nikdo tady nečeká, že zítra budete připraven na vše. :) Pro parkování potřebujete hlavně hesla ignorace a případně Helmut.
IP zaznamenána

Kouba

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2016, 21:19:17 »

Děkuji za info, jen doplním, že se dle lístku jedná o přestupek 125c), podle toho ovšem nelze s jasností říct co jsem vlastně provedl.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2016, 22:00:37 »

125c na to skutečně moc nepasuje..
§ 125c zákona č. 361/2000 Sb.

Ale je to jedno, strážník může do lístečku vyplnit cokoli, SO si to pak nějak musí přebrat a třeba zahájit řízení, pak budete vědět přesně z čeho vás obviňují. Do té doby to neřešte.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2016, 09:25:43 »

aby tazatel dostal nějaké tvrdé termíny, tak: aby se mohlo sprdelizovat (pokud nebudu brát turbosprdel), tak SO musí alespoň 60 dní předstírat, že hledá pachatele. Než to MP předá na SO, tak to bude minimálně týden trvat. Takže pokud nezahájí trubosprdel, tak si v klidu užijte vánoce, sem tam si sedněte sem k foru, přečtěte pár článků a pomalu se učte teorii. Za sebe mohu říct, že jednání s úřadem obvykle začíná tím že mě obešle a já si po převzetí obsílky nechám den až dva na uklidnění a pak teprve začínám něco dělat. Lhůty jsou dostatečné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2016, 11:35:20 »

... kterého je zde plno to odnesu já, který ani nikoho neblokuju a nikomu nepřekážím.

No rozhodně Vás nehodlám kárat, ale zvážil jste i to, že tam potřebuje zajíždět/vyjíždět nějaké rozměrnější vozidlo ? Napadají mne třeba popeláři....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #11 kdy: 08 Prosince 2016, 11:39:20 »

Na popelare kaslat, nevidim duvod proc by meli mnohatunovym autem v pravidelnych intervalech nicit chodnik ktery na to neni delanej. Spis me desi nektery sidliste, kde clovek sotva projede osobakem jak by tam asi projeli hasici v pripade pozaru.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #12 kdy: 08 Prosince 2016, 11:48:44 »

Spis me desi nektery sidliste, kde clovek sotva projede osobakem jak by tam asi projeli hasici v pripade pozaru.

Nedavno jsem měl stejný pocit, když jsem se snažil osobákem projekt kruháč na sídlišti Ohrada v Praze. Tam je to slušné maso :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2016, 11:53:57 »

Presne to jsem myslel, tam se parkuje myslim na neutral a pokud chce nekdo vyjet kdo parkuje normalne musi si odtlacit auto pred sebou
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "špatného" parkování
« Odpověď #14 kdy: 08 Prosince 2016, 17:41:00 »

To je nápad! Škoda, že u nás je to docela z kopce, aby to někdo neposunul moc a neskončilo auto 200m dole :D
IP zaznamenána