30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí  (Přečteno 8226 krát)

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« kdy: 06 Prosince 2016, 00:11:22 »

Ahoj,

rád bych se poradil, jak dál postupovat. Měl jsem v hlavě nějakou taktiku, ale magistrát bojuje statečně a tak bych si to chtěl srovnat.

1. Letos v červnu jsem dostal výzvu k uhrazení určené částky, kdy jsem jako provozovatel vozidla měl být zodpovědný za překročení povolené rychlosti začátkem června toho roku kdesi v Praze. Na to jsem nereagoval.

2. Další dopis byl výzva k podání vysvětlení. Bez váhání jsem tedy udal osobu, která měla v té době vozidlo svěřené a poskytl údaje, které mi zákon ukládá mít.

3. Další dopis byla výzva II., kde mi magistrát vysvětluje cosi, že neřídila žena, ale muž. Tomu vůbec nerozumím, protože jako zákona dbalý občan jsem poskytl všechny vyžadované údaje o osobě, která měla vozidlo svěřené. Co nosí v kalhotách je mi upřímně jedno. Odeslal jsem stejnou odpověď jako na první výzvu.

4. Přichází příkaz o uložení pokuty, kde se já, provozovatel, shledávám odpovědným ze spáchání správního deliktu. A to aniž bych byl seznámen s tím, že jsem podezřelý ze spáchání něčeho takového. Podal jsem tedy odpor.

5. Bylo nařízeno ústní jednání o správním deliktu. Obratem jsem tedy zažádal o spis (dle zdejšího vzoru) a na ústní jednání se bez omluvy nedostavil.

6. Dostal jsem vyrozumění, kde mám možnost dostavit se na magistrát v určený časový úsek a můžu se k věci vyjádřit před vydáním rozhodnutí.

7. Dostal jsem rozhodnutí, ve kterém magistrát odmítá poskytnout kompletní kopii spisu. Z důvodu rozsahu v jakém žádám je vyloučena aplikace zákona o svobodném přístupu k informacím. Tady mám stále prostor se odvolat k ministerstvu dopravy.

Teď moje otázky:
 - body 6 a 7 mě zaskočily, jsem z daleka a nemám chuť se vybavovat s úředníkama, bez spisu samozřejmě mám kratší konec provazu. Jestli jsem to správně pochopil, tak neposkytnutí spisu není něco, na čem by se dal sundat celý případ, takže v tomhle případě se chystám odvolat a ty informace získat
 - případně se obrátím na síť nahlížečů
 - bude ok, když se vzdám té možnosti osobně se vyjádřit před vydáním rozhodnutí?
 - předpokládám, že rozhodnutí bude vydané tak jak tak, proti tomu se chci bránit, zvlášť závažné mi přijde, že osoba, která měla vozidlo svěřené a byla mnou označena, žádnou korespondenci nedostala (to jsem ověřoval) a já jsem byl hnedka pokutován za správní delikt
 - tedy mnou navrhovaný postup je zabojovat o spis, nechat orgány rozhodnout a odvolat se
 - veškeré písemnosti mám k dispozici, co bude třeba, můžu promptně naskenovat a diskrétně sdílet

Děkuju za feedback, či případně dokonce za zpětný feedback! :)
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2016, 00:54:30 »

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2016, 11:57:10 »

Vypadá to jako metoda.. když se magistrátu nelíbí udaný řidič tak to řeší takhle.. provozovatel udá muže tak se napíše že na fotce je žena a naopak..

Trval bych na osobě udaného řidiče a nesplnění podmínek pro zahájení SprDelu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2016, 00:34:25 »

Co je napadnout z nekorektnosti a netolerance? To se jako v dnešní svobodné době nemůže muž líčit a nosit dlouhé vlasy? Nebo naopak žena vypadat jako muž? Co když jde o chudáka uvězněného v těle opačného pohlaví? To je od úřadu velice necitlivé a nekorektní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2016, 00:49:50 »

Co je napadnout z nekorektnosti a netolerance? To se jako v dnešní svobodné době nemůže muž líčit a nosit dlouhé vlasy? Nebo naopak žena vypadat jako muž? Co když jde o chudáka uvězněného v těle opačného pohlaví? To je od úřadu velice necitlivé a nekorektní.

Tohle má v sobě velmi zajímavý náboj....
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2016, 08:50:06 »

Dlužno podotknout, že pokud je opravdu z fotozáznamu bez pochybností jasné, že řídila žena, dává to celkem důvodný předpoklad k tomu, že se zároveň nevěnovala řízení. Nedokážu vymyslet žádnou rozumnou polohu, ve které by byl vidět fyzický důkazní prostředek …
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2016, 10:02:40 »

A nebo konfrontace..

Tvrzení že řídil muž se nezakládá na pravdě.
Podle zjištění provozovatele toto tvrzení správní orgán využívá i v dalších případech k tomu aby si zjednodušil práci a formálně splnil podmínky pro SprDel.
Tedy pokud provozovatel jako řidiče označí muže tak správní orgán tvrdí že na fotografii vidí ženu a naopak.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2017, 20:28:39 »

Vážení prosím,

Odůvodnění odvolání má volný styl? Můžu bod za bodem jen vypíchnout proč se přestupek nemohl stát, pak proč není možné to řešit jako SDP a pak třeba přeskočit, kde úředník udělal pochybení?

Nebo je nutné to popisovat ve skupinách například odst. 1 - neplatnost přestupku (všechny důvody a),b),c)...), 2 - nezákonné jednání úředníka (ve kterých bodech úředník porušil zákon)?

Nebo jinak, jestli jsem to napsal nesrozumitelně. Má odvolání předepsanou formu a vyžadovanou terminologii?

Zdá se, že správní řád formu odvolání nestanoví. Doporučujete odůvodnění nějak strukturovat, jaké jsou zkušenosti?

Děkuju
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2017, 21:16:15 »

Ring volný. Podstatná je jediná věc - aby odvolání bylo úplné a srozumitelné, protože pokud rozhodnutí SO2 podrží a vy půjdete s žalobou ke správnímu soudu, nemůžete již věcně k provedení důkazů doplnit nic (žádná listina, svědecká výpověď, znalecký posudek, rekonstrukce...). Ani nemůžete napadnout či navrhnout nic víc, než v odvolání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2017, 21:34:32 »

Rozumím, děkuji.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2017, 22:24:49 »

Citace
aby odvolání bylo úplné a srozumitelné
Tím samozřejmě nemám na mysli, že
- nemůžete podat blanketní odvolání,
- nemůžete kdykoli do vydání rozhodnutí SO2 odvolání doplnit či po částech doplňovat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, správní delikt před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2020, 11:19:33 »

WIN: prekluze
IP zaznamenána