30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Po foto a udaní řidiče (muže),MHMP tvrdí, že řidila žena!!!a dale chtějí pokutu!  (Přečteno 35402 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Zdravim,

v rychlosti sepisu souhrn situace:

V 28.8.2014 vyfotil radar u letiště moje vozidlo..a přišla výzva k zaplaceni pokuty, jakožto provozovatel. Pokutu (cca 600kc) jsem zaplatil, ale přišla o den dele a Magistrata města Prahy mi častku vrátilo na učet a přišel další dopis...a chtěli bud větší pokutu nebo udat řidiče.

Z lítostí jsem oznamil a uvedl řidiče, který je již zesnulý (muž) a ted mi přišel dopis, že mi vyměřili pokutu 1500kc+ 1000kč za další ukony či co. Jelikož podle fotodokumentace usoudili, že vozidlo řidila žena a proto nezahají řízení proti zesnuleému...  COŽ JE MEGA <> vina!!! na milion procent si sem jistej že to řidil muž.

Je to vubec legalni? Maj na to nějakeho znalce? Nebo se prostě nějakaá pííííí. Kratochvílová podíva na fotku  a řekne si..hmmm..to by mohla byt žena :D

Vubec nevim jakou formou mam podat odpor nebo dal pokračovat. Co když budu žadat znalecký posudek, zda je to žena nebo muž? Musim dokazovat že vozidlo řídil zesnulý? Co když někdo řekne, že nakonec na fotce neni žena, ale že je řidič podobný mě???

Děkuji




« Poslední změna: 16 Ledna 2015, 11:05:43 od Curamrda »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil

Ty sis nezažádal o spis?
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

ahoj. prosimtě ne. jsem nečekal že vymyslí takovou <>vinu..

takže ted v tydnu pošlu žádost o spis a odpor.uvidime co dal..

co jsem našel:
žádost o spis :  http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0
vzor odporu:  http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0

jsem docela zvedavej na tu fotku
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil

Zásadní chybou je seznamovat orgán o tom, že dotyčná osoba je po smrti. Co se týče ostatních nejasností, tak bych se teď nepouštěl do nějakejch spekulací coby kdyby, ale co nejrychleji podal žádost podle InfZ http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0 a naopak poslední den lhůty pro podání odporu tento podat, odpor neodůvodňovat - http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0 .
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

no už se stalo :( problem je že jsem od ponděli do patku pryč. Takže když jsem to vyzvednul dnes v patek... tak se počíta 8 dní..čili do soboty. Jenže když to pošlu v sobotu a přijde to v ponděli tak jsem prohravajici co? tudíž to musim poslat tuhle sobotu? nebo to dat někomu at to pošle? nemusim to odesílat ja ne? stačí když to jen podepíšu a  zalepim obalku

takže pošlu odpor a žadost o spis a dam vědět co dal :-) děkuju všem
« Poslední změna: 16 Ledna 2015, 11:09:44 od Curamrda »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Zřejmě pokus nějak obejít udávání mrtvol.

Reakce je jasná.. proti příkazu ve lhůtě 8 dnů od doručení podáte odpor. Odůvodňovat ho je zbytečné, stačí "podávám odpor" a informace proti čemu. Šablona je tady ve vzorech podání.

A tím to snad skončí.. jestli má úředník všech pět pohromadě tak hodí ručník do ringu a spis do spodku hromady.

K otázce jestli je to legální tak orgán má právo se domnívat že na fotce je určitě žena. Problém mu nastane když budete tvrdit že není  :) protože pak se s tím musí nějak vypořádat.

Máte spis a tu fotku?
Největší humor bude jestli to je průměrná fotka z radaru, kde řidič vypadá jako na duchařské fotce.
Viděl jsem ve spisu i fotku kde byly uprostřed černého obdélníku dva bílé kroužky (asi světla) a SPZ které přeluštění vyžadovalo dávku fantazie.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

no už se stalo :( problem je že jsem od ponděli do patku pryč. Takže když jsem to vyzvednul dnes v patek... tak se počíta 8 dní..čili do soboty. Jenže když to pošlu v sobotu a přijde to v ponděli tak jsem prohravajici co? tudíž to musim poslat tuhle sobotu? nebo to dat někomu at to pošle? nemusim to odesílat ja ne? stačí když to jen podepíšu a  zalepim obalku

takže pošlu odpor a žadost o spis a dam vědět co dal :-) děkuju všem

1. Musíte to akorát podepsat a na poštu s tím může jít kdokoliv (i na podatelnu na úřad, je jim jedno kdo to tam přinesl).
2. Při doručování poštou se počítá datum podání na poštu. Když to poslední den dáte na poštu a dojde jim to později tak to platí. Když to poslední den lhůty podáte na poště v Tramtárii a přijde jim to za 14 dní tak to platí taky.
3. Když poslední den lhůty je sobota, neděle nebo státní svátek tak je poslední den lhůty nejbližší další pracovní den.. čili při doručení dneska a lhůtě 8 dní platí i odpor podaný na poště v pondělí 26.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

husty. takže když příští týden letim do norska. tak můžu poslat v patek z Alesundu :) diky

IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

tak soudruzka odepisuje rychle....ale spis jsem jeste neobdrzel...do kolika dni ho musi zaslat?

co s timhle?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Na vyřízení žádosti podle InfZ mají 15 dnů.

Když to budou blokovat a chcete dávat vyjádření tak bude potřeba si tam dojít nahlédnout do spisu a ofotit si ho.. s předstihem aby byl čas to tu zkonzultovat.

Druhá možnost je se k podkladům nevyjadřovat a všechno napsat až do odvolání. Ale dobře napsané vyjádření k podkladům může získat nějaký čas protože když tam napíšete argumenty a budete navrhovat důkazy tak se s tím budou muset nějak vypořádat.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Tak pockam tyden. jestli prijde InfZ. A pak se bud vyjadrim nebo ne. Kdyz tam neprijdu tak pak co?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Nic.
Účastník musí podle zákona dostat možnost se vyjádřit k podkladům. Proto to posílají.

Pro taktiku se nabízí vyjádření podat a rozporovat jejich důkazy a navrhovat svoje.
Ale není taktické tam používat munici pro odvolání protože jim spíš než o nestranné zhodnocení půjde o pokutičku a ty argumenty nějak okecají aby rozhodnutí bylo "vinen" a hůř se bude psát odvolání.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

ahoj. tak prisel spis... a jak tak koukam na tu fotku tak ja bych z toho nepoznal jestli je to holka nebo kluk... ale "trochu" to vypada jedna osoba kterou znam...co kdyz ji nahlasim?

Ve spisu nic zasadniho neni. jen moje nezodpovezene emaily. a korespondence....a foto


« Poslední změna: 09 Února 2015, 22:13:37 od Curamrda »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Kvalita fotky mírně nad očekáváním, ale stejně by na podle ní mohli obvinit i Kajínka  ;D

Udávat někoho dalšího je spíš na škodu.. pošlete jim vyjádření že nesouhlasíte s tvrzením že řídila žena a podle fotky ve spisu řídil muž.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

dobre. ale prece si nemuzu pamatovat na den presne trictvrte roku zpet kdo to auto ridil.az kdyz poslali fotku tak prece kdyz reknu ze to mohla byt bejvalka. tak se nic nedeje ne?
« Poslední změna: 11 Února 2015, 12:29:26 od Curamrda »
IP zaznamenána