30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání k ústnímu jednání po prekluzi + fiktivní příkaz + fiktivní odpor  (Přečteno 6939 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil

V kostce:

1) 16.9.2015 Pirátská jízda 70kmh na 50ce
2) 7.12.2015 Příkaz, v zákonné lhůtě odpor.
3) 28.11.2016 "Předvolání po podání odporu" k ústnímu jednání.

V tom mě úřad informuje, že 16.9.2015 jsem pirátil a na příkaz ze dne 5.9.2016 jsem v zákonné lhůtě podal odpor, takže mě zvou na ústní jednání.

Původně jsem jim chtěl taktně vysvětlit, ať mi dají pokoj, protože podle tehdy platného znění ZoP už je dávno po prekluzi, ale teď si říkám, že se tam přecijen stavím, nechám si ukázat ten neexistující příkaz i odpor a pak je požádám o náhradu vzniklé škody na základě nesprávného úředního postupu,viz. tady:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3802.0

Co vy na to?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2016, 18:07:34 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil

To je ale mišmaš, a ten priestupok mal byť teda reálne spáchaný toho 2015 či kedy?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil

1) 16.9.2015 Pirátská jízda 70kmh na 50ce
- pokud se nepletu, tak to už se vyřešilo samo, v té době byla ještě preluze 1 rok.... ale třeba mě vzdělanější opraví, kdybych plácal nesmysle. Sám doufám, že moje stejné pirátění z 30.8.2015 už je taky prekludovaný....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Já bych se na to vykašlal. Maximálně bych jim napsal něco ve smyslu:

Vážený orgáne,
Nepočítejte s tím, že budu někam chodit.
Tím pádem bude mít vážený orgán dostatek času prostudovat zákony a možná přijde i na to, že uvedený údajný přestupek už je dávno po prekluzi.

S pozdravem
           Pyrát.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Věcně je odpovědnost samozřejmě promlčena a není co řešit.

Máte zhruba 3 způsoby, jak na to zareagovat.

1) Upozorníte na promlčení SO (viz opas), přičemž míra jedovatosti je na vás. Osobně mi to přijde jako kopání do mrtvoly a nějakou vtipnou repliku bych si ponechal až na případ, že by se SO pokusil svůj chybný postup obhajovat.

2) Sehnat si advokáta, který by vás zastoupil na nařízeném ústním jednání, kde by samozřejmě promlčení namítnul, nicméně palmáre by následně muselo být sprostému podezřelému refundováno jako škoda způsobená nesprávným úředním postupem.

3) Pojmout to zážitkově a nechat řízení běžet tak dlouho, dokud si toho někdo nevšimne. Postačila by i celková pasivita - tj. podat jen blanketní odvolání a v případě potvrzení krajem blanketní správní žalobu (prekluzi musí odvolací SO a dokonce i soud zkoumat ex offo).
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Zajímavá by byla ta varianta 3, kterou navrhuje hh, ale je otázka, jaké máte nervy a jak moc se vám s tím chce patlat, pakliže to chcete mít z krku, tak jim rovnou namítněnte prekluzi, vylejete si na nich svoje nervy a máte vyřešeno.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Ale zase varianta jim nic neříkat, odvolávat se a čekat kdy jim to cvakne. To může být slušná komedie  :D
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz

Já jednoznačně hlasuji pro bod 3. Možná ještě kombinace bodů 2+3. Úřad to zaměstná, je tam i potenciál, že tu zábavu budete mít i zaplacenou a šaráda to může být nevídaná. Už úplně vidím omluvenku na ústní jednání. Ideálně od maminky. A ve vyjádření se k podkladům doporučuji nešetřit citáty slavných a jako symbol úcty přihodit pár osmisměrek či sudoku. Tříbí to mysl. Tohle je zadarmo šance úředníka trochu potýrat. A vo tom to taky je, ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

No ty vole, poslat mu tajenku s tím, že během dlouhých chvil si může moje vyjádření vyluštit. A tajenka bude "Přestupek je po prekluzi"  :-D
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil

Beru možnost 3) s tím, že jestli je tu nějaký hodně drahý advokát, co by do toho šel s tím, že o kořist se rozdělíme 50:50 jsem i pro 2) ;D

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

No ty vole, poslat mu tajenku s tím, že během dlouhých chvil si může moje vyjádření vyluštit. A tajenka bude "Přestupek je po prekluzi"  :-D
http://www.generatorkrizovek.cz/domains/generatorkrizovek.cz/krizovky?predmet=&skola=&rocnik=&tema=cj1&krizovka=649&kontrola=bfluz1j5nx9wfi

Ovšem tohle by nemělo chybu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Jasně, křížovku jim pošlete, oni dodnes nechápu zákony, jsou rádi že uměj číst a Vy po nich chcete vyřešit křížovku  :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

No já nečekám, že by tu křížovku luštili (i když kdo ví) nicméně až by se na ústním jednání probíralo proč poslal takovéto vyjádření a on by jim tam ukázal vyluštěnou křížovku s tajenkou byl by to asi pohled pro bohy :):):)
IP zaznamenána