30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OSBID na ČRo dvojka  (Přečteno 5273 krát)

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
OSBID na ČRo dvojka
« kdy: 22 Listopadu 2016, 20:16:05 »

Jeden z našich členů se dnes zúčastnil cca hodinového diskuzního pořadu Káva o čtvrté. Tématem bylo parkování a všeobecně doprava v Praze. Diskuzním oponentem byl pan David Bárta z Centra dopravního výzkumu.

Záznam zde:
http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy#/2016-11-22/16

Start pořadu v 16:04
« Poslední změna: 22 Listopadu 2016, 21:31:33 od mila6032 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2016, 22:12:32 »

Jeden z našich členů se dnes zúčastnil cca hodinového diskuzního pořadu Káva o čtvrté. Tématem bylo parkování a všeobecně doprava v Praze. Diskuzním oponentem byl pan David Bárta z Centra dopravního výzkumu.

Záznam zde:
http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy#/2016-11-22/16

Start pořadu v 16:04

Doplnil bych odkud oponent pochazi a jak smysli http://www.cyklokonference.cz/download/5_barta_smart_city.opvk.olomouc.pdf

Profil firmy
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. (CDV) je veřejnou výzkumnou institucí a jedinou dopravní vědeckovýzkumnou organizací v působnosti Ministerstva dopravy (MD). Bylo zřízeno v roce 1992 jako právní nástupce českých částí Výzkumného ústavu dopravního v Žilině.

Základním posláním CDV je výzkumná, vývojová a expertní činnost s celostátní působností pro všechny obory dopravy, veřejný i komerční sektor a zajišťování servisních činností pro MD a další orgány a organizace státního, veřejného i soukromého sektoru.

CDV zaměstnává přes sto padesát odborných pracovníků v oblastech bezpečnosti silničního provozu, životního prostředí, dopravního inženýrství, technologie, systémů hospodaření i diagnostiky dopravní infrastruktury, dopravní telematiky, humánních aspektů v dopravě, dopravní psychologie, sociologie, urbanismu, osobní, nákladní, cyklistické, pěší a kombinované dopravy, průřezových oborů dopravy na pozemních komunikacích, železnicích a v letecké dopravě. CDV je významně zapojeno do mezinárodní vědecko-výzkumné spolupráce. Přibližně 20 % z výzkumných finančních prostředků je ze zahraničí. Prostřednictvím svého informačního střediska i pořádáním konferencí, seminářů a školení pomáhá CDV rozšiřovat výsledky výzkumu i nejnovější zahraniční poznatky mezi dopravní veřejnost.

V roce 2007 proběhla transformace původní státní příspěvkové organizace na novou právní formu, veřejné výzkumné instituce. Odborná témata jsou sdružena do čtyřech divizí:

Divize rozvoje dopravy
Divize dopravní infrastruktury a životního prostředí
Divize bezpečnosti a dopravního inženýrství
Divize lidského faktoru v dopravě a dopravního modelování
CDV má zavedeno projektové řízení zakázek, certifikován systém managementu kvality podle ISO 9001 a akreditované laboratoře.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2016, 22:27:09 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2016, 08:29:31 »

Jo jo, osoba diskuzního oponenta je zajímavá, stejně tak i ta organizace. Ale ono to bylo patrné hned od začátku rozhovoru, že pan Bárta si s OSBIDím zástupcem pozdravy z dovolené asi posílat nebudou :)

Já jsem si z celého rozhovoru odnesl ono poselství pana Bárty, že štěstí na mě v autě nečeká. Měl pravdu. Dnes ráno jsem prolezl celý vůz a štěstí nikde. Ani v kufru, ani pod sedačkou.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2016, 09:23:46 »

Já jsem si z celého rozhovoru odnesl ono poselství pana Bárty, že štěstí na mě v autě nečeká. Měl pravdu. Dnes ráno jsem prolezl celý vůz a štěstí nikde. Ani v kufru, ani pod sedačkou.
Pane kolego a do té malé přihrádky pod volantem jste se koukal?? Já ho tam vozím. A taky na něj občas zapomenu...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2016, 09:43:43 »


Doplnil bych odkud oponent pochazi a jak smysli http://www.cyklokonference.cz/download/5_barta_smart_city.opvk.olomouc.pdf

Profil firmy
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. (CDV) je veřejnou výzkumnou institucí a jedinou dopravní vědeckovýzkumnou organizací v působnosti Ministerstva dopravy (MD). Bylo zřízeno v roce 1992 jako právní nástupce českých částí Výzkumného ústavu dopravního v Žilině.

Základním posláním CDV je výzkumná, vývojová a expertní činnost s celostátní působností pro všechny obory dopravy, veřejný i komerční sektor a zajišťování servisních činností pro MD a další orgány a organizace státního, veřejného i soukromého sektoru.

CDV zaměstnává přes sto padesát odborných pracovníků v oblastech bezpečnosti silničního provozu, životního prostředí, dopravního inženýrství, technologie, systémů hospodaření i diagnostiky dopravní infrastruktury, dopravní telematiky, humánních aspektů v dopravě, dopravní psychologie, sociologie, urbanismu, osobní, nákladní, cyklistické, pěší a kombinované dopravy, průřezových oborů dopravy na pozemních komunikacích, železnicích a v letecké dopravě. CDV je významně zapojeno do mezinárodní vědecko-výzkumné spolupráce. Přibližně 20 % z výzkumných finančních prostředků je ze zahraničí. Prostřednictvím svého informačního střediska i pořádáním konferencí, seminářů a školení pomáhá CDV rozšiřovat výsledky výzkumu i nejnovější zahraniční poznatky mezi dopravní veřejnost.

V roce 2007 proběhla transformace původní státní příspěvkové organizace na novou právní formu, veřejné výzkumné instituce. Odborná témata jsou sdružena do čtyřech divizí:

Divize rozvoje dopravy
Divize dopravní infrastruktury a životního prostředí
Divize bezpečnosti a dopravního inženýrství
Divize lidského faktoru v dopravě a dopravního modelování
CDV má zavedeno projektové řízení zakázek, certifikován systém managementu kvality podle ISO 9001 a akreditované laboratoře.

Pokud se Vám z podobných institucí zvedá kufr jako mně, hledejte před volbami takovou politickou stranu, která má v programu jasně napsáno podobné státní orgranizace zrušit a jejich darmožroutí osazenstvo poslat na pracák.
 
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2016, 10:01:11 »

Soudruzi dojíždějte na bicyklu do práce, budete mít geniální nápady a hned náš socializmus posuneme vpřed.....  :x pan Bárta dáva riadne "perly"
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopadu 2016, 10:07:17 »

Soudruzi dojíždějte na bicyklu do práce, budete mít geniální nápady a hned náš socializmus posuneme vpřed.....  :x pan Bárta dáva riadne "perly"

A proc ne? Cyklostezky zeji prazdnotou a uvolni se misto na ulici.
Pokud nebudou zavadet svoje prerozdelovani mych odvedenych dani a nesmyslne omezovani svobody, nic proti tomu nemam.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #7 kdy: 23 Listopadu 2016, 20:44:54 »

Status    Veřejná výzkumná instituce Ministerstva dopravy, založena v souladu se zákonem č. 341/2005 Sb.
Rozpočet    53 000 000
Počet zaměstnanců    143
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #8 kdy: 24 Listopadu 2016, 13:48:45 »

To se skoro nedalo doposlouchat. Silene. Nebudeme delat parkovaci mista, protoze za 20 let budou auta roboticka a nebude treba parkovat .... uaaaaa
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #9 kdy: 24 Listopadu 2016, 14:00:09 »

Já jsem měl taky pocit, že pan Bárta přicestoval z úplně jiné planety (a to sám sebe celkem považuji za fandu hromadné dopravy a cyklistiky, ale nemyslím si že vyřeší vše).
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:OSBID na ČRo dvojka
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2016, 18:19:22 »

"existují americké studie, které dokazují, že .... půl hodiny v parku ... mozek odpočine stejně, jako po spánku"

Tohle že je vědec? A ještě k tomu placenej z našich daní? Da Fuq?

Ten pán mluví jak chodící flašinet zelený propagandy. Sugestivně, mimo téma, pokud možno nic k věci a do toho trochu ezoteriky (štěstí máte na louce, volové!)  :x
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.