30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Koupě auta  (Přečteno 9669 krát)

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #15 kdy: 25 Listopadu 2016, 10:11:16 »

... člověk jako FO si má půjčovat pouze na pořízení bydlení, zbytek je rozežranost, nedočkavost a zmasírovanost agenty s teplou vodou a studenými párky. Dluh člověka původně relativně svobodného činí otrokem pravidelných splátek. ...
Tesat do kamene.

V obýváku nová plazma na lízačku, a v lednici není co žrát.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #16 kdy: 25 Listopadu 2016, 11:21:18 »

Dokážu si představit, že pro některé FO může být auto výhodnou investicí - zvlášť pokud někdo bydlí v nějaké dupě, kde ani hromadná doprava nejezdí a vlastnictví auta mu přinese možnost přijmout lepší pracovní nabídku. Ale i zde je na zvážení fakt, zda nekoupit jiné auto za méně (ano, chápu že rozum a srdce mohou být v opozici).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #17 kdy: 25 Listopadu 2016, 11:33:09 »

Dokážu si představit, že pro některé FO může být auto výhodnou investicí - zvlášť pokud někdo bydlí v nějaké dupě, kde ani hromadná doprava nejezdí a vlastnictví auta mu přinese možnost přijmout lepší pracovní nabídku. Ale i zde je na zvážení fakt, zda nekoupit jiné auto za méně (ano, chápu že rozum a srdce mohou být v opozici).
Tak jiste, koupim si auto/TV po kterem touzi(m) manzelka, prijdu o auto, dum, nasledne praci, deti budou vyrustat v bide diky exekutorovi, klasicky scenar beznych idiotu... prece nebudeme mit ojetinu za 50, kdyz se muzeme zadluzit na 0.5M.
Socialni stat nam pripadne pomuze...

Pro dnesni mladez je dulezitejsi mobil, obleceni, fotecky, uzivani zivota -> FB a dalsi ptakoviny, nez vlastni bydleni, nezavislost a svoboda.

Enzym: porovnat stejne auto je asi nesplnitelna podminka, pripadne nastinte metodiku...
Proste jen jeden tok mate dany model, muzete porovnavat naklady jedine rozdilnych vozu (treba Octavia 1,2,3) a jeste musite brat v potaz, jestli jste si sehnal Octavii a kolik ma nejezdeno. Neni mi jasne, jakou metodikou byste to chtel brat. 0,5,10 let stary vuz neporovnate ani vybavou, bezpecnosti apod. a bezne umiraji po 100k nove vozy... ojetiny 200k maji nalitano i 500k.

Btw: skodovku nemam

Najezd mam cca 15-20Kkm/rok a staci mi ojetina za 60K,-
« Poslední změna: 25 Listopadu 2016, 14:08:43 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #18 kdy: 25 Listopadu 2016, 11:57:59 »

Jsme trochu OT, nicméně
.. prece nebudeme mit ojetinu za 50, kdyz se muzeme zadluzit na 0.5M...
Zkoušel někdo vyčíslit provozní náklady nového a ojetého vozu stejného typu? Mně to vychází víceméně na totéž, u ojetiny je minimální položka amortizace a nulová havarijní pojištění, u nového je zase nulová položka za opravy/nutné výměny dílů s životností mezi 100 a 200 tis km. Běžná údržba a spotřeba PHM vyjde v podstatě nastejno. Výhodu u ojetiny má ten, kdo si dokáže opravy/výměny udělat svépomocí, ale tato možnost se zvyšující se závislostí funkčnosti vozu na elektronice postupně mizí.

Jinak ještě k tématu - havarijní pojištění na konstantní částku po dobu splácení je zlodějna non plus ultra. I když budete mít pojistku na totálku v ceně nového vozu, tak pojišťovna vyplatí částku, odpovídající maximálně časové hodnotě - leda že by v pojistné smlouvě bylo uvedeno jinak. U nás každý rok měníme havarijní pojistky podle časové hodnoty vozu, kupujeme zásadně za svoje.

Téma jsem přesunul tam, kam podle mého názoru patří. Rozhodně nejde o ukončený případ

EDIT:
Citace
Enzym: porovnat stejne auto je asi nesplnitelna podminka, pripadne nastinte metodiku...
Jsou to dlouholeté zkušenosti z několika relativně mírných ojetin OA (vyšší) střední třídy - Passaty, Mondea, P 405/406 - něco mezi 12 až 16 kusy, už si přesně nepamatuji. K tomu šly s překryvem nové vozy přibližně stejné kategorie (Passaty, C5, Mondea) takže samozřejmě nešlo o zcela stejné vozy, ale obdobné modely s posunem 3 až 4 roky. Posledních asi 12 let pořizujeme pouze nové vozy, trochu lepší (Passaty vyšší motorizace, C5, A6, Mazda 6). Provozní náklady vycházejí pořád víceméně nastejno (nikoli v absolutní výši, ale s ohledem na inflaci přibližně jo) a to v současné době okolo 8 až 10 Kč/km, s tím, že všechno se dělá v autorizovaných servisech, prostě auto je výrobní prostředek. Jakmile se začne kazit nebo má přes 8 let stáří, auto letí pryč a kupuje se nové, takže některá vydržela 180 tkm, jiná 300 tkm. Kupodivu nejlépe vychází Mazda 6. Dodávky jsou jiná kategorie.

EDIT editu: ano, nájezd je směrodatný. Vůbec mě nenapadlo, že by si někdo pořizoval nový vůz za 0,5 M při nájezdu do 15 tkm/rok, to by byly pouze vyhozené peníze. i tech 15 tkm je na pováženou, spíše 20 tkm/rok.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2016, 12:54:00 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #19 kdy: 25 Listopadu 2016, 12:43:05 »

enzym: záleží na nájezdu. Pokud najedeš 7000 ročně, tak stačí ojetina. Pokud 37000, potřebuješ nový.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #20 kdy: 25 Listopadu 2016, 21:11:29 »

Přiznám se, že i z mého pohledu to je rozežranost :) Bydlet mám kde, televizi mám, smradi potáhnou za chvíli z baráku.  V práci jsem celý rok, venku, v mrazu, dešti....občas 14-15hodin několik dní po sobě. A tak jsem si řekl, že bych si kurwa mohl udělat radost, ne?! :)  Mohl bych tam ty prachy nejspíš donést i najednou, ale nechci mít úplně prázdný účet. S bazarovkama jsem celkem vyškolený a už opravdu nemám chuť řešit, jak, co, kde a kdo zakamufloval aby prodal mrdku. Další věcí je, že současné auto bude muset do necelých dvou let jít z domu. Taky mne štve, že v autech časem bude muset být E-call a dpf u benzinu.... Přibývají kurvítka o která nestojím, například elektrická ruční brzda. Samozřejmě NEMÁM v úmyslu splácet celých pět let, ale max dva roky! A už vůbec ne přeplácet o dvacet procent!! Proto jsem se ptal, jestli by po mně nechtěli doplatit i s RPSN, kdybych za rok dovalil zbytek peněz. Zítra se svezu a zkusím vymámit smlouvu. Zatím dík za zájem.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #21 kdy: 25 Listopadu 2016, 21:26:09 »

Pokud jste na tom tak, jak píšete, je Vaše finanční situace v jiné pozici, než se zdála býti a je pravý okamžik si udělat radost.
V tom případě si udělejte průzkum trhu, kdo Vám nabídne vůz hotově za nejlepších podmínek a zkuste si sjednat vlastní úvěr na dva roky. Jen tak mimochodem, oni neumí nabídnout financování na dva roky s nerovnoměrným splácením?
Moje zkušenost z nákupu nového firemního vozu pro mé potřeby - tak dlouho jsem chodil od jednoho dealera k druhému a ukazoval jsem jim nabídky od konkurence, až jsme se dostal z 0,8 M na 0,65 M a rok záruky navíc za podmínky pravidelného servisu u dealera. Pravda, to už je 11 let, na další auto jsem neměl šanci smlouvat, protože ho byl nedostatek - čekal jsem 7 měsíců.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Koupě auta
« Odpověď #22 kdy: 26 Listopadu 2016, 17:30:02 »

Tak jsem se dnes svezl   :P  Peníze jsem nevyřešil jelikož tam nebyla kompetentní osoba, ale zástupci jsem vysvětlil jak si to představuji já, tzn. půjčka od banky, pojistky si vyřídím sám. Pokud nechtějí, nekoupím. Myslím, že na to nepřistoupí, ale je jistá hranice kterou jsem si stanovil a nehodlám ji překročit. Seriál bude pokračovat příští týden, ale kvůli vytížení v práci nemám moc čas.
IP zaznamenána