30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část  (Přečteno 5406 krát)

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Zdravím místní komunitu,
 po podání žádosti o spis dle InfZ, vzor od jkrause22, magistrát zamítl, argumentoval tím, že jsem účastník řížení. Vůči zamítnutí bylo podáno odvolání a kraj rozhodl, že mi to mají teda poslat celý, ale co se nestalo magistrát zaslal jen pár stran, vím, že obviněný s úřadem hojně komunikuje, bylo ústní líčení atd, ale to mi ouřada neposlal. Otázka zní, opět se odvolat a stížnost? Popř to ještě podložit, tím co poslal kraj?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2016, 11:00:14 »

Tady je jeden problém na který neznám odpověď - úřad dostane žádost podle InfZ v den D, ale není (mi) odnikud jasné ke kterému dni má stav informace poskytnout (informace/spis se v čase mění nebo dokonce nemusí v den D ještě existovat, ale bude založen až D+2 a úředník bude vyřizovat žádost podle InfZ až D+4).
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2016, 08:46:20 »

Tady je jeden problém na který neznám odpověď - úřad dostane žádost podle InfZ v den D, ale není (mi) odnikud jasné ke kterému dni má stav informace poskytnout (informace/spis se v čase mění nebo dokonce nemusí v den D ještě existovat, ale bude založen až D+2 a úředník bude vyřizovat žádost podle InfZ až D+4).
Tudíž by žádost musela obsahovat den D, ke kterému chci spis. Jinak oúřada bude zkoušet různé obstrukce a pošle třeba jen oznámení o přestupku, ale ne nic dalšího. Pak ale může dojít k nezaslání nově vložených stránek. To je zase slepá ulička, jsem rád že kraj nepodržel evidentně  protiprávní jednání ze strany magistrátu, tudíž se mi je prudit znova nechce, ale zase na druhou stranu po těch 4 stranách, kde poslali magistrátu návod, jak to mají provést a že jak je možné posuzování dvou stejných žádosti, došlo pokaždé k jinému závěru.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2016, 10:13:18 »

Tady je jeden problém na který neznám odpověď - úřad dostane žádost podle InfZ v den D, ale není (mi) odnikud jasné ke kterému dni má stav informace poskytnout (informace/spis se v čase mění nebo dokonce nemusí v den D ještě existovat, ale bude založen až D+2 a úředník bude vyřizovat žádost podle InfZ až D+4).
Je to jednoduché. Poskytne se to, co je požadováno v žádosti. V případě, že jde o nějaký měnící se obsah a není to v žádosti upřesněno, tak ke dni vyřízení žádosti. Z InfZ neplyne, že by se poskytovaná informace měla vztáhnout ke dni podání žádosti, a nevidím žádný argument, proč by tam snad něco takového mělo být obsaženo implicitně.

Jinak pokud má PS problém s neurčitou žádostí (např. u měnící se informace není specifikován okamžik, ke kterému si žadatel přeje tuto informaci zachytit), tak na to InfZ pamatuje v § 14(5)(b). U informace, která se mění pouze v režimu append-only (což platí mj. i o správních spisech) při pochybnosti postačí poskytnout pozdější verzi (která je nadmnožinou té dřívější), pokud snad žadatel zapomněl uvést, že si přeje jen dokumenty 5 let staré, snadno si to sám odfiltruje, poskytnutí více informací, než je požadováno, není vadným vyřízením žádosti, na to je ustálená judikatura a plyne to i přímo z InfZ, srov. § 4(4).
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2016, 11:23:14 »

Tady je jeden problém na který neznám odpověď - úřad dostane žádost podle InfZ v den D, ale není (mi) odnikud jasné ke kterému dni má stav informace poskytnout (informace/spis se v čase mění nebo dokonce nemusí v den D ještě existovat, ale bude založen až D+2 a úředník bude vyřizovat žádost podle InfZ až D+4).
Je to jednoduché. Poskytne se to, co je požadováno v žádosti. V případě, že jde o nějaký měnící se obsah a není to v žádosti upřesněno, tak ke dni vyřízení žádosti. Z InfZ neplyne, že by se poskytovaná informace měla vztáhnout ke dni podání žádosti, a nevidím žádný argument, proč by tam snad něco takového mělo být obsaženo implicitně.

Jinak pokud má PS problém s neurčitou žádostí (např. u měnící se informace není specifikován okamžik, ke kterému si žadatel přeje tuto informaci zachytit), tak na to InfZ pamatuje v § 14(5)(b). U informace, která se mění pouze v režimu append-only (což platí mj. i o správních spisech) při pochybnosti postačí poskytnout pozdější verzi (která je nadmnožinou té dřívější), pokud snad žadatel zapomněl uvést, že si přeje jen dokumenty 5 let staré, snadno si to sám odfiltruje, poskytnutí více informací, než je požadováno, není vadným vyřízením žádosti, na to je ustálená judikatura a plyne to i přímo z InfZ, srov. § 4(4).
Při tomto vyložení PS žádost vyřídil opět špatně a vytváří zbytečné obstrukce i kraj mu to říkal v rozhodnutí ve prospěch mého odvolání. Mělo zjednodušeně dojít k zaslání spisu k datu vydání rozhodnutí od kraje nebo i klidně pozdějšímu, ne ovšem k neurčitému datu někdy zpětně, PS chce aby měl účastník řízení cestu ke spisu natolik těžkou a raději to vzdal. (Já nejsem účastníkem v daném případě, ale jen hodný člověk, který se pokouší získat něco, co úřad nechce dát chudákovi dotčenému)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2016, 11:55:47 »

U takto obstruujícího PS je třeba mu to znemožnit výslovnou formulací žádosti.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Po žádosti o spis dle InfZ a odvolávacím kolečku jen část
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2016, 12:22:43 »

U takto obstruujícího PS je třeba mu to znemožnit výslovnou formulací žádosti.
Použil jsem šablonu od jkrause, teď koukám, že to úplně přesné není, na místě by tedy bylo napsat konkrétně co chci a to komplet spis, všechny strany ze spisové složky, soupis spisoveho materiálu atd.? Udivuje mě spíš, ale jak to zkouší i s vědomím, že je kraj nepodržel. Stejně to vypadá na kolečko ještě jednou.
Tímto v souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen „InfZ“),
 
žádám
 
o zaslání kompletní kopie spisového materiálu, vedeného výše uvedeným správním orgánem pod výše uvedeným číslem jednacím, a to ve lhůtě do 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ) prostřednictvím datové schránky (§ 4 odst. 5 InfZ).
« Poslední změna: 21 Listopadu 2016, 12:55:12 od venifko »
IP zaznamenána