30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Řízení bez platného ŘP  (Přečteno 10128 krát)

scamp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Řízení bez platného ŘP
« kdy: 18 Listopadu 2016, 18:53:39 »

Dobrý den,

v červenci minulého roku jsem se vybodoval a byl mi zadržen ŘP. Bohužel jsem si nenastudoval literu zákona a po roce opět začal jezdi s vědomím, že už mohu. Bohužel jsem netušil, že musím znovu na přezkoušení do autoškoly atd.

Dnes jsem měl silniční kontrolu během které zjistili, že ŘP je stále v blokaci a tudíž jsem se dopustil jízdy bez ŘP. Sepsali se mnou list a nechali mě jít, že to půjde do SŘ v Praze. Je možné s tím něco dělat, nebo díky své nevědomosti přijde roční zákaz řízení?

Děkuji
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #1 kdy: 18 Listopadu 2016, 19:37:02 »

Bohužel neznalost zákona neomlouvá. Píšete, že jste byl vybodovaný, vaše jediná šance by spočívala
v dosáhnutí zrušení některého z přestupků z minulosti
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2016, 08:06:01 »

Pravděpodobně jde o http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1e-1.html - ale podle popisu jsou Vaše šance na úspěch jsou poměrně malé (můžete zkusit zpochybnit svoji identifikaci při kontrole, zaměřit se na materiální aspekt, zpochybnit dřívější body).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2016, 10:41:53 »

Řešil jsem teď podobnou situaci, delikvent 3 roky neřídil, nevěděl,že byl posledníém přestupkem vybodován, protože se stal nekontaktním a ještě si myslel, že má automaticky odmazáno. Třeba něco využijete :

............. z textu odvolání ........................

V doručeném rozhodnutí napadám :

1. materiální aspekt přestupku / nesprávná klasifikace přestupku

Dle správního úřadu jsem vinnen těžkým zločinem řízení bez řidičského oprávnění s drakonickým trestem pokuty 25-50.000 Kč, zákazem řízení 1-2 roky. Tyto tresty byly zákonodárcem původně navrženy do trestního zákona z důvodu rozmáhajícího se společensky nebezpečného jednání, a to řízení motorových vozidel osobami, jež nikdy nezískali řidičské oprávnění. www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=12643

Tento nový trestný čin byl přenesen do novely zákona 361/2000 pro případ nedržení řidičského oprávnění (neexistenci) nebo ovlivnění vysokým množstvím alkoholu a jako takový sankcionován v nejvyšší sazbě.

V mém případě je prostá nevědomost o vybodování (fikce doručení), navíc podložena ztíženou životní situací a nesprávnou interpretací slov policie (ta body neuděluje) zařazena do této nejtěžší kategorie stejně, jako bych nikdy řidičské oprávnění neměl nebo opakovaně jezdil pod vlivem návykových látek. To je zřejmě nesprávný výklad odporující zásadám právního státu, kdy výše trestu má reflektovat výši provinění. I u nejtěžších trestných činů je nařízeno opakování soudního řízení, pokud byl předtím pachatel odsouzen v nepřítomnosti.

Dovoluji si namítat, že mojí jízdou nebyl nikdo ohrožen a že i kontrola policií byla bez zjevných příčin. Těžko v tomto případě mohu spatřovat vysokou nebezpečnost mého jednání popisovanou v Rozhodnutí. Neoslepl jsem, neohluchl jsem, nebyl jsem pod vlivem návykových látek, nepociťoval jsem žádnou změnu mé způsobilosti k řízení, byla jsem odpočatý a optimistický, co se týká mých budoucích vyhlídek a plánů.

Jsem toho názoru, že se mělo v mém případě jednat o řízení bez platného ŘP (§ 125c(1)(k) ZPPK ).

2. nesprávný úřední postup

V Rozhodnutí je mi přičítáno za vinu, že jsem se dostatečně odpovědně nestaral o stav svého bodového konta. V této souvislosti namítám, že správní orgán měl poté, co mu nebyl v zákonném termínu odevzdán ŘP průkaz konat ze své zákonné povinnosti a opakovaně mě vybídnout, respektive mi udělit příslušnou pokutu za neodevzdání řidičského průkazu. Tím by se významně zvedla šance, že bych se o vybodování dozvěděl. Toto nesplnění zákonných povinností správního orgánu zakládá moje právo po něm uloženou pokutu vymáhat jako způsobenou škodu a nelze z jeho nečinnosti dovozovat moji nedbalost.

3. nezohlednění likvidačního charakteru pokuty

V rámci správního řízení byl správní orgán informován o mé životní situaci, kdy jsem odkázán na sociální dávky a řeším svůj závažný zdravotní stav. Tuto skutečnost zohlednil ve svém Rozhodnutí udělením sankce na spodní hranici zákonného rozpětí u jím zvoleného paragrafu. I přes tuto „dobrou vůli“ je tato sankce pro mě likvidační a na další rok mě uvrhne do závislosti a beznaděje.

Nemám a zřejmě ani nebudu mít žádné příjmy, z kterých bych udělenou pokutu mohl zaplatit.

U pana prezidenta bych možná za vraždu v této situaci dostal milost, ale správní úřad koná v nejlepší víře v platné zákony a svůj výklad jejich záměrů, bez ohledu na jejich reálný dopad. Asi je to takový úřednický obyčej, počítám, že i úředníci v předválečném Německu naplňovali Norimberské zákony bez bázně a hany.

Očekávám tedy, že své Rozhodnutí autoremedurou změníte na navrhovaný přestupek řízení bez platného řidičského průkazu a o tomto svém novém Rozhodnutí mě budete informovat na sdělenou adresu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2016, 12:06:59 »

... ale správní úřad koná v nejlepší víře v platné zákony a svůj výklad jejich záměrů, bez ohledu na jejich reálný dopad. Asi je to takový úřednický obyčej, počítám, že i úředníci v předválečném Německu naplňovali Norimberské zákony bez bázně a hany....

Vůbec bych se nedivil, kdyby odpovědí těch sviní byla mastná pokuta za "urážlivé" podání......
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2016, 12:07:17 »

... ale správní úřad koná v nejlepší víře v platné zákony a svůj výklad jejich záměrů, bez ohledu na jejich reálný dopad. Asi je to takový úřednický obyčej, počítám, že i úředníci v předválečném Německu naplňovali Norimberské zákony bez bázně a hany....

Vůbec bych se nedivil, kdyby odpovědí těch sviní byla další mastná pokuta za "urážlivé" podání......
IP zaznamenána

scamp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2016, 16:24:32 »

Dobrý den,

děkuji za Vaše podněty. Kontrola nebyla bez důvodu, přejel jsem sjezd na dálnici, zastavil v tom předělu a chtěl těch cca 30 m couvnout, abych se zpátky napojil, bohužel projížděla hlídka.

Roční trest za dosažení bodů proběhl, nicméně jsem díky své neznalosti, která ano, neomlouvá, nevěděl, že si musím zažádat o navrácení ŘP a znovu do autoškoly. Proto jsem stále veden, jako že mám blokaci a tudíž řízení bez ŘP.

Asi není žádná šance, že by se to v Praze podařilo nějak prodloužit, aby došlo k promlčení, že?
IP zaznamenána

scamp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2016, 16:36:45 »

Ještě dodám, že jsem při kontrole neměl doklady, takže lustrace proběhla na základě vyjetí údajů z lustrace.
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2016, 17:01:00 »

Na dálnici couvá jen idiot, spalte řidičák a prodejte auto
Zde máte rozsudek NSS, podobný případ jako vy. Žalobce uspěšný nebyl, materiální aspekt neuznán

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0076_5As__110_20130514110855_prevedeno.pdf
« Poslední změna: 19 Listopadu 2016, 18:18:36 od Peta21 »
IP zaznamenána

scamp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2016, 18:15:09 »

Prosím, invektivy jsou zbytečné. Byl jsem v odstavném pruhu ale ano, byť to byl kousek, byla to hloupost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2016, 18:50:29 »

S tím couváním na dálnici to platí prosím i v odstavném pruhu...

Jediné co můžete zkusit, je rozporovat, že jste řídil zrovna Vy....pokud si Vás tedy vopičáci nevyfotili a pokud jste jim nic nepodepsal....
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2016, 19:18:08 »

Měla jsem dojem, že účelem tohoto fóra je bránit se zbytečné buzeraci od státních orgánů.
Řeší se tu případy, kdy překročením rychlosti nebo nezaplacením parkovacího lístku nezpůsobím nikomu ÚJMU.
Tady borec by velice pravděpodobně svým jednáním vážně zranil nevinné účastníky provozu, či dokonce způsobil smrt. Stojím si za tím, že ŘP je výsada, ne právo a určitým lidem opravdu nepatří
« Poslední změna: 19 Listopadu 2016, 20:13:47 od Peta21 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2016, 19:55:05 »

I vrah má právo na to, aby byl souzen podle práva a s řádnou obhajobou. O tom, že couvat na dálnici je velmi o hubu se nebudeme přít. Jde o to, zda mu bude vina prokázána řádným úředním postupem. Toť vše.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2016, 23:22:38 »

Navíc tady se nejedná o to couvání, to mu asi prošlo, ale o naprosto bagatelní ovšem drakonicky trestaný "přestupek" kdy si pachatel poctivě odpykal trest, ale pouze neudělal zadobře ouřednímu šimlu a tím pádem se na něho hledí jako by byl zločincem.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného ŘP
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2016, 21:42:56 »

... ale správní úřad koná v nejlepší víře v platné zákony a svůj výklad jejich záměrů, bez ohledu na jejich reálný dopad. Asi je to takový úřednický obyčej, počítám, že i úředníci v předválečném Německu naplňovali Norimberské zákony bez bázně a hany....
Vůbec bych se nedivil, kdyby odpovědí těch sviní byla mastná pokuta za "urážlivé" podání......
:)  Já spíš očekávám nebezpečné vyhrožování místo ocenění jejich svědomitého přístupu  :)
( U pana prezidenta bych možná za vraždu v této situaci dostal milost, .....  není řečeno na kom má být zločin vykonán )
IP zaznamenána