30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Průjezd na oranžovou  (Přečteno 13797 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #15 kdy: 08 Ledna 2020, 18:50:30 »

Děkuju vám za odpověď :) Celkově pořád žiju v dojmu, že většina zákonů a pravidel má svůj smysl, ale toto je jeden z těch, které fakt smysl nemají..

Nastavil bych to prostě tak, že na oranžovou se může no a v momentě, kdy někdy opravdu projede na červenou a je evidentní, že úmyslně projel na červenou (ano, vím, ten úmysl je relativní  ;D) tak ten se bude řešit..

Resp. pokud má tedy z přestupkovo-trestního hlediska oranžová stejnou váhu jako červená, proč tam pak vůbec je?..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #16 kdy: 08 Ledna 2020, 19:34:50 »

Domnívám se, že formulace
Citace
signál se žlutým světlem "Pozor!" povinnost zastavit vozidlo ....; je-li však toto vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, smí pokračovat v jízdě
je něco úplně jiného, než bez věty za středníkem, jak je definován význam signálu "Stůj!".

Citace
Co jsem si tak nastudoval, tak PČR/MP toto velice ráda řeší a celá situace je v podstatě v neprospěch řidiče
Kde jste na to narazil? Zde na fóru si vybavuji jediný případ a technicky to šlo obhájit nepříliš složitě. A že PČR/MP chce okamžitě pokutičku i za smyšlené přestupky je notoricky známé, klidně jdou po vozidle, které projelo křižovatkou vpravo 1 s po zhasnutí doplňkové šipky. Bráníme se až u sparávního orgána, policií a městapem se nebavíme.
« Poslední změna: 08 Ledna 2020, 19:40:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #17 kdy: 09 Ledna 2020, 20:43:20 »

Čistě z praxe - stává se, aby chodily z "radarů na červené" pokuty i za oranžovou? Není tam náhodou nějaká prodleva? Chci se o tomto dovzdělat :D

Co jsem vyčetl tak to obvykle nechytá žlutou a dokonce ani začátek červené fotí to až s (malou) prodlevou po rozsvícení červené.

Souhlasí to s mou zkušeností.. párkrát se mi už povedlo semafor s detekcí projet na žlutočervenou a nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #18 kdy: 09 Ledna 2020, 21:51:32 »

někde tu byly fotky z Poděbradské
s komentářem, že ve spisu je celá serie od padnutí červené
čili systém asi umí uložit obrázky od oranžové, ale rozesílá až ty projeté červené, přičemž obsahuje komplet snímky i v čase -0
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #19 kdy: 09 Ledna 2020, 23:30:16 »

Mike:
U případů tady jsou často vidět fotky při rozsvícení žluté a červené.
Přestupek to detekuje až po nějaké prodlevě po rozsvícení červené, ale k přestupku to dá i fotky před detekcí.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na oranžovou
« Odpověď #20 kdy: 11 Ledna 2020, 22:12:15 »

no, vždyť to píšu  ;)
IP zaznamenána