30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha- Magistrála- několik výzev  (Přečteno 10112 krát)

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Praha- Magistrála- několik výzev
« kdy: 03 Listopadu 2016, 19:47:18 »

Ahoj,
prosím o radu, případnou korekci postupu:

moje auto je tak zlé a špatné, že jezdí moc rychle. Výsledkem je několik výzev k zaplacení určené částky v rozpětí dvou týdnů- stalo v  srpnu. Výzvy k zaplacení z mé strany bez odezvy. Vše změřeno automatem na jížní spojce.

Nyní přišla 1. výzva k podání vysvětlení. Ze studia zdejšího fóra jsem dospěl k závěru, že nejlepší pro mne patrně bude taktika Helmut- pokud myslíte, že ne, klidně mne opravte. Jde mi samozřejmě o to řádně s úředníkem vyjebat, nicméně jsem zelenáč, tak se nechci pouštět do něčeho složitého.

Tudíž, chudák Helmut bydlí dočasně na mé adrese, já ho napráskám, on dostane obsílku, přizná se a pak bohužel odjede pryč- ze schránky sundám jeho jmenovku a psaní bude nedoručitelné- game over a už o tom nikdy neuslyším.
Je to tak správně? Můžu to bez obav použít na všechny přestupky? Jakým jazykem se má Helmut přiznat, může normál česky, nebo auf Deutsch?

Díky za případné rady :)
« Poslední změna: 03 Listopadu 2016, 20:15:24 od Plechus »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2016, 19:59:04 »

1: Helmut jim postupně napíše 7 dopisů auf Deutsch s českým překladem z Google, že vás pověřuje zastupováním.

2: Vy jim napíšete, že přestupků je celkem cca 7 a žádáte sloučení.

3a. Odsouzení Helmuta nabude právní moci a on se pak chudák odstěhuje.

3b. Pokud uděláte chybu, proběhne sloučení všech sprdelů do jednoho a vy zaplatíte jedno nejvyšší překročení ve vyšší části sazby. Pak se dá ještě točit na výši sankce: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3720.msg37157
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2016, 17:40:15 »

Ještě mám doplňující dotazy, asi to moc řeším, ale jsem zkrátka nováček :)


1) Helmut bude bydlet u mě- nehrozí mi po jeho odstěhování nějaké sankce, když měl se mnou stejnou adresu?

2) O to sloučení je opravdu třeba žádat? Koukal jsem na to a jestli jsem to správně pochopil, úřad sám má povinnost vést jen jedno řízení..

3) Nacionále helmuta, datum narození- kam na to chodíte? Cucáte z prstu, nebo z německé seznamky? :)

Díky za předchozí odpověď a mějte se mnou, prosím, trpělivost :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2016, 17:48:02 »

ad 1) - snad jen že nepřihlášení další osoby je výpovědní důvod z nájmu
ad 3) - může být z prstu, ale mělo by být reálné (ne Helmut Schnellfahrer)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2016, 00:08:27 »

« Poslední změna: 11 Listopadu 2016, 00:14:09 od kverulant »
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2016, 08:45:56 »

Si asi tak trochu zasejčkuju, ale je rozumné tyhle zdroje takto propagovat veřejně? Přeci jen vzhledem k té červené větě, která výrazně svítí v záhlaví tohoto fóra, bych podobné odkazy) úplně volně neposkytoval.Chápu, že je složité rozpoznat případné vyzvídání druhé strany skrze relativně anonymního registrovaného uživatele, ale i tak. Přijde mi trochu škoda jim to takhle lehce prozradit, kde se dají najiít veškeré potřebné informace k systému "Hlemut"
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2016, 17:14:20 »

Tenhle problém je tady se vším. Jakákoli anonymizace nepostačuje, stejně příslušný úředník ten svůj spis pozná. Jsem dokonce ochoten věřit tomu, že existuje skupina, která nápady z tohoto fora vyhodnocuje a přemýšlí co s tím.
Jenomže když se většina vláken převede do neveřejných sekcí, tak klesna atraktivnost a využitelnost fora.
Hlavní smysl vidím v tom, že ukazuje příklady úspěchů, když se ovce nenechá ostříhat na místě, což má za důsledek větší pracnost a menší výtěžnost dopravního fašismu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2016, 07:53:43 »

Přesně tak.
I když úředník přesně ví, kde jste Helmuta vzal, pořád to nemění nic na tom, že si těch pár stovek musí zdlouhavě a nákladně vybojovat.
Když by ouřadové místo tiskáren peněz pouze na nebezpečných místech řidiče změřili a zastavili, tak by tu nejspíš neexistovaly davy lidí, které radí, co s tím.
To máš jako se zbraněmi. V okamžiku, kdy se k ní bez problémů a LEGÁLNĚ dostanu, tak každý kdo ji chce nelegálně mi je podezřelý a pomáhat mu nebudu. V okamžiku, když by začala šikana a zakazování, tak by se touha po nelegální zbrani stala celkem legitimní.

Takže až se dopravní fašimus omezí na kontrolu rizikových míst, tak každý kdo bude stíhaný bude automaticky podezřelý z hovadismu a nikdo mu pomáhat nebude. Do té doby je to naopak boj nenažraných úředníků proti řidičům, kteří toho zas tak moc neudělali.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2016, 10:40:22 od opas »
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #8 kdy: 19 Prosince 2016, 14:03:27 »

Mám ještě doplňující dotaz:

Jakou adresu uvádí Helmut jako údaj potřebný k ověření totožnosti ve svém přiznání? Tu, na které u mě bydlel, nebo mám vybrat něco v německy mluvících zemích? Díky :-)
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2016, 16:08:54 »

Mělo by stačit i tohle že?
 
http://www.fakenamegenerator.com/
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2017, 21:04:02 »

Ahoj,
tak jsem zde zase. V případu nastal zajímavý zvrat.

Udal jsem Helmuta. Ten se přiznal. Poté dlouho nic. A dnes volá osoba žijící na adrese, že mám u nich dopis (k tomuto se vrátím). Úřad na základě toho, že se Helmut nedostavil k ústnímu jednání, to překlopil zpět na správní delikt a rovnou platební rozkaz.

Prosím o několik rad:

1) pošta to posrala a doručovatelka dala dopis osobě na adrese, která jaksi nebyla já- s modrým pruhem určený do vlastních rukou. Ještě ke všemu na adrese, kde už dávno nejsem hlášený.. Jak se k tomuto postavit? Mám v plánu podat na doručení stížnost u pošty.
2) jak je možné, že to úřad takhle provedl, když má přiznání?
3) jaký by byl Váš další postup?

Případně, pokud by zde byl věci znalý borec z žijící v Praze a okolí, který by se mnou zašel na pivo a dal o tom řeč, rád bych ho pozval :-)

Díky za odpovědi a hezký večer.

IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #11 kdy: 15 Března 2017, 00:45:11 »

Zdravím,

co bych dělal já (tím netvrdím, že je to dobře)

The Prague situation:
Máme tady jednoho naprášeného Helmuta, který byl obeslán a následně se přiznal. SO1 ho pozval na nějaký pokec, kam nikdo nepřišel, asi se chudák Helmutí stydí za svoji češtin, ale úřad zkouší sprdel, jestli z toho něco náhodou nekápne (nebo má na krku pár jiných průšvihů a chce si vylepšit scoring).

Já bych do toho regulérně šel - nenahlášený náhled do spisu, potom někdy uznán vinným (tohle může být prohozené), pak odpor, ústní jednání, lhůta, vyjádření, odvolačka na MD. Jestli máte čas, vypadá to na dobrou zábavu a sebevzdělávání. U Vás možná okořeněno doručováním, to ale musíte nejlépe vědět sám.

BTW, trochu mi vadí nečinnost MD, která je jinak docela pověstná, protože referent na magistrátě imho nasekal tolik chyb, že bych názor MD rád znal i za tu cenu, že tam je šance to projet. Nějaké vyhnití splní svůj účel, ale nepotěší.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #12 kdy: 15 Března 2017, 10:15:52 »

Tot otazka ci ist cumiet do spisu, ked nemaju dorucene. Blbe je, ze exekutor pride asi skor, nez za 4 roky ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #13 kdy: 15 Března 2017, 11:11:20 »

Já bych to hrál nato, že úřad měl Helmutovo přiznání, tedy hříšníka má a sprdel vůbec neměl zahájit.

Varianta 'nedoruceno, o ničem nevím' je odbočka na delší cestu, která vede zpět do výchozího bodu - po zastavení exekuce z titulu neplatného doručení úřad nastartuje sprdel znovu a ten už posle dobře. Nevidím v tom žádnou výhodu, úřad to v téhle fázi vyhnít nenechá a času má dost.
Přesně tenhle případ už tady byl.

Pravda je, že tazatel má další možnost, jak se dovzdelat.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha- Magistrála- několik výzev
« Odpověď #14 kdy: 15 Března 2017, 13:36:35 »

Blbe je, ze exekutor pride asi skor, nez za 4 roky ...

4 roky nepotřebuje.. teoreticky když nezahájí platně řízení tak to bude promlčené 2 roky po přestupku..
a do té doby na 99% přijde novela SprDelu která to zkrátí na 1 rok a tak to bude promlčené dnem kdy vstoupí v platnost.

A od července na nově zahájené SprDely dopadne nový přestupkový zákon a pozice obhajoby bude lepší.. už tím že v tom bude zmatek..

Tak jestli doručili prokazatelně špatně tak je asi lepší zatím ignorovat.. určitě nehrozí hned po příkazu exekuce.. ale jakmile něco pošlou správně a nebo to bude prokazatelně doručeno tak bude potřeba na to reagovat a nechat řízení zrušit.
IP zaznamenána