30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pirát Helmut u Brna  (Přečteno 19844 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
[WIN] Pirát Helmut u Brna
« kdy: 02 Listopadu 2016, 20:47:06 »

Zdravím,

mám kamaráda Helmuta, který v jedné nejmenované obci u Brna jel rychleji než 50, nýbrž měl pacholek jeden jet padesátkou. Mě nyní přišla výzva k zaplacení. Mám v plánu piráta udat, aby se napravil. Helmut je samozřejmě z EU, ale bydlí dočasně u mě, tak po velké rozmluvě se samozřejmě přizná a přidá plnou moc abych ho zastupoval. Poté se s Helmutem nepohodneme, odjede a už ho v životě neuvidím. Je takový scénář ok?  :D
« Poslední změna: 03 Listopadu 2016, 13:28:27 od mrkef »
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2016, 21:13:59 »

Pokud se prizna tak asi plna moc neni treba.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2016, 21:26:54 »

To ze se prizna k rizeni neznamena, ze se priznava ke spachani prestupku.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2016, 21:30:12 »

Má to drobné překážky
Předpokládaný průběh
1. Vy naprášíte Helmuta
2. Ouřad obešle Helmuta k podání vysvětlení na adresu v ČR dopisem do vlastních rukou, po úložní době vrátit odesílateli.
Překážka: Jaxe chcete dozvědět, že již Helmuta obeslali k podání vysvětlení? - Je to řešitelné, hledejte či přemýšlejte.

Plná moc k podání vysvětlení je nesmysl, přípustná je k zastupování až po zahájení správního řízení s konkrétní fyzickou osobou..
« Poslední změna: 02 Listopadu 2016, 21:36:26 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2016, 21:31:53 »

Tak jsem se asi špatně vyjádřil. Samozřejmě když ho budu udávat, tak zadám trvalou adresu v EU, korespondenční ke mě (ubytoval jsem ho). Poté mu příjde obsílka a on se přizná s tím, že mě zplnomocní k dalšímu zastupování. Je tak?
IP zaznamenána

Image

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2016, 23:31:17 »

Enzym:

K bodu dva mám otázku:

Napráším helmuta, úřada helmuta obešle, ve schránce bude ústřižek z pošty, že si helmut má vyzvednout dopis. Dopis se následně vrátí úřadovi, následující den helmut odešle doporuče  dopis z vlastní iniciativy kde se přiznává, protože je slušně vychovaný, z důvodu rozhovoru s provozovatelem, který mu řekl, že ho naprášil, ale že dopis nestihl vyzvednou, protože je přeci pracovně vytížený a že svůj přestupek opravdu uznává a že vozidlo řídil.

Věděl by někdo jak by taková to situace byla řešena? 
« Poslední změna: 02 Listopadu 2016, 23:34:41 od Image »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2016, 07:31:13 »

Jinak mám dotaz, teď běží 15 dní výzva abych zaplatil. Jakej čas mám na to poslat bonzpapír? A je lepší ho poslat dřív nebo je nechat pěkně vycukat?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2016, 08:45:02 »

Jinak mám dotaz, teď běží 15 dní výzva abych zaplatil. Jakej čas mám na to poslat bonzpapír? A je lepší ho poslat dřív nebo je nechat pěkně vycukat?

Čas máte do těch 15 dní od doručení. Můžete to poslat poslední den lhůty, nebo první.... je to úplně jedno. Žádné vycukávání se nekoná, úředíkům je fuk, kdy a zda vůbec něco pošlete.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2016, 11:36:39 »

S timhle bych mozna nesouhlasil. Ze Vam urednik dava 15 dni na nabonzovani (v turbomodelni vyzve z uhrazeni urcene castky) podle mne neznamena, ze kdyz jim provozovatel nabonzuje ridice mesic po vyzve, jeste pred zahajenim SprDele, ze to muzou ignorovat a stejne SprDelizovat.
Ale samozrejme uradu neco rozmlouvat pokud si tlaci svoji je vec druha.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2016, 12:52:40 »

S timhle bych mozna nesouhlasil. Ze Vam urednik dava 15 dni na nabonzovani (v turbomodelni vyzve z uhrazeni urcene castky) podle mne neznamena, ze kdyz jim provozovatel nabonzuje ridice mesic po vyzve, jeste pred zahajenim SprDele, ze to muzou ignorovat a stejne SprDelizovat.
Ale samozrejme uradu neco rozmlouvat pokud si tlaci svoji je vec druha.

Přesně tak, těch 15 dní je jen na zaplacení, bonzovat se dá kdykoliv, pokud to před tím nepřeklopí na spdel.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2016, 13:11:09 »

Tak já to nechám pár dní uležet a pak udám chudáka Helmuta von Mayera. Ještě jeden dotaz, pokud příjde obálka pro Helmuta do vlastních rukou a oni to pak po fikci nedaj do schránky, ale pošlou zpět. Může se Helmut z vlastní iniciativy po mém naléhání přiznat, tak aby s tím úřední šiml neměl problém?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #11 kdy: 03 Listopadu 2016, 13:18:24 »

S timhle bych mozna nesouhlasil. Ze Vam urednik dava 15 dni na nabonzovani (v turbomodelni vyzve z uhrazeni urcene castky) podle mne neznamena, ze kdyz jim provozovatel nabonzuje ridice mesic po vyzve, jeste pred zahajenim SprDele, ze to muzou ignorovat a stejne SprDelizovat.
Ale samozrejme uradu neco rozmlouvat pokud si tlaci svoji je vec druha.

Přesně tak, těch 15 dní je jen na zaplacení, bonzovat se dá kdykoliv, pokud to před tím nepřeklopí na spdel.

Jo, ale nemá smysl SPRDEL riskovat.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #12 kdy: 03 Listopadu 2016, 21:31:57 »

Tak jsem si to tu pročetl a příjde mi dobrá možnost využít deathmuta z Rakouska. Stačí když tam zadám trvalou adresu do rakous? Nebo je potřeba mít i nějakou doručovací do ČR? A předpokládám teda správně, že by se jim měl dopis z AT vrátit s nápisem "verstorben"? Může se mi tu někdo znalý k tomu vyjádřit abych neudělal nějakou botu?  :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #13 kdy: 03 Listopadu 2016, 21:59:25 »

Obecně se živý Helmut zdá býti lepší volbou nežli mrtvý (zejména proto, že se může aktivně přiznat). Pokud máte dobrého kamaráda v EU, má Helmut (Ištván, Juraj, Pedro, Stavros, ...) i adresu v cizině - a cizí pošta (snad s vyjímkou Slovenska) dopis (prý) často předá/vhodí bez ohledu na to, co je uvedeno na obálce.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pirát Helmut u Brna
« Odpověď #14 kdy: 03 Listopadu 2016, 22:04:37 »

Já teda žiju s tím, že to musí odložit pokud osoba podezřelá ze spáchání přestupku zemřela před zahájením řízení. Ale třeba žiju v omylu .
IP zaznamenána