30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah  (Přečteno 7705 krát)

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

mě bylo odtaženo vozidlo. Důvodem co jsem se dočetl na papírku co mi dával strážník podepsat bylo že jsem nedodržel vzdálenost 3,2m. Šířka ulice je v nejužším bodě 5,3m, šířka vozidla je 1,8m, jelikož vím že já ani nikdo jiný neparkuje jak strážník MP 30cm od patníku, odmítl jsem podat vysvětlení, řekl jsem že sem neřídil a nevím kdo jelikož nejsem provozovatelem vozidla.
Chci se zeptat jak postupovat dál, věc se má takhle:
provozovatel i já to máme do Prahy asi 70km, určitě se mě ani provozovateli nechce trávit volný čas cestováním.
zdá se mi že vozidlo řídil Helmut xyz který je schopný si převzít doporučený dopis do Nevim republiky.
chci aby mě byla vrácena částka za odtah+pokuta kterou budou požadovat uhradit zcela jistě.
Jak má vypadat důkaz o tom že vozidlo stálo blíž k patníku než je 3,2m?
Děkuji
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 21:11:59 od Mountain »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2016, 10:05:48 »

Nutnost odtahu musí prokázat ten, kdo odtah nařídil. Rozporovat odtah musí provozovatel, protože ten to podle zákona platí.
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2016, 10:11:57 »

Odtah jsem platil já, kdo auto vyzvedával. Jde mi o to jestli může provozovatel nějak na dálku požádat o přemíštění místa k projednávání přestupku, případně jestli se můžu účastnit tohoto projední nějakým způsobem bez účasti provozovatele.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2016, 11:55:49 »

Bez součinosti s provozovatelem toho moc nenaděláte.
On by musel rozporovat oprávněnost odtahu, Vy sám jste prohlásil, že jste řidičem nebyl, takže by jste mohl jednat jedině na základě zmocnění provozovatelem. Požádat o přemístění je nesmysl, chcete vrátit peníze po místních, kde k odtahu došlo. Moc šancí na vrácení peněz nemáte, jedině, že by to bylo dobře zdokumentované samotným strážníkem, dalo by se dokázat, že místa bylo dost, jiné omezení tam nebylo a Vy by jste byl ochoten to hnát až k žalobě.
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2016, 17:15:51 »

napadá mě to ještě takhle:
provozovateli dojde nějaká výzva k objasnění nebo něco podobného, může mě on zplnomocnit rovnou k tomuto objasnění, ikdyž není ještě správní řízení? musí být tato moc notářsky ověřená? musí mi MP dát k nahlédnutí spis už i při tomto objasňování? 
ad. k tomu dalšímu, pokud bude přestupek promlčen nebo uplně zrušen, budu muset nárokovat vrácení peněz za odtah žalobou?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2016, 17:50:00 »

Provozovateli nepřijde nic nebo rovnou výměr pokuty nebo pozvání k podání vysvětlení. Pokud je provozovatel nepodnikající fyzická osoba, tak Vám může udělit zmocnění k jednání za něj. To nemusí být ani ověřené (takže za babičku majitelku auta si to můžete podšrábnout sám). U podání vysvětlení by se muselo sdělit, že jste to byl Vy, jinak nelze zastupovat.
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2016, 18:23:49 »

pokud je auto psane na podnikající FO?
IP zaznamenána

Mountain

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2016, 22:39:32 »

ještě malý dotaz, jak je to u obousměrných ulic, kde je šířka ulice 5,3, nesmím v této silnici automaticky zaparkovat jelikož nedodržím ponechání 3m místa v každém směru jízdy?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2016, 07:28:58 »

ještě malý dotaz, jak je to u obousměrných ulic, kde je šířka ulice 5,3, nesmím v této silnici automaticky zaparkovat jelikož nedodržím ponechání 3m místa v každém směru jízdy?

Podle mě je to tak - nelze, i když se to porušuje ve velkém. Tedy pokud tam není parkování explicitně povoleno pomocí DZ.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení minimální šířky komunikace při parkování + odtah
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2016, 08:39:15 »

A z takových ulic si pak dělá odtahová mafie (odtahovka + MP + město) svůj kšeft.
IP zaznamenána